فولکس گلف 330 اسبی ویژه مسابقه

تیم مهندسی فولکس‌واگن با تلاش فراوان از نسل هفتم مدل مسابقه‌ای گلف که توان خارق‌العاده‌ای دارد رونمایی کرد. این مدل که تصاویر آن منتشر شده و حاصل کار بخش موتور اسپرت فولکس‌واگن است، برای ارائه به مشتریانی تدارک دیده شده که قصد شرکت در مسابقات اتومبیلرانی در فصل ۲۰۱۶ را دارند.

2016 Volkswagen Golf TCR 01 765x468 - فولکس گلف 330 اسبی ویژه مسابقه

این مدل با فاکتورهای استاندارد و مسابقه‌ای TCR یا Touringcar Racer International هماهنگ شده و با استفاده از یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو و یک گیربکس شش سرعته دوکلاچه DSG، می‌تواند قدرت ۳۳۰ اسب بخار را به چرخ‌های جلو این گلف وحشی انتقال دهد. این موتور از سری R گلف به عاریت گرفته شده است. مدل حاضر که از طراحی جسورانه‌ای برخوردار است شباهت‌های بسیاری به کانسپت ویژن ۲۰۱۳ فولکس‌واگن دارد. دریچه‌های ورودی هوا و بخشی از سپر جلو و عقب از فیبرکربن ساخته شده است. در داخل اتاق یک شبکه فولادین همه‌جا را در برگرفته و مانند یک قفس محکم سرنشینان را محافظت می‌کند.

2016 Volkswagen Golf TCR 02 765x468 - فولکس گلف 330 اسبی ویژه مسابقه

به لطف استفاده از باله گسترده عقب، شاسی عریض‌تر و دریچه‌های بزرگ ورودی هوا در جلو و عقب، گلف از آئرودینامیک بالایی برخوردار است. جالب است که شاسی این خودرو مسابقه‌ای حدود ۴۰سانتی‌متر از شاسی مدل عادی عریض‌تر است و این گلف مسابقه‌ای نسبت به گونه عادی از رینگ‌های اختصاصی ۱۸ اینچی بهره می‌برد.

 

2016 Volkswagen Golf TCR 03 765x468 - فولکس گلف 330 اسبی ویژه مسابقه

این خودرو احتمالاً مورد استفاده تیم لیکومولی باشد که قرار است در فصل بعدی مسابقات با استفاده از این گلف ۳۳۰ اسبی با رقیبان خود روبرو گردد. این تیم عناوین بسیاری در مسابقات قهرمانی جهان ازجمله World Touring Car Championship یا WTCC به‌دست آورده است.

2016 Volkswagen Golf TCR 04 765x468 - فولکس گلف 330 اسبی ویژه مسابقه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.