توقیف تولید جنسیس GV80

اولین خودروی شاسی بلند پرتجمل کره ای جنسیس مدل GV80 به طور رسمی از ماه مارس امسال وارد بازار شد اما حالا تولید آن دچار وقفه شده است.

به گزارش اروند پلاک،‌ به نقل از سایپانیوز،هفته جاری به دلیل نبود قطعات،‌ خط تولید شاسی بلند جی وی ۸۰ خوابیده است. همان طور که می دانید مثل تویوتا که برند لاکچری لکسوس دارد،‌ نیسان،‌ برند اینفینیتی را به خودروهای پر تجمل اختصاص داده،‌ در سیتروئن،‌ دی اس لاکچری به حساب می آید،‌ در خودروسازی هیوندایی کره هم جنسیس برند خودروهای پرتجمل این خودروساز است.

MY21 GV80 Interior FDCG 012 1024x576 - توقیف تولید جنسیس GV80

نرسیدن قطعه به خط تولید از عوامل مهم خوابیدن خط تولید است. این توقف فقط مربوط به خودروهای لاکچری هیوندایی نیست، حتی به همین دلیل نرسیدن قطعه،‌ خط تولید هیوندایی پالوسید Palisade نیز به حالت تعلیق درآمده است. بسیاری از قطعه سازان به خاطر شیوع ویروس کرونا مجبور به تعطیلی شده اند و تا مدتی طولانی،‌ اخبار کمبود قطعه و مجموعه  برای صنعت خودرو امری عادی خواهد بود. با این که تعطیلی سراسری در اکثر کارخانه های تولیدی به پایان رسیده،‌ تا بازگشت به حالت عادی،‌ به زمان زیادی نیاز است.

تعلیق تولید جنسیس جی وی ۸۰ و هیوندایی پالوسید از زمانی جدی شد که سه کارگر در خطوط تأمین قطعات جان خود را از دست دادند و باور بر این است که دلیل مرگ آنها ابتلا به بیماری کروناویروس بوده است.

هفته گذشته هم کیا خط تولید خود را به خاطر درگذشت ۲ تن از کارگران خود به خاطر ابتلا به کرونا متوقف کرد.

جنسیس جی وی ۸۰ که خودرویی گازوئیل سوز است، پیش از این به خاطر لرزش بیش از حد قوای محرکه هم متوقف شده بود و با این که اخبار این نقص فنی به شکل گسترده ای منتشر شد روی فروش بسیار موفق آن تأثیر نگذاشت.

MY21 GV80 Interior FDCG 126 1024x576 - توقیف تولید جنسیس GV80

این خودروساز کره ای تأیید کرده است که در حال حاضر ۱۰ هزار دستگاه سفارش جی وی ۸۰ دریافت کرده است که نشان می دهد تقاضا بسیار بیشتر از عرضه است. به بیان ساده تر،‌ مشتریان این خودرو در بازار آمریکا در تابستان امسال خودروهای خود را دیرتر دریافت خواهند کرد. در بازار آمریکا قیمت جنسیس شاسی بلند از ۴۸,۹۰۰ شروع می شود. اما اگر مشتری همه آپشن های این خودرو را هنگام خرید تیک بزند،‌ قیمت آن تا ۷۰,۰۰۰ دلار هم می رسد. جنسیس جی وی ۸۰ به صورت استاندارد –تولید کارخانه- از یک قوای محرکه ۲.۵ لیتری مجهز به توربوشارژر بهره می برد. این قوای محرکه توان ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۳۱۱ پوند-فوت ایجاد می کند و سیستم انتقال قدرت آن ۸سرعته است. برای کسانی که جنسیس قوی تری می خواهند گزینه پرتوان تری هم وجود دارد. قوای محرکه ۶ سیلندر با گنجایش موتور ۳.۵ لیتری با توان ۳۷۵ اسب بخار و ۳۹۱ پوند-فوت گشتاور از قیمت ۵۹,۱۵۰ دلار شروع می شود و با درخواست آپشن های موجود قیمت آن بالاتر می رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.