کادیلاک اسکالاد 2021؛ بررسی اولیه و فنی

کادیلاک اخیرا یک نسخه از اسکالاد ۲۰۲۱ را رونمایی کرد. این نسخه کاملا از طراحی متفاوت در ظاهر برخوردار است که نظرهای متفاوتی را در پی داشته است. ما نیز به بررسی اولیه و فنی کادیلاک اسکالاد ۲۰۲۱ پرداختیم تا با مزایا و معایب آن آشنا شویم.

در مورد اسکالاد ۲۰۲۱ بسیاری معتقد هستند که بر پایه شورولت تاهو ساخته شده و دقیقا پلت فرم مشابهی برای آن استفاده شده است. نسل پنجم کادیلاد اسکالاد در حالی با این حواشی رو به رو است که نسل قبلی با ظاهری بسیار مجذوب کننده فروشی چشم گیر و هوادارانی بسیار داشت.

Cadillac Escalade 2021 2 - کادیلاک اسکالاد 2021؛ بررسی اولیه و فنی

ویژگی های کادیلاک اسکالاد؛

در این کادیلاک اسکالاد از ویژگی های منحصر به فردی همچون مانیتور اولد(OLED) در داشبورد، سیستم کروز کنترل تطبیق پذیر و پیشرفته، سیستم صوتی AKG با ۲۰تا۳۶ بلندگو(متفاوت در تریم های متفاوت) و . . . برخوردار است. نکته جالب کیفیت مانیتور است که ۴k بوده و شامل ۳ مانیتور ۷.۲ اینچی هستند. مانیتور پشت فرمان هم ۱۶.۹ اینچی بوده که اطلاعات فنی و نشانگر سرعت و کیلومتر شمار خودرو است.

در نمای خارجی نیز، خبری از منحنی در بدنه و چراغ ها نیست. همه چیز به صورت زاویه دار و به نوعی قدرت و صلابت خود را به نمایش می گذارد. کاپوت و ستون ها همه گویای ویژگی آمریکایی و فضا طلبانه آن است. نمای جلوی کادیلاک اسکالاد با چراغ هایی کوپک و ذوزنقه ای شکل تشکیل شده است. جلو پنجره سیاه و بزرگ نیز همانند سیبیل یک کابوی گاوچران میماند. اما دی لایت های(Day light) جلو عمود بر زمین بوده و پهنای کادیلاک اسکالاد را بیشتر نشان میدهد.

Cadillac Escalade 2021 3 - کادیلاک اسکالاد 2021؛ بررسی اولیه و فنی

داستان چراغ های بی روح و ربات مانند اسکالاد، در عقب نیز ادامه دارد. چراغ هایی که از زیر سقف شروع شده و تا یک وجبی سپر عقب ادامه دارد. ولی داستان مشخصات فنی یکی از اهمیت ها است که باید دید سیستم فنی خودرو متناسب با بدنه و لوکس بودن و خودرو است یا خیر؟

کادیلاک می گوید که موتور اسکالاد ۶.۲ لیتری و ۸ سیلندر خورجینی شکل است. این موتور قادر است ۴۲۰ اسب بخار نیرو تولید کرده و توسط یک گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک به هر چهارچرخ منتقل می شود. این نیرو توسط سیستم الکترونیکی به اندازه به هر چرخ منتقل می شود تا مانع از سر خوردن آن شود.

Cadillac Escalade 2021 9 - کادیلاک اسکالاد 2021؛ بررسی اولیه و فنی

قیمت این خودرو انتظار می رود که بین ۳۵۰.۰۰۰تا۴۰۰.۰۰۰درهم باشد. انتظار می رود این اتومبیل در تابستان ۲۰۲۱ به کشور های حوزه خلیج فارس برسد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.