نویسنده:
// دوشنبه , ۰۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۸:۰۵
داچیا ساندرو استپ وی ۲۰۱۹ با مشخصات بهبود یافته

داچیا از آن خودروهایی است که در ایران مورد توجه خاص مشتریان قرار گرفت،نمونه آن می توانیم به داچیا داستر اشاره کنیم، در این مطلب به سایت اروند پلاک به معرفی نسخه جدیدی با نام داچیا ساندرو استپ وی ۲۰۱۹ می پردازد.

پیشرانه این خودرو ۹۰۰ سی‌سی و از نوع بنزینی است که دارای مصرف سوخت نزدیک به ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است  و اصلا برای یک خودرو با این حجم موتور جالب نیست ،پیشرانه گفته شده سه سیلندر است و می‌توانند قدرتی معادل ۸۹ اسب بخار یا ۱۴۰ نیوتن بر متر گشتاور تولید کند .

این نیرو و گشتاور به واسطه جعبه دنده ۵ سرعته دستی به محور جلو منتقل می شود، این  این قدرت و گشتاور در کنار گیربکس ۵ سرعته می تواند شتاب خودرو را از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در مدت زمان نه چندان جالب ۱۱ ثانیه برساند. در ادامه این خودرو به بیشترین سرعت ۱۶۷ گی.کتر در ساعت دست پیدا می کند.

ظاهر خودرو جدید است و از امکانات ایمنی و رفاهی بهتری نسبت به نسخه های قبلی استفاده می کند،اولین نگاه به خودرو متوجه خواهید شد که ارتفاع خودرو کمی بلند تر شده و از لاستیک های بزرگتری در زیر رینگ ها استفاده شده است.

بیشترین بهبود ها در داچیا ساندرو استپ وی ۲۰۱۹ مربوط به کابین است استفاده از سیستم های تهویه مطبوع چند منطقه ای در کنار حسگرهای سنسور عقب، کنترل کروز هوشمند با قابلیت تنظیم سرعت به صورت خودکار، مانیتور ۷ اینچی مجهز به سیستم مکان یاب و استفاده از نرم افزار های اپل کارپلی و اندروید اتو از جمله ی آنهاست.

در کل محصولات تولیدی شرکت ای مثل داچیا از  قیمت‌های بالایی برخوردار نبوده و لذا به همین دلیل متریال و مواد استفاده شده در کابین خودرو دارای کیفیتی در حد و حدود متوسط هستند و نمی توان از این خودرو انتظار داشت که دارای تریم و داشبورد و رودری هایی با جنس چرم لوکس باشد.

تصاویر داچیا ساندرو استپ وی ۲۰۱۹

      

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •