فروش خوب بی ام و در سال ۲۰۱۷ و احتمال جریمه خودروهای آلاینده مرسدس

8f9c7440 22f9 43c5 a133 a990b9612623 - فروش خوب بی ام و در سال ۲۰۱۷ و احتمال جریمه خودروهای آلاینده مرسدس

آمار فروش خیره‌کننده‌ی گروه بی‌ام‌و در شش ماه اول سال ۲۰۱۷، با خبر احتمال جریمه سنگین مرسدس بنز به دلیل عرضه خودروهایی با آلایندگی بیش از حد مجاز همراه شد.

گروه بی‌ام‌و رکورد فروش خود در نیمه اول سال ۲۰۱۶ را شکست و با عرضه ۱,۲۲۰,۸۱۹ دستگاه خودرو به مشتریان، به رشد ۵ درصدی فروش نسبت به نیمه اول سال گذشته دست پیدا کرد. از این رقم، فروش ۱,۰۳۸,۰۳۰ دستگاه خودرو مربوط به مدل‌های X1 و X5 است که به‌ترتیب، ۴۵.۲ و ۱۰.۶  رشد داشته‌اند. فروش مدل‌های سری ۱ و سری ۷ بی‌ام‌و هم به ترتیب ۶.۵ و ۲۶.۹ درصد رشد کرده‌ است.

فروش خودروهای برند مینی نسبت به نیمه اول سال گذشته ۳.۶ درصد رشد داشته است و به رقم ۱۸۱,۲۱۴ دستگاه می‌رسد. همچنین این شرکت بریتانیایی در ماه ژوئن امسال رکورد سال گذشته خود را شکست و ۳۹,۴۴۳ دستگاه خودرو به سراسر جهان ارسال کرد.

2479f3d6 4bfd 4afe 9b2f 1bf1e83fc8ec - فروش خوب بی ام و در سال ۲۰۱۷ و احتمال جریمه خودروهای آلاینده مرسدس

شرکت رولزرویس عملکرد چندان خوبی نداشته است؛ چراکه آمار فروش این شرکت با افت ۶.۵ درصدی مواجه شد و به رقم ۱۵۷۵ دستگاه رسید. از دلایل اصلی کاهش فروش این برند، عدم حضور خودروی فانتوم است که با توقف تولید مواجه شد و نسل جدید آن قرار است اواخر امسال معرفی شود.

af98abaa eb20 4bb3 87bb 759741eefcc6 - فروش خوب بی ام و در سال ۲۰۱۷ و احتمال جریمه خودروهای آلاینده مرسدس

محبوبیت خودروهای الکتریکی ساخت گروه بی‌ام‌و افزایش پیدا کرده است و در مجموع ۴۲,۵۷۳ دستگاه خودرو شامل مدل‌های بی‌ام‌و i3، بی‌ام‌و i8 پرفورمنس و خودروهای الکتریکی برند مینی در نیمه اول سال ۲۰۱۷ در سراسر جهان عرضه شده‌ است. این رقم یعنی ۷۹.۸ درصد رشد نسبت به نیمه اول سال گذشته و گروه بی‌ام‌و انتظار دارد تا پایان امسال به فروش ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی برسند. با وجود رکود اقتصادی موجود در آلمان و بریتانیا، اروپا با رشد فروش ۲.۲ درصدی، همچنان به‌عنوان بهترین بازار برای عرضه محصولات این گروه باقی می‌ماند. در آسیا فروش خودروهای گروه با رشد چشمگیر ۱۸.۴ درصدی روبه‌رو بوده است؛ این رقم بیشتر به لطف معرفی خودروی X1 و محبوبیت سدان‌های سری ۱ مخصوص چین حاصل شده است؛ درحالی‌که با توجه به مشکلات بازار ایالات‌متحده فروش در این بخش همچنان کاهش می‌یابد.

جریمه خودروهای آلاینده مرسدس بنز

طبق گزارش روزنامه زوددویچه تسایتونگ، پرتیراژترین روزنامه آلمانی، دایملر به فروش بیش از یک میلیون خودروی دیزلی با سطح آلایندگی فراتر از حد مجاز متهم شده است. این امر می‌تواند سبب افزایش مشکلات و موانع قانونی برای این خودروساز شود. این روزنامه با اشاره به حکم بازرسی صادرشده توسط یکی از دادگاه‌های اشتوتگارت، نوشته است که تعداد بیش از یک میلیون دستگاه خودرو با ویژگی مذکور، بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ در ایالات متحده و اروپا فروخته شده‌اند.

929bcc1d a21d 4c4d 9580 e18f75bdfc6f - فروش خوب بی ام و در سال ۲۰۱۷ و احتمال جریمه خودروهای آلاینده مرسدس

بنا بر گزارش، تحقیقات انجام‌شده بیشتر بر مشکل دو پیشرانه‌ی چهار سیلندر OM651 و شش سیلندر  OM642 متمرکز شده‌اند. اینکه دایملر هم از ابزار مشابه فولکس‌واگن که باعث رسوایی آلایندگی خودروهای این برند شد، استفاده کرده یا خیر، توسط دادستان‌ها در حال بررسی است. در صورت اثبات این تخطی، عواقب بدی در انتظار دایملر خواهد بود؛ چراکه فولکس‌واگن پس از رسوایی دیزل‌گِیت به پرداخت صدها میلیون دلار جریمه محکوم شد و بازرسی‌های انجام‌شده، امکان منع عرضه خودروهای این شرکت را در اروپا تأیید می‌کنند. یکی از سخنگویان دایملر به خبرگزاری رویترز گفته است که این گزارش‌ها در حد حدس و گمان هستند و البته رویترز تأیید کرده است که این خودروساز همکاری خوبی در روند انجام تحقیقات دارد. از آنجا که تحقیقات و بررسی دقیق در مورد موتورهای دیزلی مرسدس افزایش پیدا کرده؛ این شرکت برنامه خود برای عرضه مدل‌های دیزلی ۲۰۱۷ در ایالات متحده را لغو کرده است. فعلا دایملر با بازرسی و موشکافی وزارت دادگستری، آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا و هیئت مدیره منابع هوایی کالیفرنیا مواجه است.

منبع CARSCOOPS CARSCOOPS

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.