بی ام و X6 M 2020؛ شیش تون رو چک کنید

بی ام و سال ۲۰۲۰ را طوفانی آغاز کرده و با معرفی X6 M نسل جدید خانواده ۶ طرفداران را هیجان زده کرده است. تکامل SUV مفهومی بی ام و در سال ۲۰۲۰ طرفداران را مشتاق دیدار X6 M کرده است.

حدودا ۱۰ سال قبل بود که این کمپانی آلمانی بعد از سالها یکه تازی X5 احساس کرد که برای رقابت با زمان و همرده ای های دیگر SUV نیاز است تا نسل بعد ایکس را با قیافه ای حجومی تر به بازار عرضه کند. استقبال مشتریان بی نظیر بود و X6 در ذهن مخاطبان باقی ماند.

اکنون اما با رونمایی از X6 M 2020 میخواهند دوباره به بازار برگشته و خاطرات را زنده کنند. در زیر به بررسی مشخصات ظاهری و فنی منتشر شده از شرکت بی ام و میپردازیم.

مشخصات ظاهری بی ام و X6 M 2020؛

پلت فرم X6 جدید همان جزئیات اسپرت سابق را دارد ولی همگام با تمام سایر محصولات این کمپانی خود را تغییر داده است. از نمای جلو شروع میکنیم؛ جایی که دیگر خبری از خطوط خمیده و ملایم روی کاپوت و اطراف چراغ ها نیست. اخم چراغ های X6 M بیشتر شده و جلو پنجره های آن نیز به شکل اغراق آمیزی بزرگتر و بیرون زده تر هستند.

هواکش های رادیاتور و دیسک های ترمز برجسته تر و در چشم تر هستند. روی گلگیر های جلو نیز خطوط بسیار فرورفته ای هستن که عمق هنر و مهندسی آلمانی را میرساند. این خط با امتداد بر روی درب های X6 M خود را به گلگیر های عقب مدل ۲۰۲۰ میرساند.

نمای داخل بی ام و X6 M 2020؛

نسبت به سایر محصولات بی ام و مقداری سادگی دیده می شود. بیشتر ویژگی اسپرت بودن دارد تا لوکس بودن،این در حالی است که نمای خارجی مفهوم لوکس بودن را بیشتر در بر میگیرد. قربیلک فرمان، داشبورد و مانیتور نویگیتور همانطور که انتظار میرود هستند نه بیشتر نه کمتر؛ ساده. استفاده از چرم جیر و دورنگ در داخل نمایی دلنشین را به سرنشینان میدهد.

ویژگی های فنی بی ام و X6 M 2020؛

نیرو محرکه X6 M یک موتور هشت سیلندر خورجینی است که ۴.۴ لیتر حجم داشته و توربو شارژر نیز می باشد. این موتور قادر به تولید ۶۰۰ اسب بخار نیرو در دورموتور ۶۰۰۰ دور بر دقیقه است. البته این در حالت نرمال است که در تریم اسپرت بی ام و X6 M اسب بخار به ۶۱۷ نیز می رسد.

گیربکس این خودرو ساخته کمپانی ZF بوده و ۸ سرعته اتوماتیک می باشد. این گیربکس قادر است به صورت اتوماتیک و بر اساس گشتاور چرخ ها تعویض چرخ دنده را انجام دهد و یا به صورت شیفتر پشت فرمانی و اسپرت تحت فرمان راننده.

گشتاور  X6 M 553 پوند بر فوت است که به راحتی قادر است وزن سنگین این خودرو را به حرکت وادارد. متاسفانه هنوز برای این خودرو قیمتی ا اعلام نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.