افزایش ۱۰۰۰ درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی تکذیب شد

 خودرو هیبریدی خودرو برقی - افزایش ۱۰۰۰ درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی تکذیب شد

در واکنش به اخبار منتشر شده از برخی رسانه درباره افزایش ۱۰۰۰ درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی ، مدیر کل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی را مربوط به آن دسته از خودروهایی که از موتورهای با حجم بالای ۱۵۰۰ سی سی استفاده می کنند، دانست.

 امیر حسین قناتی با اعلام این مطلب افزود:  این تیپ از موتورها به صورت فول هیبرید نیستند و در اصل از موتورهای  موتور فسیلی استفاده می کنند. این موتورها بیشتر توان خودرو را تامین می کنند و فقط در سرعت های بالا و همچنین مسیرهای مسطح و کم شیب موتور الکتریکی وارد مدار می شود.

وی با بیان اینکه این خودروها تقریبا خودروهایی با موتور سوخت فسیلی محسوب می شوند، گفت:  تاثیر این خودروها  در کاهش آلودگی بسیار کم است و تنها خودروی هیبریدی پایه الکتریک وخودروی برقی برای کاهش آلودگی های زیست محیطی مناسب هستند که  تعرف آنها نیز  تغییری نکرده است‌.

قناتی با اعلام اینکه هیچ تعرفه ای ۱۰۰۰ برابر نشده است، تصریح کرد: بیشترین تغیر مربوطه از ۵ به ۲۵ بوده است وبا این اصلاح تعرفه  واردکنندگان به ورود خودروهای پاک وغیر آلاینده ترغیب پیدا کرده اند.

مدیر کل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: تقریبا تمامی خودروهای هیبریدی وارد شده در سال گذشته (بیش از ۸۰۰۰ دستگاه) با موتور بالای ۲۰۰۰ سی سی بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.