با اصالت ژاپنی بزودی در بازار ایران

شرکت خوش نام جهان نوین آریا نماینده رسمی نیسان ژاپن در ایران، مدل ایکس تریل جدید این کمپانی را طی هفته های آتی توسط این شرکت رونمایی و روانه بازار خواهد کرد.

در کنار تغییرات ظاهری عمده این خودرو که آن را تبدیل به مدلی هیجانی تر و اسپرت تر کرده، نیسان المان های نوین هوشمندی را نیز چاشنی سیستم رانندگی این خودرو کرده است. تغییر ظاهر این خودرو دستخوش موج جدید طراحی های مدرن نیسان شده که به شهود می توان بدنه ای عضلانی تر با خطوطی قدرتمند تر، جلو پنجره عریض تر با شکل معروف V مخصوص نیسان و سپری اسپرت تر، رکاب های کروم، چراغ های جلوی LED طیفی و پروژکتورهای مه شکن زاویه دار و مدرن تر نسبت به مدل قبلی زا می توان مشاهده کرد که تمامی این مجموعه در کنار هم ظاهری دوچندان جذاب به این محصول بخشیده اند.

در داخل کابین اولین موردی که به چشم می آید طراحی جدید فرمان D شکل این مدل است. به گفته مهندسان طراح این خودرو، شکل خاص این فرمان راحتی بیشتری را برای راننده فراهم می کند. همینطور سیستم های کنترلی روی فرمان به صورت جوی استیک ۴ طرفه طراحی شده است تا راننده راحتتر به منوی مورد نظر دسترسی داشته پیدا کند و زمان کمتری چشم از مسیر بردارد.

آنتن کوسه ای جدید این خودرو بهتر از قبل سیگنال های رادیویی را جذب کرده و با سیستم تحسین شده BOSE صدایی شفاف و با کیفیت را در داخل کابین پخش می کند.
طراحی تمام چرم داخل خودرو فضای لوکس تری نسبت به مدل قبلی این خودرو فراهم کرده است. صندلی های چرمی این خودرو در این مدل، برای تمام سرنشینان عقب و جلو مجهز بع گرمکن شده است.  به لطف طراحی جدید این خودرو فضای صندوق از از ۵۵۰ لیتر به ۵۶۵ لیتر افزایش پیدا کرده است و با خواباندن صندلی های عقب تا ۱۹۹۶ لیتر فضای بار در دسترس می باشد.

در این مدل بسیاری از قطعات دست نخورده باقی مانده است اما برای بهبود عملکرد آن ها تنظیمات و تکنولوژی های هوشمند جدیدی  اضافه شده است.  این سیستم هوشمند مشابه یک سیستم خلبانی خودکار، در مسیر حرکت این خودرو با تشخیص هوش مصنوعی هدایت برخی از عملکردهای کمکی خودرو را به عهده می گیرد. سیستم اتوماتیک تشخیض عابر پیاده در زمان مواجهه با اعمال ترمز از برخورد خودرو با شخص ثالث جلوگیری میکند. سیستم تشخیص اشیا متحرک عقب خودرو راننده را در زمان حرکت با دنده عقب از وجود اشیا متحرک در نقاط کور خارج اس دسترس راننده با خبر و با اعال ترمز های کوچک از برخورد راننده با آن جلوگیری میکند.

سیستم هوشمند خطوط ترافیکی به راننده در زمان خروج از خطوط هشدار می دهد. سیستم پایداری هوشمند این خودرو در مواقع تغییر مسیرهای اضطراری با اعمال گشتاور های متفاوت روی هر چرخ خودرو را به مسیر اصلی باز میگرداند. سیستم کمکی در زمان شروع حرکت در سر بالایی راننده را برای کنترل خودرو در سطوح شیب دار کمک می کند و از به عقب رانده شدن خودرو جلوگیری میکند. رادار هوشمند جلوی این خودرو فاصله ایمنی با اشیا یا خودرو های روبرو را حفظ می کند و با اعمال کمکی ترمز از بروز حادثه جلوگیری می کند. به طور کلی سیستم های نوین رانندگی هوشمند نیسان برای ایمنی، راحتی و رفاه بیشتر رانندگان طراحی شده است تا با مجموعه ای از عملکردهای اتوماتیک در برابر عوامل خارجی و شرایط محیطی، خطاهای انسانی را کاهش و امنیت رانندگی را افزایش دهد.  تمامی این ابزارها در سیستمی یکپارچه آرامش و آسایش راننده و سرنشینان را در سفرهای درون و برون شهری تامین می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.