خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌

خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌

لکسوس، (به انگلیسی: Lexus) و (به ژاپنی: レクサス) شرکت خودروسازی ژاپنی است، که وظیفه طراحی، تولید و توزیع خودروهای لوکسشرکت تویوتا را بر عهده دارد.

شرکت لکسوس در سال ۱۹۸۹ توسط مدیرعامل وقت تویوتا؛ ایجی تویودا در ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شد.

225px Lexus division emblem.svg 2 - خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌
خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌

امروزه لکسوس به برندی بین‌المللی تبدیل شده، که به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده اتومبیل‌های سفارشی و خاص، در کشور ژاپن شناخته می‌شود. این شرکت در حال حاضر تولیدات خود را در ۷۰ کشور جهان عرضه می‌کند و یکی از ۱۰ نشان تجاری یا برند برتر ژاپن، بر پایه میزان ارزش بازار، به‌شمار می‌آید.

دفتر مرکزی شرکت لکسوس در شهر ناگویا، آیچی ژاپن قرار دارد و دفاتر بین‌المللی و مراکز عملیاتی آن نیز در شهرهای بروکسل، بلژیک و تورانس، کالیفرنیا مستقر می‌باشند.

ریشه‌های تاسیس لکسوس به پروژه‌ای مخفی بازمی‌گردد، که توسط کمپانی تویوتا بمنظور طراحی و ساخت خودرویی سدان در سال ۱۹۸۳ با نام پروژه اف۱ آغاز و در سال ۱۹۸۹ با عرضه خودروی لکسوس ال‌اس راه‌اندازی شد.

lexus lx 570 2017 1 1035 765x4404 - خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌
خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌

امروز در دنیای اتومبیل، آشکار شدن تصاویر خودروها پیش از معرفی رسمی به امری عادی بدل شده است و اکنون نوبت به لکسس LX 570 فیس لیفت رسیده است تا پیش از رونمایی رسمی این شاسی‌بلند در ماه اوت، شاهد تصاویر آن باشیم.

در تصویر اول یک لکسس LX طلایی‌رنگ را مشاهده می‌کنیم که در مجله اتومبیل “Best Car Magazine” ژاپن وجود دارد و تنها سه‌چهارم نمای جلوی خودرو را نشان می‌دهد.
مشهودترین بخش خودروی موجود در تصویر، جلوپنجره بزرگ مشبک دوکی شکل آن است که جایگزین جلوپنجرهٔ شبه دوکی و نوار سپر دو قسمتی آن شده است؛ این ویژگی‌ها سبب شده‌اند تا لکسس بتواند با ارائهٔ یک شاسی‌بلند لوکس همراه با دیگر رقبا، مقام ویژه‌ای در بین برندهای لوکس ساز کسب کند.

lexus lx 570 2017 2 10354 - خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌
خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌

علاوه بر این، پوشش پهن چراغ‌های مه شکن با مه شکن‌های زاویه‌دار جایگزین شده‌اند. چراغ‌های جلو نیز باریک‌تر شده‌اند و زیر آن‌ها یک ردیف از لامپ‌های LED در امتداد لبه‌ پایینی- که شبیه قلاب ماهیگیری است- مشاهده می‌شود.

lexus lx 570 2017 6 1035 765x3984 - خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌
خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌

در حال حاضر سعی شده است تا در این مدل گلگیرها و کناره‌های بزرگ خودرو بیشتر ظاهر خود را حفظ کنند. در قسمت عقب خودرو، چراغ‌ها نیز به خوبی ظاهر L-شکل اصیل خود را حفظ کرده‌اند. در کابین نیز تجدیدنظرهایی صورت گرفته است؛ از جمله داشبورد جدید به همراه یک نوار گسترده که از بخش پنل ابزار تا کنار درب سرنشین جلو ادامه پیدا کرده است.

بخش کنسول مرکزی LX 570 باعث شده است تا کابین بیش‌ازپیش خواستنی‌تر و دلپذیر شود. ظاهر جدید این مدل با در نظر گرفتن تمامی تضادهای آن، بیش از گذشته می‌تواند جلوه‌گر جوانب لوکس و مدرن یک خودرو باشد.

lexus lx 570 2017 3 1035 765x4103 - خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌
خودروی لکسوس LX 570 مدل ۲۰۱۷‌

در حال حاضر جزییاتی در خصوص اطلاعات فنی LX 570 منتشر نشده است اما آنچه که مسلم است این خودرو پلتفرم مشترکی با تویوتا لندکروزر خواهد داشت که به‌تازگی طراحی آیندهٔ آن نیز فاش شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.