نویسنده:
// پنج شنبه , ۱۵ مرداد ۹۴ ساعت ۰۳:۵۱
اسپایکر در حوزه‌های جدید

اسپایکر را به یاد دارید؟ همان کمپانی هلندی که سوپر ماشین می‌ساخت – نه؟

Spyker-B6-Venator-Concept-3-526x395

چه یادتان باشد چه نه، شرکت مورد بحث ما در نبردی سخت با مشکلات اقتصادی، پشتش به خاک مالیده شده و برای بر خواستن دست کمک به‌سویVolta Volare دراز کرد تا در این کمپانی آمریکایی که تخصصش هواپیماهای تجملی است، خودروهای تمام الکتریکی بسازد. مدیرعامل اسپایکر، ‌ ویکتور مولر می‌گوید:

بعد از مدت‌ها نبرد حقوقی فقط با یک طلبکار، بالاخره از ممنوعیت فعالیت رها شدیم تا در قالب شرکتی سالم و بدون بدهی به بازی برگردیم. طی هفته‌های پیش رو ما توافقنامه با سرمایه‌گذاران را نهایی خواهیم کرد تا پایانی باشد بر انتظار طولانی آن‌ها به دلیل ادامه‌دار شدن دادخواهی. اما همان‌طور که نشان ما می‌گوید: “برای سرسختان هیچ راهی غیرممکن نیست” ما در رسیدن به اهداف بلند پروازانه خود ثابت‌قدمیم و آن‌ها را با پیوستن به کمپانی Volta Volare کنار نخواهیم گذاشت.

Spyker-B6-Venator-Concept-6-526x395

بله، عاقبت شرکتی که برای دوره‌ای هرچند کوتاه ساب را در اختیار داشت و کارش ساختن خودروهای نفیس و موتور میانی سفارشی بود، این است تا با خط تولید خودروهای الکتریکی به رقابت با تسلا برخیزد.

Spyker-B6-Venator-Concept-13-765x510 Spyker-B6-Venator-Concept-14-765x510 Spyker-B6-Venator-Concept-20-765x510

اما رقابت با فرزند ایلان ماسک فقط در صورتی به حقیقت می‌پیوندد که هلندی‌های داستان ما تا گلو در هواپیماهای الکتریکی غرق نشده و ساخت وسیله‌ای چهارچرخ با نام خودرو را به یادها نسپارند.

Spyker-B6-Venator-Concept-15-765x510

و آیا این مُهر پایانی است بر ایجاد تولیدات جالب و عجیب با چاشنی هوافضا توسط کمپانی کوچک ما؟ برای پاسخ دادن به این سؤال باید ابتدا به این پرسش جواب داد که آینده، گذشتهٔ کیست؟ مولر ادامه می‌دهد:

Spyker-B6-Venator-Concept-19-765x510

در یک‌کلام، اسپایکر برای انتقام بازخواهد گشت و همه ما در این شرکت که ۱۵ سال پیش آن را تأسیس کردم به آینده‌ای روشن می‌نگریم. در این بین هم تولید اتومبیل‌های زیبا و درجه‌یک (الکتریکی) و هواپیماهای الکتریکی را برای دهه‌های آتی ادامه خواهیم داد.

Spyker-B6-Venator-Concept-18-526x395

 

پس باوجود خودروی الکتریکی، هواپیمای برقی، حتی هیبریدها و یا هرچه که شما بنامیدش … اسپایکر هنوز نفس می‌کشد.

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •