راهنمای جامع و کاربردی واردات خودرو ،عمومی، مناطق آزاد، معلولان و جانبازان

 راهنمای جامع و کاربردی واردات خودرو برای پلاک ملی ، پلاک مناطق ازاد ، معلولان و جانبازان

در این مقاله سعی شده نکات و جزییات کمتر بیان شده در مورد واردات خودرو را شرح دهیم ، نحوه وارد کردن خودرو ، نحوه ترخیص خودرو ، ترخیص خودرو در مناطق ازاد ، واردات خودرو برای جانبازان و معلولان ، نحوه محاسبه هزینه های گمرکی ، نحوه واردات خودرو به صورت شخصی ، سود واردات خودرو چقدر است ؟، راهنمای واردات خودرو برای جانبازان و معلولان و سوال هایی که در زمینه واردات خودرو  برای شما پیش امده را پوشش دهیم . 

خرید خودرو از امارات ، کویت ، عمان و …

خرید خودرو از یکی از کشورهای اطراف کویت ، عمان ، امارات و …
دریافت فاکتور خرید کالا و مجوز گواهی مبدا و ارسال خودرو به گمرک و حمل به ایران

مجوزگواهی مبدا چیست ؟

گواهی مبدأ سندی است که کشور تولید کننده ( سازنده ) کالای مورد نظررا مشخص می نماید. این سند توسط اتاق بازرگانی کشور صادر کننده کالا ( کشور فروشنده ) و طبق فرمی که توسط اتاق بازرگانی بین المللی ( ICC ) توصیه شده صادر می گردد

نکاتی که باید در هنگام خرید خودرو  توجه داشته باشید .

 • نمایندگان خودرو در این کشورها در زمینه صادرات فعال نیستند و شما باید از showroom ها و نمایشگاه ها خودرو خریداری نمایید .
 • در صورت خرید از نماینده احتمالا تا ۵ درصد برای شما تخفیف لحاظ خواهند کرد . (چون بیمه و گارانتی اون کشور به درد شما نمیخوره ، بخشی از هزینه رو پرداخت میکنند )
 • در هنگام خرید از نمایشگاه های خودرو باید توجه داشته باشید که خودرو های زیادی با اپشن های نصبی و یا ضربه خورده و رنگ شده و یا کارکرده  وجود دارند که ممکن است به عنوان خودرو صفر و کار نکرده معرفی شوند .
 • برای ورود به کشور کویت نیاز به ویزایی دارید که برای همه در دسترس نیست .
 • در نمایشگاه ها امکان خرید خودرو زیر قیمت نماینده وجود دارد .
 • با توجه به عدم اگاهی و شناخت نسبت به فروشندگان غیرمجاز (نمایشگاه ها ) خرید از نماینده می توانید گزینه مطمئن و مناسب تری برای اشخاصی که برای مصارف شخصی خودرو وارد می کنند باشد  .
 • اگر قصد دارید یک دستگاه خودرو وارد کنید و خودتان شخصا اقدام به مسافرت و خرید نمایید حاشیه سود شما ممکن است صفر و یا بسیار ناچیز باشد .
 • قبل از اقدام به مسافرت از موجود بودن خودرو در کشور مقصد اطمینان حاصل فرمایید .
 • اگر قصد ورود خودرو و استفاده به صورت عمومی (پلاک ملی )دارید قبل از خرید خودرو لیست خودروهای مجاز به ورود را مشاهده فرمایید .
 • سود واردات خودرو به تعداد خودرو وارد شده و نوع خودرو متفاوت است و بسته به خودرو های مختلف بین ۵ تا ۱۰ درصد است .

لیست خودروهای سواری مجاز به ورود در سال ۱۳۹۴

بعد از خرید، خودرو را حمل کرده و به یکی از گمرکات ایران که در زمینه خودرو فعال هستند منتقل میکنید که شامل گمرک خرمشهر ، گمرک بندرعباس ، گمرک شهریار و گمرک بوشهر و ..

 • هزینه حمل خودرو بسته به مقصد و نوع خودرو و اینکه با کانینر و یا به صورت فله حمل شود متفاوت است .
 • قبل از اقدام به ورود خودرو شما باید تصمیم گرفته باشید که خودرو را برای مناطق ازاد و یا برای استفاده به صورت عمومی ( پلاک ملی )می خواهید وارد کنید
 • بر حسب نیاز خود قبض انبار مناطق ازاد و یا خودروهای پلاک ملی را تهیه مینمایید . در صورتی خودروی شما برای استفاده در مناطق ازاد وارد شده و اشتباها در پارکینگ مربوط به خودروهای ملی قرار داده اید برای تغییر قبض انبار نیاز به پرداخت هزینه است .

ترخیص خودرو 

۱. تشریفات گمرکی و ترخیص خودروهای پلاک ملی image news 31374 - راهنمای جامع و کاربردی واردات خودرو ،عمومی، مناطق آزاد، معلولان و جانبازان

برای ترخیص خودرو با پلاک ملی (پلاک عمومی کشور ) شما باید ثبت سفارش خودرو را موجود داشته باشید یا ثبت سفارش را خریداری نمایید . 
ثبت سفارش چیست ؟
فرم درخواست ثبت سفارش  توسط بخش معاونت بازرگانی خارجی وزارت بازرگانی دراختیارمتقاضیان واردات کالا قرار می گیرد، پس از تکمیل اطلاعات مورد نظرو ضمیمه نمودن فاکتور خرید به آن وبا طی مراحل و اخذ مجوزهای قانونی جهت واردات کالا مورد نظرصادر می گردد. در واقع اولسن قدم برای ورود کالا به کشور است البته برای دارندگان کارت های بازرگانی .

انواع کارت بازرگانی :

 1. کارت بازرگانی حقیقی 
 2. کارت بازرگانی حقوقی

برای وارد کردن خودرو شما مانند واردات سایر کالاهای تجاری نیازمند کارت بازرگانی هستید. در غیر اینصورت همانگونه که در بالا ذکر شده شما برای درخواست و ثبت سفارش باید از کارت بازرگانی شخص دیگری استفاده کنید (خرید ثبت سفارش) در ادامه به مزایا و معایب هر کدام می پردازیم 

۱. واردات با کارت بازرگانی شخصی
اگر شما کارت بازرگانی ندارید می بایستی که کارت بازرگانی تهیه کنید. برای داشتن کارت بازرگانی علاوه بر داشتن شرایط لازم برای اخذ این کارت هزینه ای حدود ۵۰۰ هزار تومان بر شما تحمیل می شود. اما شما با اخذ این کارت می توانید علاوه بر ماشین دلخواه خودتان دیگر کالاهای خارجی را به نام خود وارد نمایید. (فقط یک خودرو می توانید وارد کنید )

مزایا :

۱- سند گمرکی ماشین و کارت اولیه خودرو به نام خود شما صادر می شود و علاوه بر آن شما هزینه ای بابت نقل و انتقال مالکیت در دفترخانه اسناد رسمی پرداخت نمی کنید.
۲- مالیات نقل و انتقال به شما تعلق نمی گیرد.
۳- ریسک واردات خودرو با نام شخص دیگری را ندارید
۴- همه فاکتورها و هزینه ها با نام شما صادر می شود و به حل مشکلات مالیاتی شما کمک می کند.
۵- هزینه ای بابت استفاده از کارت بازرگانی دیگران پرداخت نمی کنید.

معایب :
۱- اگر شما کارت بازرگانی نداشته باشید و برای اولین بار می خواهید کارت بازرگانی دریافت کنید هزینه ای نزدیک ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می کنید و علاوه بر آن یک هفته می بایستی برای دریافت این کارت وقت بگذارید.
۲- چون خودرو با نام شما وارد می شود مشمول مالیات واردات می شوید
۳- می بایستی در سیستم ثبتارش ، گمرک ثبت شوید.

۲. واردات خودرو با کارت بازرگانی اشخاص دیگر

لازم است بدانید وقتی شما خودروی خود را با استفاده از کارت دیگران وارد می کنید تمام ریسکهای ناشی از این کار را می پذیرید. یعنی صاحب کارت بازرگانی صاحب خودروی شما می باشد و مهمترین اسناد احراز مالکیت به نام صاحب کارت بازرگانی صادر می شود. مگر اینکه شما با نماینده صاحب کارت بازرگانی که اختیار کامل داشته باشد و یا شخص صاحب کارت بازرگانی قرارداد امضا کرده و تضمینات لازم را اخذ نمایید و یا از اشخاص مورد اعتماد خودتان برای این امر استفاده کنید.
اگر شما از کارت بازرگانی اشخاص دیگر استفاده کنید می بایستی برای هر دلار بین ۳۰-۴۰ تومان پول حق استفاده از کارت بازرگانی پرداخت کنید. همچنین می بایستی بابت نقل انتقال خودرو هزینه دفترخانه و مالیات نقل و انتقال پرداخت کنید.

مهمترین حسن استفاده از کارت بازرگانی اشخاص دیگر این است که شما دیگر مالیاتی بابت واردات خودرو پرداخت نمی کنید و این مالیات بر عهده صاحب کارت بازرگانی می باشد.

سپس به مرحله پرداخت عوارض خودرو و حقوق گمرکی می رسیم . که بر اساس ارزش گمرکی هر خودرو متفاوت است برای اطلاع از نحوه محاسبه هزینه های گمرکی لینک های زیر را مشاهده فرمایید . 

سپس هزینه های ، خودروهای فرسوده ( تبصره ۱۳ ) پلاک گذاری ، بیمه ، هزینه ترخیص کار ، هزینه ثبت سفارش که هر کدام بسته به نوع خودرو متفاوت است . برای سهولت در محاسبات شما برخی از خودروهای پر فروش را برای شما محاسبه نموده ایم که می توانید از لینک های زیر مشاهده کنید :

کل زمان ترخیص خودرو از زمان ورود به گمرک تا پلاک گذاری نهایتا یک هفته خواهد بود . امکان وارد کردن خودروهای کارکرده وجود دارد (کم کارکرد و ترجیحا مدل همان سال)

 

۲. تشریفات گمرکی و ترخیص خودروهای پلاک مناطق ازاداروند پلاک - راهنمای جامع و کاربردی واردات خودرو ،عمومی، مناطق آزاد، معلولان و جانبازان 

این بخش به نحوه وارد کردن خودرو به منطقه ازاد اروند می پردازیم . که به مراتب ترخیص خودروهای مناطق ازاد ساده تر از خودروهای پلاک ملی است . 

بعد از خرید خودرو  و حمل به گمرک خرمشهر باید از منطقه ازاد اروند قبض انبار تهیه کرده و خودرو را در پارگینک های مربوط به منطقه ازاد اروند منتقل کنید . ثبت سفارش در مناطق ازاد با خودروهای ملی متفاوت است و نیاز به کارت بازرگانی برای ورود خودرو با مصارف شخصی نیست و هر شخص می تواند سالانه یک خودرو وارد کند . 

پرداخت عوارض در مناطق ازاد نیز با خودروهای ملی متفاوت است، هزینه های ترخیص خودرو با پلاک اروند به شرح زیر است 

عوارض ورود خودرو برای خودروهای مدل ۲۰۱۵ برابر ۵ درصد ارزش گمرکی خودرو و برای خودروهای با مدل ۲۰۱۴ برابر ۱۰ درصد ارزش گمرکی خودرو می باشد . هزینه های دیگری مانند هزینه بیمه شخص ثالث ، بیمه تضمین ، جی پی اس ، پلاک گذاری ، انبار داری و .. به این مبلغ اضافه خواهد شد . 

که برای برای سهولت در محاسبه این هزینه ها نرم افزار هایی تهیه شده و در قسمت های مختلف وب سایت موجود است که از ادرس زیر میتوانید مشاهده فرمایید . 

ضمنا خودروهای نهایتا یکسال کارکرده پلاک اروند را میتوانید به پلاک ملی تبدیل نمود در صورتی که در لیست خودروهای مجاز به ورود که در بالا گفته شده باشند ، و هزینه های ترخیص پلاک ملی که در ابتدای مطلب (ابتدای مطلب قسمت ۱ ترخیص خودرو) توضیح داده شد پرداخت شود . همچنین توجه داشته باشید که به خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی مرخصی تعلق نمی گیرد و خودروهای کروکی هم شماره گذاری نمی شوند . 

 

۳. تشریفات گمرکی و ترخیص خودروهای پلاک ملی برای جانبازان و معلولان 360px Pelak melie malulin - راهنمای جامع و کاربردی واردات خودرو ،عمومی، مناطق آزاد، معلولان و جانبازان

در این بخش به نحوه ترخیص و هزینه های پرداختی جانبازان و معلاولان عزیز می پردازیم . 

 • جانبازان بالای ۷۰ و معلولان از ۳۰ میلیون تومان هزینه های حقوق گمرکی و هزینه های خودروهای فرسوده (تبصره ۱۳ ) و پلاک گذاری معاف هستند که برای دریافت این تخفیفات باید به ستاد جانبازان و بهزیستی مراجعه نمایند . 
 • هزینه های ثبت سفارش پرداخت نمی کنند و نیاز به کارت بازرگانی ندارند . 
 • برای ثبت سفارش باید فاکتور خودرو را از فروشنده خودرو تهیه و سپس با مجوز خود ثبت سفارش نمایند . 
 • جانبازان و معلولان عزیز هم باید لیست خودروهای مجاز به ورود که در ابندا مطلب ذکر شده را مشاهده نمایند و خودروی مورد نظر خود را از ان لیست انتخاب نمایند . 
 • برای محاسبه هزینه های پرداختی هزینه های ترخیص با پلاک ملی را مشاهده نموده (ابتدای مطلب قسمت ۱ ترخیص خودرو ) و تخفیفات خود را از ان کسر نمایید . 

 

نویسنده مقاله : محمد احمد ی

این مقاله توسط اروند پلاک تهیه شده و هرگونه استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع ، نام نویسنده و ادرس وب سایت مجاز است . 

اگر این مطلب مفید است برای دوستان خود ارسال کنید

315 نظرات
 1. عظیمی می گوید

  سلام
  امکان واردات کیا اسورتج کارکرده مدل ۲۰۱۷ وجود داره؟

 2. حامد نورمحمدی می گوید

  با سلام ممکن راهنمایی بفرمایید بنده دارای معلولیت با شدت معلولیت شدید می باشم وپلاک ویلچر هم دارم لطف راهنمایم کنید اول از بهزیستی برای کجا باید نامه بگیرم وبرای خرید خودرو به کجا باید مراجعه کنم

 3. نویسنده می گوید

  با عرض سلام.می خواستم بدانم که معافیت گمرکی برای ورود خودرو،شامل چه افرادی می شود؟ آیا درست است که این قانون شامل ورزشکارانی که در صحنه بین المللی مقام کسب کرده اند و افرادی که یک مدرک دانشگاهی از دانشگاههای خارجی کسب کرده اند هم می شود؟ با تشکر.

 4. نویسنده می گوید

  سلام ببخشید میشه سوال بنده رو در ایمیلم پاسخ دهید ممنون میشم
  پدر بنده بعلت مشکل سرطان اخیرا در سازمان بهزیستی عضو معلولین شد و خواستم بپرسم میتوانم از این طریق برای خودمان خودرو وارد کنم؟

 5. جانان می گوید

  ۰۹۰۳۳۸۵۱۳۹۴
  خریدار سهمیه جانبازی ٧٠ درصد به بالاترین قیمت نقد در اسناد

 6. مهرداد می گوید

  با سلام . من اجازه ورود یک دستگاه خودرو از طریق بهزیستی را دارا میباشم اگر بخواهم یک دستگاه رنو تالیسمان فول اپشن یا توسان فول اپشن و یا سانتافه فول آپشن مدل ۲۰۱۷ وارد کنم با احتساب کلیه هزینه‌ها قیمت این خودروها چقدر میشود و ایا میشه برای خودروهای وارداتی را گارانتی معتبر گرفت. و پرسش بعدی من این است که مهلت استفاده از این سهمیه تا کی است. با تشکر

 7. علی می گوید

  سلام
  خواستم منو راهنمایی بفرمایید
  خودرو تویوتا راو۴ پلاک اروند برای استفاده شخصی میخوام بگیرم خواستم بدونم آیا تفاوتی بین خودروهای سفارش کشورهای حوزه خلیج هست و اگر هست از لحاظ کیفیتی کدام کشور (عمان, امارات و بحرین) بالاتر میباشند و چرا؟

 8. محمد می گوید

  سلام
  ممنون از سایت خوب و پاسخ گویی جامعتون.
  چنتا سوال داشتم
  ۱- به ازای هر کارت بازرگانی سالی یک خودرو میتوان وارد کرد یا کلا یک خودرو؟
  ۲- با توجه به قیمت های فروش خودرو ها در امارات و محاسبه هزینه های گمرکی و مقایسه آن ها با قیمت تمام شده در ایران واردات شخصی پر سود به نظر میرسد اما شما فرمودید به صرفه نیست.لطفا بفرمایید بنده کجای کار اشتباه کردم.

 9. Xe Hyundai Sonata می گوید

  Have you ever considered writing an ebook or guest authoring on other blogs?
  I have a blog centered on the same topics you discuss and would love to have you share some
  stories/information. I know my readers would enjoy your work.
  If you are even remotely interested, feel free to shoot me
  an e-mail.

 10. دژم می گوید

  با سلام من معلولیت خیلی شدید دارم امکان سوار شدن به خودرو را ندارم آیا امکان وارد کردن فورد مخصوص معلولان را داریم

 11. آرش می گوید

  آقای نوری سلام
  خسته نباشید از وقتی که برای جواب دادن به سوالات می گذارید ممنون.
  دو سوال داشتم:
  ۱- فرق کسی که یک خودرو در سال برای استفاده شخصی وارد میکنه با کسانی که چندین خودرو وارد میکنن از نظر هزینه ها چی هست؟
  ۲-خرید یک خودرو از خودرو های وارداتی در گمرگ با خرید از نمایندگی همان خودرو در تهران چقدر تفاوت قیمت داره و آیا بصرفه هست؟
  مرسی

 12. علیرضا می گوید

  با سلام و عرض ادب لطفا بفرمایید برای وارد کردن یک خودرو مجاز جهت مصرف شخص نیاز به کارت بازرگانی و ثپت سفارش هست یا خیر؟ درضمن طریقه پرداخت پول به فروشنده باید از طریق گشایش اعتبار بانکیLC باشه یا باید حتما پول نقد در محل نمایشگاه پرداخت کرد

 13. محمد می گوید

  سلام
  من فرزند شهیدم میخواستم ببینم :
  ۱-به ما مجوز وارات و تخفیف گمرکی رو میدن
  ۲-مراحل اقدام برای واردات خودرو برای ما چطوره؟
  ۳-اصلا واردات در چه صورت سودآوره؟
  ۴-آیا شریک و سرمایه گذار برای این امر وجود داره؟
  از کجا و با چه هزینه ایی میشه استارت زد؟
  ممنون از جواب شما

  1. ابوالفضل نوری می گوید

   سلام.خیر ملاک راحت تر کردن جانباز ها و معلولین می باشد و فقط به خود جانباز این امتیاز داده می شود

 14. سهراب می گوید

  با سلام،..
  در صورت امکان ، توضیحی در مورد دریافت برگه اوراقی برا خودروهای صفر یا کارکرده وارداتی ،،مرقوم بفرمایید..
  به طور مثال، دریافت سند اوراقی برای خودرو جیلی امگرند ec7
  اینکه شرایط به چه صورته ،
  عوارض چطور محاسبه میشه ،
  برای چه خودروهایی و چه حجمی میشه برگه اوراق گرفت..
  و آگر شرکتی در این زمینه فعالیت میکنه ، معرفی بفرمایید…
  با تشکر و سپاس فراوان..

 15. رامتین می گوید

  باسلام و عرض خسته نباشید.ممنون از سایت خوبی که دارین.من چندتا سوال داشتم و ممنون میشم اگه بتونین جوابمو بدین.
  اول اینکه من میخوام خودرو وارد کنم نه به عنوان استفاده شخصی و یه دونه.به عنوان شغل دارم بهش فکرمیکنم.کارت پیله وری هم دارم که معاف از داشتن کارت بازرگانی هستم.ولی نکته اینجاس که من هرچی تو این سایت میگردم شما میگید واردات از دبی و….به صرفه نیس و بهتره خودرو رو از کف گمرک بخرم.واسه من که به عنوان شغل دارم به این کار نگاه میکنم کدوم راه بهتره.ی توضیحی هم درباره کف بازار گمرک میشه بدین؟من اطلاعی از این بازار ندارم.ممنون میشم اگه بهم جواب بدین.پاینده باشید

 16. mojtaba می گوید

  سلام
  پدر من جانباز ۷۰ درصد اما معافیت گمرکیشو چندین سال پیش فروخت ب یک نفر حالا سوال من اینه از تخفیف ۳۰ ملیون گمرکی نمیتونه استفاده کنه؟؟؟؟؟؟؟

 17. mojtaba می گوید

  سلام
  پدر من جانباز ۷۰ درصد اما معافیت گمرکیشو چندین سال پیش فروخت ب یک نفر حالا سوال من اینه از تخفیف ۳۰ ملیون گمرکی نمیتونه استفاده کنه؟؟؟

 18. Fatem می گوید

  با سلام من یکماه پیش به یکی از دوستان که بنگاه داره پول دادم برام یکدستگاه اسپورتیج بیاره چند روز پیش گفت تازه رفته حواله تهیه کنه میخواستم بپرسم چقدر طول میکشه ماشین وارد بشه و ترخیص بشه.

 19. مسعود می گوید

  سلام از سایت خوبتون و پاسخ های کاملتون
  پدر من جانباز۷۰درصده جهت استفاده از این تخفیف باید کجا بریم ؟؟؟
  اگه میشه مراحل کامل واردات خودرو برای شهر های به غیر از مناطق آزاد را توضیح بدید البته برای جانبازان
  خیلی ممنون

  1. ابوالفضل نوری می گوید

   پدر شما شامل سهمیه می شود.باید از طریق امور بنیاد شهید و ایثار گر پیگیر بشوید و اسمشون رو در سیستم گمرک وارد کنند.

 20. دنبال خودرو می گوید

  باسلام
  اینجانب بعد از پیگیرهای زیاد متوجه شدم اسم من را جز اون۴۷۰۰نفر برای واردات خودرو قرار ندادندو اینطور که شنیدم دیگه قرار نیست اسم کسی دیگه به لیست اضافه بشه و یا اینکه ثبت نام جدیدی صورت بگیره.حالا حرف من به اون کسانی که چنین تصمیمهایی گرفتن اینکه:
  ۱-چه فرقی بین من و امثال من با اون۴۷۰۰نفر وجود داره که اون افراد میتونند خودرو وارد کنند ولی ما نه؟
  ۲-اگه اون ۴۷۰۰نفر معلول هستن و ثبت نام کردن من و هزاران نفر مثل من هم معلول هستیم و ثبت نام هم کردیم.
  ۳-یا وقت آن نرسیده که بعد از دریافت حواله واردات خودرو توسط۴۷۰۰نفر حالا هزاران نفر باقی مانده که جز اون ۴۷۰۰نفر نبوده اند و شرایط استفاده از این قانون را دارند به لیست اضافه شوند؟
  ۴-آیا فکر نمیکنید این روش تبعیض بین افراد معلول است؟
  در پایان امیدوارم مسئولی پیدا بشه و به این سوالات بی پاسخ ایران پاسخ روشنی دهد.
  همچنین از افرادی که در پستهای تاثیر گذار مشغول هستن تقاضا میشود در سریعترین زمان به این درخواستها رسیدگی نمایند.باتشکر ازمدیریت سایت

 21. ملکی می گوید

  در مورد واگذاری خودرو معلولین باید بگم چند سال پیش با قرعه کشی افراد انتخاب شدن و تمام .
  و دیگر تکرار نخواهد شد و به جایی مراجه نکنید آقا محمد وسلام
  آقا مسعود این ایمیل منه
  [email protected]

 22. محمد می گوید

  لطفا یک نفر جواب من را بده
  باسلام
  ببخشید من میخوام با استفاده از طرح تخفیف ۳۰میلیونی گمرک برای معلولین خودرو وارد کنم و فبلا هم اسمم تو اون لیست۴۷۰۰ نفری که چند سال پیش ثبت نام کردن نیست خواستم بدونم میتونم از طریق بهزیستی خودم خودرو وارد کنم ؟لطفا مراحل اینکار را توضیح دهید.باتشکر
  فقط خواهشا توضیه کامل دهید.

 23. پریا زمانی می گوید

  سلام. می‌خواستم بپرسم آیا در حال حاضر امکان وارد کردن یک خودرو برای استفاده شخصی وجود داره؟ قوانینش به چه صورته؟ یک سوال دیگه اینکه آیا امکان وارد کردن خودروی شخصی از مبدا آمریکا وجود داره؟
  مرسی

 24. محمد می گوید

  باسلام
  ببخشید من میخوام با استفاده از طرح تخفیف ۳۰میلیونی گمرک برای معلولین خودرو وارد کنم و فبلا هم اسمم تو اون لیست۴۷۰۰ نفری که چند سال پیش ثبت نام کردن نیست خواستم بدونم میتونم از طریق بهزیستی خودم خودرو وارد کنم ؟لطفا مراحل اینکار را توضیح دهید.باتشکر
  فقط خواهشا توضیه کامل دهید.

 25. مسعود می گوید

  اقای ملکی از مازندران بنده چطور با شما تماس بگیرم

 26. محمد می گوید

  سلام بر ادمین گرامی
  با توجه به اینکه انواع مدل های تویوتا در فهرست خودروهای مجاز موجود نمیباشد، شرکت ایرتویا چگونه آنها را وارد میکند؟ ما چگونه میتوانیم واردشان کنیم؟ ممنون

  1. ابوالفضل نوری می گوید

   متاسفانه خیلی از خودرو ها ی وارداتی را به دلایلی مشخص در انصار چند شرکت می گذارند

 27. علی می گوید

  سلام اقای احمدی
  من جانباز ۳۰ درصد هستم می تونم برای خودم از گمرک یک موتور ۲۵۰ سی سی تا ۴۰۰ سی سی خرید کنم

 28. بهزاد می گوید

  با سلام ۲ تا سوال داشتم
  ۱- آیا درسته برای وارد کردن یه خودروی مجاز باید از نمایندگیش تو ایران مجوز بگیری(مثلا ایرتویا)
  ۲- اگه جواب سوال بلا لا منفی باشه اون وقت وارد کردن حتی یه خودرو با مقایسه قیمت نمایندگی تو ایران حداقا ۲ برابر قیمت تمام شده سود داره مثلا تویتا کمری ۲۰۱۶ طبق فایلی که شما گذاشتید حدود ۸۴ میلیون درمیاد در حالی که قیمت نمایندگیش تو ایران ۱۸۲ میلیونه ، آیا این استنباط من درسته؟

  ممنون اگه جواب بدید.

 29. ملکی می گوید

  سلام ملکی هستم از مازندران
  سهمیه خودرو معلولین دارم ۳۰ میلیون میفروشم فقط خریداران تماس بگیرند
  تخفیفات :
  ۱-شامل ۳۰ میلیون تخفیف بر روی عوارض گمرکی
  ۲-تخفیف ده تا پونزده میلیونی برای رده خارج کردن خودرو فرسوده (معلولین خودرو فرسوده از رده خارج نمیکنن)
  ۳-تخفیف ده تا پونزده میلیونی بر روی ثبت پلاک (پلاک کلا رایگانه وا سه معلولین .. پلاکم عادی میدن اگه بخواین)

 30. محسن می گوید

  سلام
  ضمن عرض ادب و احترام خدمت دوستان
  معلولین که سهمیه واردات دارند باید چه شرایطی داشته باشن؟؟
  من با مدد کار فرزندم تماس گرفتم حالا به هر دلیلی از جواب درست طفره میرفت.
  ممنون میشم عزیزانی که پیگیر هستن یا موفق شدن یه راهنمایی کنن چه مراحلی و از کجا با چه شرایطی باید پیگیر باشیم.
  خدا خیرتون بده.
  شماره تماسم ۰۹۰۱۲۰۲۲۶۰۰

 31. طاها می گوید

  سلام خسته نباشید
  برای فرزندان شاهد تخفیف هست؟

 32. زانیار می گوید

  سلام برادران یه سوال دیگه
  می دانم که واردات خودروی ۲۰۱۵ آزاد است آیا این خودرو ها حتما باید صفر کیلومتر باشند؟؟یانه
  و ارزش گمرکی آنها دقیقا مانند خودروی ۲۰۱۶ محاسبه می شود
  با تشکر

 33. زانیار می گوید

  سلام برادران من یک سوال فوق العاده مهم دارم و این است که
  آیا اکنون که سال ۲۰۱۶ است من می توانم خودروی ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۳ وارد کنم ممنون می شوم اگر زودتر جوابم را بدهید

 34. محسن می گوید

  سلام و ممنون از اطلاعات خوبی که گذاشتید

  من توی انگلستان دانشجو هستم و انشالله تا پایان سال درسم تمام خواهد شد. خیال دارم یک ماشین با خودم بیارم. فکر نمیکنم دانشجویی امتیاز ویژه ای باشه درسته؟
  سئوال بعد اینکه ممکنه با کارت بازرگانی یک شرکت خودرو وارد کرد؟
  چون انگلیس فرمون راست هست، شما چه کشور اروپایی رو پیشنهاد میکنید برای خرید خودرو؟
  و نهایتا اینکه ممکنه که ماشین رو تا لب مرز بازرگان آورد یا حتما باید حمل شده باشه؟
  لطفا اگر پیشنهاد خاصی هم دارید بقرمایید.

 35. Ali می گوید

  سلام..من میخام یه خودرو کیا اسپرتیج وارد کنم…میخام بدونم جریان تعرفه چطوری است….ایا مدل خودرو در هزینه تعرفه چه مقدار تعثیر دارد…
  من از ناحیه چشم راست معیوب هستم وکل چشم راست را تخلیه کردم ایا در تعرفه گمرکی برای معاف بودن یا کم کردن تعثیر دارد……ممنون میشم یا با این ایمیل جواب بدین یا با پیام به شماره ۰۹۳۸۶۷۱۲۰۷۴.مرسی

 36. محمد می گوید

  سلام وقت بخیر
  تخفیف گمرکی پلاک اروند برای رزمندگان هنوز اعمال میشه یا نه؟
  لطفا پاسخ بدید باتشکر

 37. علی هنرور می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت شما لطفا سوالمو جواب بدید با تشکر، من میخواهم برای بار اول خودرو وارد کنم آیا باید کارت بازرگانی بگیرم یا برای بار اول نیازی به کارت بازرگانی نیست؟سوالم اینه که آیا باید قبل از خرید خودرو ثبت سفارش بگیریم یا نه؟برای ثبت سفارش به کجا باید مراجعه کنیم و مدارک مورد نیازش چیست؟ و سوال بعدی من اینه که برای واردات خودرو از امارات خودرو وارد کنیم یا از منطقه آزاد کدومش بهتره؟ و سود هر خودرو چقدره آیا سود خوبی داره؟ممنون میشم جوابمو بدید با تشکر

 38. مسعود می گوید

  سلام دوست عزیز
  سهمیه معلولین دارم
  میشه بگید چه خودرویی بیارم که تمام سقف معافیتمو پر کنه؟
  یعنی از بابت گمرکی و پلاک، دیگههیچ هزینه یی نپردازم؟
  ممنون

 39. احمدرضا می گوید

  سلام
  لطف میفرمایید که راهنمایی کنید برای وارد کردن خودرو برای معلولین و پلاک ملی از کجا باید شروع کنم.یعنی ابتدا به کدوم سازمان مراجعه کنم و چه مدارکی لازم هست و از کجا تهیه کنم.در ضمن برای معلولین چه مقدار تخفیف لحاظ میشه در هزینه گمرک؟

 40. رحیم می گوید

  از زمانی که یک خودرو اروندی مدل ۲۰۱۴ را خریدم برای پلاک ملی بود هر باربه سوله اول گمرک مراجعه نمودم گفتند نمیشودتا الان اگر کسی جواب درست به مردم نمیدهد تکلیف جیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.