اهواز، آلوده‌ترین شهر کشور در طولانی‌ترین روز سال

معاون پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به وقوع گرد و غبار در اهواز و برخی مناطق استان، گفت: اهواز امروز(یکم تیرماه) آلوده‌ترین شهر کشور است.

سیروس کریم اظهار کرد: امروز اول تیرماه طولانی‌ترین روز سال و شاخص کیفی هوا( PSI) در اهواز اکنون بالاتر از ۳۰۰ است و بر اساس این شاخص، اهواز امروز آلوده‌ترین شهر در میان سایر شهرهای کشور است.

وی تصریح کرد: در ساعت ۱۶ امروز، غلظت گرد و غبار در اهواز، ۳۸۱ میکروگرم در مترمکعب، در آبادان ۲۵۶ میکروگرم در مترمکعب و در امیدیه ۳۲۹ میکروگرم در مترمکعب بوده که با توجه به این‌که میزان غلظت مجاز آلاینده‌ها ۱۵۰ میکروگرم در مترمکعب است، هم‌اکنون میزان غلظت گرد و غبار در اهواز ۲.۵ برابر حد مجاز است.

معاون پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: در ساعت ۱۵ امروز نیز غلظت گرد و غبار در اهواز ۴۶۶ میکروگرم در مترمکعب، در آبادان ۴۵۴ میکروگرم در مترمکعب و در امیدیه ۲۱۲ میکروگرم در مترمکعب بوده است.

کریمی در خصوص منشا گرد و غبار امروز خوزستان بیان کرد: بر اساس اطلاعیه‌های هواشناسی خوزستان، گرد و غبار امروز هم از کانون‌های خارجی در عراق و هم از کانون‌های محلی ناشی می‌شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.