معرفی تسلا مدل 3 پرفورمنس

مدیرعامل تسلا موتورز اگرچه با تأخیر اما سرانجام، تسلا مدل ۳ با دو موتور الکتریکی و مدل پرفورمنس را رسماً معرفی کرد. پس از چند توئیت، ماسک امروز مشخصات مدل ۳ با دو موتور الکتریکی و تیپ پرفورمنس این سدان تمام برقی را منتشر کرد.

ca924747 c912 4a07 8d44 04c9aaf7619d - معرفی تسلا مدل 3 پرفورمنس

ماسک ابتدا با توئیت زیر خبر از جزئیات بیشتر این دو مدل داد:

در حال آماده‌سازی مدل ۳ با دو موتور الکتریکی تمام چرخ محرک و نسخه‌ی پرفورمنس هستیم. حس رانندگی با این مدل‌ها بی‌نظیر است. مشخصات این مدل را اوخر امشب منتشر می‌کنم.پس از انتشار این توئیت و سوال‌های بی‌شمار طرفداران تسلا، ماسک جزئیات بیشتری منتشر کرد. مدل دو موتوره‌ی تسلا مدل ۳، یک موتور برقی القایی AC در جلو (همانند طرحی که پیشتر در مدل‌های S و X استفاده شده است) و یک موتور برقی مغناطیسی در محور عقب دارد. موتور موجود در محور عقب، تفاوت زیادی با نوع فعلی نصب شده در مدل ۳ نسخه‌ی با شعاع حرکتی بالا ندارد.

ماسک سپس توئیت جدیدی با تصویر زیر منتشر کرد و عملکرد این مدل را توضیح داد:

تسلا با دو موتور الکتریکی یعنی، یک موتور برقی در محور جلو و یکی در عقب خودرو وجود دارد. یک موتور برای قدرت و دیگری برای افزایش شعاع حرکتی بهینه شده‌ است. درصورت خرابی یک موتور، خودرو با موتور باقیمانده بدون مشکل کار می‌کند. موتور برقی دوم تضمین رسیدن شما به مقصد و عدم توقف در کنار جاده و ایجاد شرایط احتمالی خطرناک خواهد بود.

7a51e66b be8b 49b6 971d d682e7509871 - معرفی تسلا مدل 3 پرفورمنس

پس از این توئیت جزئیات عملکرد فنی و قیمت نیز اعلام شد. مالکان تسلا مدل ۳ تیپ پریمیوم با شعاع حرکتی بالا، با خرج ۵ هزار دلار می‌توانند موتور برقی دوم را به سدان تمام برقی خود اضافه کنند. هنوز امکان نصب دو موتور الکتریکی در تیپ‌های دیگر مدل ۳ تأیید نشده است. مدل جدید پرفورمنس با قیمت پایه ۷۸ هزار دلار عرضه خواهد شد. تسلا مدل ۳ پرفورمنس در زمان ۳.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و امکان نصب سیستم خودران اتوپایلوت با قیمت ۵ هزار دلار نیز روی آن وجود دارد. مدل ۳ پرفورمنس در دو آپشن کابین سفید و سیاه رنگ فروخته می‌شود. این مدل به‌صورت استاندارد به رینگ‌های ۲۰ اینچی و اسپویلر فیبرکربن در عقب مجهز شده است.

بر اساس گفته‌های ماسک، تولید مدل ۳ پرفرومنس و فروش پکیج ارتقای دو موتور الکتریکی، از تابستان سال جاری آغاز خواهد شد. مشخصات کامل منتشر شده به‌صورت زیر است.

5e88aa1a 0587 4f2a 9c4e c5be1ce1a4e8 - معرفی تسلا مدل 3 پرفورمنس

تسلا مدل ۳ با دو موتور الکتریکی و سیستم تمام چرخ محرک

  • قیمت پایه بدون سیستم اتوپایلوت ۵۴ هزار دلار
  • صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۴.۵ ثانیه
  • نهایت سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت
  • شعاع حرکتی ۴۹۹ کیلومتر

تسلا مدل ۳ پرفورمنس

  • قیمت پایه بدون سیستم اتوپایلوت ۷۸ هزار دلار
  • صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۳.۵ ثانیه
  • نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت
  • شعاع حرکتی ۴۹۹ کیلومتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.