هونگچی S9 ؛ رقیب چینی بوگاتی با قیمت 2 میلیون یورو!

در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت ۲۰۱۹، چینی‌ها از یک ابر خودروی کانسپت به نام هونگچی S9 رونمایی کردند. هونگچی (به معنای پرچم سرخ) زیرمجموعه پریمیوم FAW است که وظیفه تامین خودروهای ناوگان‌های دولتی چین را بر عهده دارد و به تازگی اقدام به توسعه بازار خود کرده است.

هونگچی در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت ۲۰۱۹ با دو خودروی مفهومی حاضر شد تا مسیر خود را برای ورود به بازار اروپا باز کند.

ابرخودروی هونگچی S9 از یک پیشرانه هیبریدی با قدرت ۱۳۷۹ اسب بخار نیرو می‌گیرد که قادر است این اتومبیل را تنها در ۱.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه کند. این قدرت به وسیله یک موتور V8 توربوشارژ و یک یا چند موتور الکتریکی تامین می‌شود.

برای دست‌یابی به چنین اعداد و ارقامی، مهندسان هونگچی S9 را به تمامی از فیبرکربن ساختنه‌اند. حتی برای کاهش وزن هونگچی S9 تنها از یک تیغه برف‌پاک‌کن استفاده شده است. یک اسپویلر بزرگ نیز در قسمت انتهایی خودرو برای ایجاد نیروی رو به پایین طراحی شده است.

همچنین برای هونگچی S9 از لاستیک‌های پی زیرو ساخت پیرلی با اندازه ۲۸۵/۳۰ZR20 استفاده شده و ترمزهای ساخت برمبو نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

asd0dd76oet6faid527f - هونگچی S9 ؛ رقیب چینی بوگاتی با قیمت 2 میلیون یورو!

هونگچی با ساخت این ابر خودرو به جنگ خودروسازانی چون بوگاتی، نیو و کونیخزگ می‌رود. طراحان این خودرو  به خوبی توانسته‌اند شخصیتی مستقل برای این خودرو ایجاد کنند و نمی‌توان تقلیدی در ظاهر آن یافت. نشان سنتی هونگچی که یک پرچم قرمز رنگ برجسته روی دماغه خودرو است،

در این محصول نیز حفظ شده با خلاقیت طراحان این کانسپت، امتداد آن به چراغ سوم ترمز تبدیل شده که بین دو خروجی اگزوز قرار گرفته است. با این حال روی فرمان و ستون‌های عقب شاهد استفاده از نشان جدید هونگچی هستیم.

نمایی داخلی هونگچی S9

در نمای داخلی این سوپر کار چینی  افزون بر فیبرکربن، از جیر و آلومینیوم استفاده فراوان شده است. دکمه‌های زیادی در کابین هونگچی S9 دیده نمی‌شود، یک دکمه قرمز رنگ پایین فرمان U شکل این ابر خودرو تعبیه شده که روشن و خاموش کردن خودرو به وسیله آن انجام می‌شود.

یک ردیف چهارتایی از دکمه‌ها نیز در مرکز کنسول قرار گرفته که به وسیله آن‌ها جعبه دنده در حالت‌های P،R ،N و D قرار می‌گیرد. یک نمایشگر نیز رو به روی راننده قرار گرفته که تمامی اطلاعات خودرو را برای راننده نمایش می‌دهد.

نسخه تولیدی این خودرو در سال ۲۰۲۱ به دست مشتری‌ها می‌رسد و تنها ۷۰ دستگاه از این اژدهای چینی ساخته خواهد شد. گفته می شود هر دستگاه از این خودرو حدود ۲ میلیون یورو یا ۲.۲ میلیون دلار قیمت دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.