آئودی A4 مدل 2017

آئودی نسخه جدید مدل A4 به همراه مشخصات و عکس های آن را معرفی کرد، که در سال آینده با مدل ۲۰۱۷ در آمریکا آماده فروش خواهد بود. این خودرو جدید تمامی تکنولوژی های آئودی را که فقط در برخی از مدل های آن به کار رفته بود به شکل کامل تری دارا است. آئودی A4  را در دو مدل چهار سیلندر بنزینی و دیزلی ارائه خواهد کرد . سیستم مصرف بهینه سوخت نقش بسیار اساسی در A4 جدید دارد، به عنوان مثال: مدل TFSI ultra با قدرت ۱۸۸ اسب بخار و در هر ۱۰۰ کیلو متر ۵.۸ لیتر سوخت مصرف می کند، در حالیکه مدل ۲۰۰۰ با موتور دیزلی در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۴.۵ لیتر سوخت مصرف می کند.آئودی به cnet  گزارش داده مدل آمریکایی این ماشین با موتور ۲۰۰۰ سی سی توربو شارژر بنزینی و دیزلی ارائه خواهد شد .آئودی اطلاعات بیشتری در مورد مدل آمریکایی این ماشین در سال آینده ارائه خواهد داد.آئودی یک سیستم کمکی در حالت مصرف اقتصادی این ماشین قرار داده است ، این حالت انتخابی با استفاده از کروز کنترل و تنظیم اتوماتیک سرعت و محدود کردن سرعت در جاده ها می تواند تا ۱۰ ٪ مصرف سوخت را در حالت اقتصادی کاهش دهد.آئودی یک سیستم رانندگی خودکار را بر روی مدل A4 قرار داده که خودرو می تواند در سرعت های زیر ۶۴ کیلومتر در ساعت ، به وسیله دوربین جلو و شناسایی خط کشی ها حرکت کند . آئودی تاکید می کند این سیستم فقط در جاده های توسعه یافته با تراقیک بالا کار می کند و آئودی استفاده از این سیستم را در آمریکا پیشنهاد نمی کند.کمپانی آئودی ادعا می‌کند که ۹۰ درصد از A4 مدل ۲۰۱۷ کاملاً جدید است ولی ابعاد خودرو و نسبت‌ها در آن در مقایسه با نسل قبل به‌ندرت تغییر کرده‌اند. در حقیقت آئودی به‌جای پیروی از روند رایج افزایش ابعاد در نسل جدید تلاش کرده است که با پرداختن به جزئیات کوچک و صرف انرژی خود بر روی این جزئیات با خودرویی بهتر از هر لحاظ پا به میدان بگذارد.

دستگیره‌های درب

2017 audi a4 rear three quarters blue static - آئودی A4 مدل 2017

هنگامی‌که شما به A4 جدید نزدیک شوید ظاهر دستگیره‌ درهای این خودرو این‌گونه به نظر می‌رسد که برای باز کردن در باید آنها را به سمت بیرون بکشید، اما در حقیقت شما باید آنها را به سمت بالا بلند کنید. آئودی می‌گوید این تغییر پس از یک مطالعه و تحقیق داخلی صورت گرفت؛ مطالعه‌ای که نشان داد بالا کشیدن دستگیره‌ها به‌مراتب راحت‌تر و طبیعی‌تر است، به‌ویژه برای افراد مبتلا به آرتروز و بیماری‌های مشابه آن.

صفحه نمایش ناوبری ثابت

r8cockpitslashgear 1280x666 - آئودی A4 مدل 2017

به نوشته پدال، یکی از ترفندهای کلیدی شرکت آئودی صفحه نمایش ناوبری جمع شونده آن بوده است که در زمانی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد در داخل داشبورد پنهان می‌شود. با وجود این که صفحه نمایش A4 هم به نظر جمع شونده می‌رسد ولی این‌گونه نیست. درواقع آئودی پس از یک بررسی که نشان می‌داد تقریباً هیچ‌کس از این قابلیت صفحه نمایش آئودی‌اش استفاده نمی‌کند تصمیم گرفت  با ثابت کردن آن در وقت و هزینه‌اش صرفه‌جویی کند.

چراغ‌های راهنمای پی‌درپی

audi a4 2017  - آئودی A4 مدل 2017

با روشن کردن راهنما در این خودرو به جای این که طبق معمول این چراغ با مکانیسمی ساده شروع به چشمک زدن کند چراغ‌های راهنما هم در جلو و هم در عقب به‌طور متناوب از سمت مرکز خودرو به سمت بیرون شروع به روشن و خاموش شدن می‌کند. این شیوه روشن شدن چراغ راهنما علاوه بر این که جذاب به نظر می‌رسد به گفته آئودی سریع‌تر از چشمک زدن ساده توجه دیگر رانندگان را جلب می‌کند.

نورپردازی هوشمند محیط داخلی

2017 audi a4 100518397 l - آئودی A4 مدل 2017

نه تنها شما می‌توانید یک دوجین رنگ مختلف برای نورپردازی محیط داخلی خودرو انتخاب کنید بلکه شما می‌توانید آن را به سیستم هشداردهنده نقاط کور متصل کنید. به این ترتیب هنگامی‌ که شما قصد باز کردن در خودرو را داشته باشید و ماشین یا دوچرخه سواری در حال عبور از کنار ماشین شما باشد نورپردازی داخل درب‌های خودرو به رنگ قرمز شروع به چشمک زدن می‌کند، بنابراین شما از خطر مطلع شده و از برخورد در خودروی خود با سایر وسایل نقلیه جلوگیری می‌کنید.

یک الگوی واحد برای همه‌ سیستم‌های انتقال نیرو

2017 audi a4 front three quarters yellow static 02 - آئودی A4 مدل 2017

در نسل قبلی A4 در مدل‌های دیفرانسیل جلو (FWD) موتور خودرو به‌صورت عرضی و در مدل‌های دو دیفرانسیل (AWD) به‌صورت طولی قرار می‌گرفت. A4 جدید این قضیه را ساده کرده به‌طوری‌که در تمامی مدل‌ها پیشرانه به‌صورت طولی در خودرو نصب شده است. در مدل‌های دیفرانسیل جلو، آئودی تنها میل‌گاردان و دیفرانسیل عقب را نصب نمی‌کند و با برگرداندن شفت خروجی از انتهای گیربکس نیرو را به دیفرانسیل جلو انتقال می‌دهد. (مشابه کاری که الدزمبیل برای مدل دیفرانسیل جلوی تورنادو انجام داد، با این تفاوت که در آئودی به‌جای انتقال نیرو توسط زنجیر از چرخ‌دنده استفاده شده است.)

جابه‌جایی مخزن شیشه‌شور

2017 audi a4 with avant static - آئودی A4 مدل 2017

یک نفر در آئودی متوجه شده است که هنگامی‌که شما قصد پر کردن مخزن شیشه‌شور ماشین خود را دارید همیشه امکان این که با سرریز شدن مایع شیشه‌شور محفظه موتور خودرو کثیف شود وجود دارد.برای کاهش این نگرانی در A4 جدید مخزن به نزدیکی گلگیر سرنشین جلو درست زیر گوشه‌ عقب کاپوت در این سمت منتقل شده است. به این ترتیب اگر شما باعث سرریز شدن مایع شیشه‌شور شوید این مایع به سمت پایین زهکشی شده و از زیر خودرو خارج می‌شود.

رادیاتور مشکی‌رنگ

2017 Audi A4 Accessories - آئودی A4 مدل 2017

این ویژگی فقط مختص A4 نیست و آئودی در تمام مدل‌هایش رادیاتور را با رنگ سیاه رنگ‌آمیزی می‌کند. به این ترتیب شما هرگز یک رادیاتور فلزی براق که از پشت جلوپنجره‌ای غالباً سیاه ‌رنگ  به سرعت به چشم می‌آید را نمی‌بینید.

تهویه‌ مطبوع خودکار سه منطقه‌ای

audi a4 2017 3 - آئودی A4 مدل 2017

گاهی اوقات شما باید خوش‌شانس باشید که در خودروی‌تان دریچه‌های سامانه تهویه مطبوع برای صندلی عقب در اختیار داشته باشید. در A4 جدید شما نه تنها این دریچه‌ها را در ردیف عقب در اختیار دارید بلکه علاوه بر آن شما می‌توانید درجه حرارت سیستم تهویه‌ مطبوع در صندلی عقب را نیز کنترل کنید.دو منطقه‌ دیگر برای سرنشینان ردیف جلو است که از کنترل‌های لمسی سیستم ایرکاندیشن که فقط با یک لمس جزئی منوهای مخفی آن به نمایش در می‌آیند بهره می‌برند.

audi a4 2017 - آئودی A4 مدل 2017
لاستیک یدکی اندازه کامل

حذف لاستیک زاپاس و جایگزین کردن آن با یک قوطی fix-a-flat (قوطی محتوی موادی برای پر کردن و تعمیر موقت لاستیک پنچر) و لاستیک‌های run-flat (پنچر رو) یک راه آسان برای کاهش و صرفه‌جویی در وزن خودرو است. لاستیک‌های ران-فلت دارای دیواره‌هایی سخت هستند که به کیفیت رانندگی صدمه وارد می‌کنند. آئودی تصمیم گرفته است به‌جای فدا کردن کیفیت سواری وزن اضافی را بپذیرد و به شما یک لاستیک یدکی با اندازه کامل بدهد.

رانندگی نیمه ‌مستقل

2017 audi a4 front interior 02 - آئودی A4 مدل 2017

A4تقریباً تمامی ویژگی‌های ایمنی پیشرفته و کمک‌کننده به راننده که در Q7 جدید مورد استفاده قرار گرفته را با قیمتی بسیار کمتر در اختیار قرار می‌دهد. یعنی سیستم‌هایی نظیر کروز کنترل تطبیق شونده، سیستم کمکی حفظ خودرو در خط جاده (lane keeping assist)و یک ویژگی که از دور زدن شما هنگامی‌که خودرویی از مقابل به سمت شما می‌آید جلوگیری می‌کند. همه این‌ها را که در کنار هم قرار دهید شما یک رانندگی نیمه ‌مستقل را در اتوبان خواهید داشت.

2017 audi a4 avant 3 0 tdi quattro rear seat - آئودی A4 مدل 2017

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.