بی ام و سری 8 گرن کوپه مدل 2020 با یک سورپرایز کوچک

در یک سنت شکنی کوچک(اگر قبلا را در نظر نگرفته باشیم) این بار BMW دو درب ،  به درب های قبلی سری ۸ اضافه کرده و یک سدان مجلل را تحویل داده است. این تغییر بسیار مشابه اتفاقی است که برای سری ۶ گرند کوپه رخ داد، اول یک کوپه قدرتمند و در ادامه مدل های بعدی با اضافه کردن دو در به آن، یک سدان لوکس و قدرتمند تبدیل کردند.

با اضافه کردن ۲ در به سری ۸، خودرو نسبت به مدل کوپه دو درب، ۹ اینچ طویل تر شده و عرض آن نیز به طبع ۱.۲ اینچ پهن تر است، به طور کلی BMW هر کاری کرده تا سری ۸ را به کلاس سدان ها وارد  کند.

19 1 - بی ام و سری 8 گرن کوپه مدل 2020 با یک سورپرایز کوچک

مشخصات فنی بی ام و سری ۸ گرن کوپه ۲۰۲۰

نیرو محرکه سری ۸ توسط دو موتور انجام می شود که به صورت انتخاب برای مشتری بر روی آن نصب می شود. در رنج فول آپشن M850i xDrive بی ام و از یک موتور ۴.۴ لیتری هشت سیلندر خورجینی که از دو توبوشارژر بهره می برد استفاده می کند.

این موتور قادر است ۵۲۳ اسب بخار تولید کرده و ۷۴۹ نیوتن متر گشتاور را به چرخ ها منتقل کند. این نیرو به چهار چرخ سری۸ منتقل می شود تا با کمک یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک(استپ ترونیک) که متمایل به اسپرت بودن است؛

از آن یک رقیب جدی برای سایر هم کلاسان خود ساخته است. به صورت پیشفرض این خودرو شبیه سایر دیگر محصولات BMW است؛غیر از پوشش نرم تر آن.

در مدل های دیگر سری ۸ همچون۸۴۰i(RWD) و ۸۴۰i(AWD) موتوری با حجم ۳.۰ لیتر و مجهز به توربو و سوخت بنزین قادر به تولید ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۴۹۸ نیوتن متر گشتاور می باشد.

مدل ۲۰۲۰ سری ۸ در ماه جولای قابل فروش بوده که در انتهای سال میلادی می توان آن را در امارات هم دست مشتریان دید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.