8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

درباره هشت برند آلمانی مختلف حاضر در بازار ایران که در بازه قیمتی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان به خریداران، اتومبیل هایی دینامیک، زیبا و متفاوت عرضه می کنند.

اوپل

وضعیت: توقف واردات
مدل پیشنهادی: آسترا سدان ۲۰۱۴
قیمت: ۱۰۰-۱۳۰ میلیون
موتور: چهار سیلندر توربو ۱۶۰۰ سی سی
قدرت: ۱۶۵ اسب بخار
مهمترین ویژگی: لذت رانندگی بالا

5g1kiuuh5g8hi42g1bw - 8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

مدل هایی از اوپل که در ایران عرضه شده شامل سه گونه کورسا هاچ بک، آسترا سدان و اینسیگنیا سدان است که در فاصله زمانی ۹۲ تا ۹۴ به تعداد ۵۰۰ دستگاه وارد کشور شده و بعد برای همیشه عرضه شان متوقف شد. این سری آستراسدان به واسطه دینامیک بالای رانندگی و قیمت مناسب ارزش خرید بالایی دارد. این محصول که توانسته جایزه خودروی سال اروپا را هم به خود اختصاص دهد، هم رده هیوندای لانترا بوده و کیفیت سواری کم نظیری دارد.


پورشه

وضعیت: توقف واردات
مدل پیشنهادی: پورشه باکسترS
قیمت: ۸۵۰- ۹۰۰ میلیون
موتور: چهار سیلندر توربو ۲۵۰۰ سی سی
قدرت: ۳۴۵ اسب بخار
مهمترین ویژگی: سرعت و شتاب هیجان انگیز

ie6fae7mxv65isocvlup - 8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

یکی از ۱۰ کابین زیبا و لوکس جهان متعلق به همین خودرو است ضمن اینکه موتور قدرتمند و بازمهندسی شده اش بیش از ۳۴۵ اسب بخار قدرت تولید کرده و با حجم دقیق ۲۵۰۰ سی سی قادر است راننده و سرنشین کناری را در کمتر از پنج ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. تجربه رانندگی با این کوپه آلمانی به حدی شگفت انگیز است که مجله مشهور موتورترند اعلام کرده علت تزریق این اندازه کیفیت و قدرت به باکستر اس را با وجود حضور مدل برجسته ۹۱۱ نمی فهمد!


اسمارت

وضعیت: توقف واردات
مدل پیشنهادی: فور ۴
قیمت: ۲۰۰-۲۲۰ میلیون
موتور: چهار سیلندر توربور ۱۴۰۰ سی سی
قدرت: ۱۴۰ اسب بخار
مهمترین ویژگی: لذت رانندگی بالا

tttxvgd198um0m5frw2 - 8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

یک واردکننده خاص ایرانی از طریق تیونری آلمانی یعنی مک، در سال ۹۵ اقدام به واردات تعداد معدودی اسمارت فور ۲ و فور ۴ به بازار ایران کرد که برخی ها حجم آن را ۱۰۰ و برخی دیگر ۲۰۰ دستگاه می دانند. با این حال سری فور ۴ اسمارت با توجه به ابعادی هم اندازه یک هاچ بک کوچک شهری، موتور تقویت شده و ظاهر ارتقایافته خودرویی به غایت جذاب برای سفرهای درون شهری است که علاوه بر تجربه یک رانندگی جذاب، مصرف سوختش هم پایین است و در ترافیک شهری ویرانگر تهران هم به سهولت قابل استفاده است. این یعنی با اسمارت می توانید راحت پارک کنید و در عین حال به لطف ابعاد کوچک قادر به حرکت سریع هستید.


آئودی

وضعیت: توقف واردات
مدل پیشنهادی: کیو ۵ سدان ۲۰۱۴
قیمت: ۵۰۰ میلیون
موتور: چهار سیلندر توربو ۲۰۰۰ سی سی
قدرت: ۲۲۲ اسب بخار
مهمترین ویژگی: لذت رانندگی بالا

sctxn8zkw6fs9zh0n3lb - 8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

با اینکه Q5 به عنوان یک کراس اوور به نسبت لوکس آلمانی در بازار ایران هیچ وقت خدمات شایسته ای نداشته ولی به واسطه کیفیت ساخت بالا، بعد از گذشت چهار سال هنوز هم کیو ۵ اتومبیلی به نسبت محبوب در بین خریداران سخت پسند است. امروز نسخه های کارکرده بین پنج تا ۴۰ هزار کیلومتر Q5 در نمایشگاه های تهران تا ۵۰۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته می شود. خوشبختانه موتورهای آئودی به فناوری TFSI مجهز بوده و علاوه بر مصرف سوخت پایین، کشش بسیار بالایی دارند که این در کنار یک گیربکس هشت دنده اتوماتیک و تیپ ترونیک که نیرو را به چهار چرخ منتقل می کند، در کمتر از هفت ثانیه هم به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد.


بورگوارد

وضعیت: ادامه واردات
مدل پیشنهادی: bx7
قیمت: ۲۷۹ میلیون
موتور: چهار سیلندر توربو ۲۰۰۰ سی سی
قدرت: ۲۲۴ اسب بخار
مهمترین ویژگی: طراحی جذاب

9at1i6a7wsjo5ivy1h62 - 8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

چیزی بین یک فولکس واگن تیگوان و یک اتومبیل باکیفیت چینی بورگوارد محصولی است خاص، ناشناس و عجیب که کسی از سطح عملکردش خبر ندارد ولی این اتومبیل در نمای کلی و برخورد اول محصولی جذاب، با کیفیت ساخت متوسط و البته جادار به نظر می رسد. بی ایکس ۷ که گنجایش هفت سرنشین را دارد. رقیب مستقیم دی اس ۶ است در حالی که هم قیمت کمتری نسبت به این خودروی فرانسوی داشته و هم گنجایش و قدرت و امکانات بیشتری دارد.


ب.ام.و

وضعیت: ادامه واردات
مدل پیشنهادی: سری ۲ رودستر
قیمت: ۴۲۰-۴۵۰ میلیون
موتور: چهار سیلندر توربور ۱۸۰۰ سی سی
قدرت: ۲۳۱ اسب بخار
مهمترین ویژگی: سقف بازشونده

qkruxob3x46ddtlkyrjp - 8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

در شرایطی که با قانون جدید واردات عملا ورود هر نوع خودروی روباز و اسپورت به کشور به دلیل قیمت بالاتر از ۴۰ هزار دلار منع شده، وجود رودستری سری ۲ ب.ام.و و با قیمتی ۴۰۰ میلیونی یک غنیمت است. این اتومبیل زیبا محصولی متناسب جوانان و اقشار مرفه است. سری ۲ کانورتیبل با موتورهای ۱۸۴ تا ۲۵۲ اسب بخار قدرت، گشتاور ۲۹۰ تا ۳۵۰ نیوتن متر و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتری ۶.۱ ثانیه ای، خودروی جذابی برای افرادی است که می خواهند لذت رانندگی را با یک خودروی روباز (کروک) تجربه کنند.


فولکس واگن

وضعیت: ادامه واردات
مدل پیشنهادی: تیگوان ۲۰۱۸
قیمت: ۳۰۰-۳۵۰ میلیون
موتور: چهار سیلندر توربو ۲۰۰۰ سی سی
قدرت: ۱۸۰ اسب بخار
مهمترین ویژگی: تکنولوژی ساخت عالی

o02e69b84j8pnowfw7t - 8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

تیگوان شاسی بلندی شهری در سگمنت کراس اوورهای کوچک اقتصادی است و با طول ۴.۴۸ متر، دقیقا هم اندازه کیا اسپورتیج QV و هیوندای توسان است. البته که هر خواننده ای که آگاه به وضعیت صنعت خودرو باشد، می داند که قیاس هیوندای و فولکس واگن قیاس غلطی است. در تیگوان سطح تکنولوژی بالاست، سیستم پارک خودکار در کنار صفحه کلاستر پشت فرمان که برگرفته از محصولات برند آئودی است، سیستم جعبه دنده دوکلاچه هفت سرعته که سرعت و دقت بالایی دارد در کنار یک داشبورد ارگونومیک و مدرن همه چیز را مهیای یک سواری لذبتخش و مفرح می کند.


مرسدس بنز

وضعیت: ادامه واردات
مدل پیشنهادی: مرسدس بنز ای ۲۰۰
قیمت: یک میلیارد تومان
موتور: چهار سیلندر توربور ۱۹۹۱ سی سی
قدرت: ۱۸۱ اسب بخار
مهمترین ویژگی: کابین مجلل، سواری نرم

8zkreu4tj6d5fh6hej6t - 8 برند آلمانی بازار خودروی ایران

سرلیست سدان های اندازه متوسط جهان با قیمتی رویایی و تعدادی انگشت شمار در سطح شهر، یک خودروی لوکس تمام عیار است که مخصوص تجار، بازرگانان و مدیران صنایع بزرگ بوده و نیازهای یک خانواده بزرگ را به خوبی در عالی ترین سطح ممکن پاسخ می دهد. فضای عالی اتاق با فاصله بین دو محور ۲.۹۲ متر یکی از بهترین ها در کلاس خود است ضمن این که موتور و گیربکس عالی عمل کرده، ایمنی بالا بوده، تجهیزات رفاهی به شدت گسترده و کامل بوده و سواری پایداری و جاذبه بسیاری دارد. درواقع با خرید ای ۲۰۰، ضمن به دست آوردن یک اس کلاس واقعی، حدود دو میلیارد تومان هم در هزینه خود صرفه جویی می کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.