شارژر بی‌سیم برای خودروهای الکتریکی کیا

دفتر بهینه‌سازی انرژی و انرژی تجدید‌پذیر وزارت انرژی امریکا تأمین هزینه «کیا» را برای توسعه سیستم شارژ بی‌سیم برای خودروهای الکتریکی به عهده گرفته است. کیا در این پروژه با «موجو موبیلتی» همکاری می‌کند؛ شرکتی که در زمینه شارژ سریع و بهینه شناخته شده است.

 

2015 kia soul ev front three quarter view 35 765x508 - شارژر بی‌سیم برای خودروهای الکتریکی کیا

در حال حاضر، کیا و موجو سخت مشغول کار بر روی نمونه اولیه این سیستم همراه با کیا سول EV هستند. در «فاز یک»، کیا و موجو یک سیستم انتقال نیروی وایرلس ساخته‌اند که راندمان انرژی‌ای بیش از ۸۵ درصد دارد و قابلیت انتقال نیرو تا ۱۰ کیلووات را دارد. اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم، بسیاری از سیستم‌های شارژ سیمی سطح ۲، بین ۳ تا ۷ کیلووات انتقال می‌دهند.

2015 kia soul ev interior 02 765x510 - شارژر بی‌سیم برای خودروهای الکتریکی کیا

در «فاز دو»، یک سیستم با ابعاد کوچکتر توسعه داده شده که گفته می‌شود راندمان آن ۹۲ درصد است. در فاز پایانی این پروژه، کیا و موجو تمام اطلاعات دنیای واقعی را جمع‌آوری کرده و موارد مرتبط با سیستم از قبیل دوام، ایمنی و عملکرد را ارزیابی می‌‌کنند.

Kia Soul EV wireless charging 1 765x430 - شارژر بی‌سیم برای خودروهای الکتریکی کیا

در همین حال، این سیستم شارژ بی‌سیم برای راننده این امکان را فراهم می‌کند که برخلاف دیگر «شارژ پد»‌ها که نیاز به جهت‌گیری دقیق دارند، خودروی خود را به راحتی و بدون نیاز به جهت مناسب در معرض شارژ قرار دهد.

2015 kia soul ev charging 4 765x510 - شارژر بی‌سیم برای خودروهای الکتریکی کیا

با استفاده از یک شارژر استاندارد سیمی ۲۴۰ ولت، ۴ تا ۵ ساعت زمان برای یک شارژ کامل کیا سول EV مورد نیاز خواهد بود. ولی با توجه به راندمان تکنولوژی بی‌سیم، این سیستم قادر است تا کیا سول EV را بسیار سریعتر از این زمان شارژ کند.

 

Kia Soul EV wireless charging 2 765x362 - شارژر بی‌سیم برای خودروهای الکتریکی کیا

البته کیا تنها خودروسازی نیست که به دنبال شارژ بی‌سیم در آینده رفته است. کمپانی‌هایی مانند تویوتا و ب‌ام‌و نیز در حال حاضر یک سیستم آزمایشی برای تویوتا پریوس و ب‌ام‌و i3 و i8 توسعه داده‌اند. بنابراین در آینده‌ای نزدیک، خبرهای زیادی در مورد شارژ بی‌سیم خواهیم شنید

2015 kia soul ev home apps 765x510 - شارژر بی‌سیم برای خودروهای الکتریکی کیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.