فیات کرایسلر آینده درخشان و پرفروشی برای جیپ تصور می‌کند

f55c32a2 549d 4671 860b f1299d6274f8 - فیات کرایسلر آینده درخشان و پرفروشی برای جیپ تصور می‌کند

طبق گزارش خبرگزاری بلومبرگ، فیات کرایسلر انتظار دارد در سال آینده آمار فروش جهانی برند جیپ، ۳۰ درصد رشد کند و به رقم ۲ میلیون دستگاه برسد. در مقایسه با ۳۰۰,۰۰۰ خودروی فروخته شده این برند در سال ۲۰۰۹، این رقم رشد چشمگیری به حساب می‌آید؛ ولی مارکیونه به تحلیلگرها گفته است که این عدد تا بیش از سه برابر هم رشد خواهد کرد تا جایی که جیپ به فروش سالیانه ۷ میلیون خودرو دست یابد؛ این یعنی رقمی بیش از فروش جهانی ۶.۷ میلیونی شرکت فورد در سال ۲۰۱۶.

فرض بر اینکه آمار فروش جیپ طبق انتظار و پیش‌بینی مارکیونه رشد کند؛ این برند به یکی از بزرگ‌ترین برندهای دنیا تبدیل می‌شود. حتی همین الان هم یک تحلیلگر اظهار داشته است که جیپ به تنهایی و بالقوه از کل گروه فیات کرایسلر ارزشمندتر است. با این حساب تعجبی نیست که چرا خودروسازان نسبت به این برند علاقه نشان داده‌اند و طبق گفته یک تحلیلگر به نام ماریان کلر، فروش برند جیپ آخرین گزینه‌ای است که فیات کرایسلر باید به آن فکر کند.

1fd92e05 d814 4957 8c16 8d5ada0d890a - فیات کرایسلر آینده درخشان و پرفروشی برای جیپ تصور می‌کند

ماریان کلر به خبرنگار بلومبرگ می‌گوید:

نمی‌دانم که چطور ممکن است آن‌ها این برند را بفروشند چراکه هر جایگزینی برای آن پیدا کنند به سختی می‌تواند آن‌چه که از دست رفته است را جبران کند.

ظاهرا مارکیونه نگران است که اگر اقدام به فروش جیپ کنند، بقیه شرکت برای سایر شرکای ادغامی جذابیت کمتری پیدا کند. او می‌گوید:

ما باید در مورد طبعات و نتایج تصمیمات خود هوشیار باشیم. اگر شروع به کنار گذاشتن چیزهایی کنیم که برای مردم جذاب و پسندیده هستند به یک کسب و کار ضعیف (که از نظر کیفی به سطحی کمتر از استاندارد رسیده است) می‌رسیم که نمی‌تواند به درستی مسیر خود را طی کند.

منبع MOTORTREND

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.