نویسنده:
// پنج شنبه , ۲۱ تیر ۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
معرفی جنسیس G70 مدل ۲۰۱۹

جنسیس در حال آماده شدن برای عرضه خودروی کاملاً جدید G70 در تابستان سال جاری بوده و این خودروساز سرانجام مشخصات فنی مدل آمریکایی G70 را اعلام کرده است.

جنسیس G70
کار را با تریم ادونس ۲٫۰T آغاز می‌کنیم که دارای ظاهر شیک و اسپورت با دیلایت های LED، چراغ‌های عقب LED و رینگ‌های ۱۸ اینچی آلیاژی می‌باشد.


در کابین این خودرو غربیلک فرمان تلسکوپی پوشیده از چرم، سیستم تهویه مطبوع خودکار دو ناحیه‌ای و صندلی برقی راننده با تنظیم در ۱۲ جهت دیده می‌شود. جنسیس G70 2019 همچنین دارای سیستم ورود و خروج و استارت بدون کلید و صندلی برقی سرنشین با تنظیم در ۸ جهت است. از دیگر ویژگی‌های برجسته این نسخه می‌توان به آینه وسط با تیره شوندگی خودکار، ارتباط هوم لینک، صفحه‌نمایش ۷ اینچی بین پشت آمپرها و سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه‌نمایش ۸ اینچی، سیستم‌های اندروید اتو و اپل کارپلی اشاره کرد.

جنسیس G70
از نظر ایمنی، سدان لوکس کره‌ای‌ها از طیف وسیعی از سیستم‌های کمک راننده سود می‌برد که شامل مواردی همچون پیشگیری از برخورد جلو با تشخیص عابران پیاده، هشدار نقاط کور با هشدار ترافیک عقب و کروز کنترل هوشمند با عملکرد توقف و حرکت است. G70 همچنین دارای نوربالای خودکار، سیستم پایش فشار باد لاستیک و دوربین دنده‌عقب می‌باشد.


یک پله بالاتر به مدل الیت ۲٫۰T می‌رسیم که از چراغ‌های جلوی LED، برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران و حسگرهای پارک جلو و عقب برخوردار است. این نسخه همچنین به سانروف، آینه‌های جانبی برقی و ولکام لوگو مجهز می‌باشد.

جنسیس G70
کابین مدل الیت لوکس‌تر بوده زیرا از پوشش چرمی کابین، صندلی‌های جلوی گرم و سرد شونده، تریم آلومینیوم و سیستم صوتی Lexicon با ۱۵ بلندگو سود می‌برد. خریداران همچنین شاهد غربیلک فرمان تلسکوپی برقی، سیستم حافظه یکپارچه صندلی‌ها و ناوبری با به‌روزرسانی‌های نامحدود رایگان خواهند بود.


مدل پرستیژ ۲٫۰T از بهترین تجهیزات سود می‌برد که شامل مواردی همچون صندلی‌های چرمی ناپا، پوشش سقف میکروفیبری و صندلی‌های عقب گرم شونده است. دیگر ویژگی‌ها عبارت‌اند از هدآپ دیسپلی، شارژر بی‌سیم گوشی و سیستم پایش محیطی.


خریدارانی که به دنبال پرفورمنس بیشتر هستند با دو گزینه روبرو می‌شوند. اولین مدل دینامیک ۲٫۰T نام دارد که از دیفرانسیل لغزش محدود و رینگ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی با لاستیک‌های تابستانی سود می‌برد.


مدل اسپورت ۲٫۰T در این زمینه جالب‌تر بوده و از چراغ‌های جلوی ویژه، چراغ‌های عقب دودی و جلوپنجره کرومی تیره سود می‌برد. داخل کابین نیز پدال‌های آلیاژی و صندلی‌های چرمی ناپای متفاوت نصب شده‌اند.


اگرچه مدل G70 اسپورت به‌صورت استاندارد با گیربکس اتوماتیک عرضه می‌شود اما با سفارش گیربکس ۶ سرعته دستی می‌توان تجهیزات پرفورمنس بیشتری را در اختیار گرفت. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از سیستم اگزوز اسپورت و سیستم ترمز برمبو.


دیگر نسخه برجسته G70 از نوع ادونسد ۳٫۳T است که تقریباً مشابه مدل الیت ۲٫۰T بوده اما از تجهیزات بیشتری همچون سیستم تعلیق اسپورت تر، ترمزهای برمبو، دیفرانسیل لغزش محدود و سیستم اگزوز دوال برخوردار می‌باشد.


یک پله بالاتر از این نسخه نیز الیت ۳٫۳T قرار می‌گیرد که علاوه بر تجهیزات یاد شده از برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران، حسگرهای پارک و سانروف سود می‌برد. این خودرو همچنین دارای شارژر بی‌سیم گوشی و دستیار نورپایین می‌باشد.


مدل پرستیژ ۳٫۳T دارای صندلی‌های چرمی ناپا، پوشش سقف میکروفیبری و صندلی‌های عقب گرم شونده است. همچنین سیستم پایش محیطی و هدآپ دیسپلی نیز به چشم می‌خورند.


نهایتاً به مدل G70 اسپورت ۳٫۳T می‌رسیم که همان ویژگی‌های بصری مدل ۲٫۰T و همچنین سیستم تعلیق با کنترل الکترونیکی را دارد.


مدل‌های ۲٫۰T دارای پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربویی هستند که قدرت ۲۵۲ اسب بخاری و گشتاور ۳۵۲ نیوتون متری دارد. این پیشرانه هم به یک گیربکس ۶ سرعته دستی و هم به یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک متصل می‌شود.


مشتریانی که پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۳ لیتری توئین توربو را انتخاب کنند با قلبی روبرو می‌شوند که قدرت ۳۶۵ اسبی و گشتاور ۵۰۹ نیوتون متری دارد. دیگر آپشن در دسترس سیستم چهار چرخ محرک است که در همه‌ی مدل‌ها به جز G70 2.0T اسپورت با گیربکس ۶ سرعته دستی قابل انتخاب است.


جنسیس هنوز قیمت این مدل‌ها را اعلام نکرده اما انتظار می‌رود قیمت پایه آن حدود ۳۲ هزار دلار باشد.

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •