اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی

اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی

 

اینفینیتی QX80 یک SUV غول‌پیکر و لوکسی که در عین حفظ ابهت و جدیت‌اش در برابر رقبایی چون کادیلاک اسکالید و لینکلن ناویگیتور، از ظاهر نسبتاً آرام و نه‌چندان پرجنب‌وجوشی برخوردار بود. فاصله کف QX80 از زمین ۲۳ سانتی‌متر است که در کنار سیستم ۴WD راننده را به رانندگی آفرود ترغیب می‌کند، اما خب بیشتر خریداران چنین خودروهایی با اتومبیل خود، رانندگی آفرود انجام نمی‌دهند.

 

 

1 19 - اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی
اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی
2 18 - اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی
اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی

بگذارید که رو راست باشم؛ هرچند رنگ آبی تیره‌ی این خودرو، بسیاری از مشکلات و کم‌دقتی‌های طراحی مدل پایه‌ی آن را می‌پوشاند و عملاً اثری از آن‌ها باقی نمی‌گذارد، هرچند که قسمت‌های نقره‌ای‌رنگ بدنه‌ی آن در برخی از نقاط باعث تضاد رنگی دل‌چسبی شده است، اما نظرتان راجع به جلوپنجره‌ی این خودرو چیست؟ چراغ‌های روزتابش چطور؟ به نظر من که این‌ها موارد منفی نیستند که به خاطرشان لارته را مقصر بدانیم؛ اما نویسنده‌ی منبع این خبر اعتقاد دارد که تمام این اضافات چهره‌ی خودرو را به «هر چیزی» جز «دل‌پذیر» تبدیل کرده‌اند!

همچنین تغییراتی در آرم «اینفینیتی» نیز انجام شده است تا این آرم تناسب بیشتری با «کرگدن»* وحشی تیونر روس داشته باشد؛ در ضمن ۲ عدد اگزوز دوتایی که برای هم‌خوانی بیشتر با خودرو با استیل ضد خش جلا خورده‌اند نیز در این SUV خودنمایی می‌کنند.

 

 

411 - اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی
اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی
78 - اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی
اینفینیتی QX80 ؛ SUV غول‌پیکر و لوکسی

به گفته لارته دیزاین: تمام خودرو یک طرف، چرخ‌های ۲۲ اینچی آن طرفی دیگر… طراحی ما فوق‌العاده است!

هرچند ظاهر این خودرو دستخوش تغییرات زیادی شده است و فریاد «آماده‌ی هر مسیری هستم» را سر می‌دهد، اما موتور آن هیچ تغییری نداشته است و هنوز همان موتور ۴۰۰ اسب‌بخاری ۸ سیلندری که ۵/۶ لیتر حجم دارد، وظیفه‌ی حیات بخشیدن به این «کرگدن» را بر عهده گرفته است.

شاید در انتها بد نباشد که به وزن خودرو که چیزی معادل ۲۷۸۵ کیلوگرم است اشاره کنیم.

3 نظرات
 1. reza می گوید

  سلام..قیمت این خودرو چقدره؟هم پلاک اروند هم ملی

  1. محمد احمدی می گوید

   سلام گرامی ۲۴۰ درهم در امارات
   پلاک ملی نمیشه دوست عزیز

 2. keyvan می گوید

  باز هم نیسان با اینفینیتی پرچم دار ابهت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.