معرفی خودرو وولکانو ایکونا تیتانیوم

عاشقان خودرو برای دیدن ” تیتانیوم” به “پابل بیچ” می‌روند. فستیوال باشکوه پابل بیچ هفته آینده رسماً آغاز می‌شود تا یکی از مهم‌ترین رویدادهای خودرویی جهان شکل بگیرد. در کمتر جایی امکان دارد تا مردم و توریست‌ها این‌همه خودروی رنگارنگ، لوکس و گران‌قیمت را یکجا ببینند. البته این رویداد هنری صنعتی که امسال با پسوند “Concours d’Elegance” یا “رقابتی از جنس ظرافت” همراه شده علاوه بر اینکه علاقه‌مندان بسیاری دارد هرساله محمل معرفی گونه‌های خاص، تولیدمحدود، سفارشی و جدیدی است که از سوی کمپانی‌های مختلف معرفی می‌گردند و در این بین شرکت‌هایی در حوزه ساخت محصولات اسپرت تبحر دارند از این فستیوال استقبال ویژه‌ای می‌نمایند.

titanium-hypercar-icona-vulcano-heading-to-pebble-beach-01-526x301

 

پس‌ازاینکه اخباری درباره مدل جدید لامبورگینی درز کرد و گفته شد که این محصول تولید محدود احتمالاً در پابل بیچ معرفی می‌شود خبرهای دیگری از سایر برندها در باب معرفی گونه‌های خاصشان درز نموده و علاوه بر مک‌لارن، گویا وولکانو ایکونا سفارشی‌ساز کمترشناخته شده نیز قصد دارد از یک مدل جدید که نام جالب “تیتانیوم” را بر آن نهاده در این جشنواره رونمایی کند.

titanium-hypercar-icona-vulcano-heading-to-pebble-beach-02-526x350

بر طبق اخبار اعلام شده این سوپر اسپرت در ساخت بدنه از فیبرکربن و تیتانیوم بهره بسیاری برده و وولکانو قصد دارد با استفاده از قلب تپنده و قدرتمند شورولت کوروت رقیبان خود را به چالشی بزرگ دعوت نماید. این اسپرت ساز که در بین عامه مردم کمتر شناخته شده، با سرمایه‌گذاری گروه‌های ایتالیایی و چینی ساخته شده و قبلاً در نمایشگاه ۲۰۱۳ خودرو پکن یک چشمه از هنرش را در قالب کانسپتی قدرتمند ارائه کرده است. سوپراسپرت مفهومی و جدید این برند که در کناره‌ها شباهت آشکاری به محصولات فراری دارد قرار است در صورت تولید از یک موتور V12 هیبرید استفاده کند که با تولید ۹۵۰ اسب‌بخار قدرت به شکار رقیبان بپردازد. البته شرکت اعلام کرده است که در فستیوال پابل بیچ از این موتور خبری نیست و قلب تپنده کانسپت وولکانو را یک موتور V8 که از شورولت کوروت ZR1 به عاریت گرفته شده تشکیل می‌دهد. این موتور قدرتی معادل ۶۷۰ اسب‌بخار و ۸۴۰ نیوتن متر گشتاور خواهد داشت.

titanium-hypercar-icona-vulcano-heading-to-pebble-beach-03-765x510

 

درباره تولید این کانسپت زیبا نمی‌توان خبر قطعی داد. گرچه بدون شک در پابل بیچ می‌توان اخبار دقیق‌تری از آینده و ماهیت “تیتانیوم” به دست آورد.

titanium-hypercar-icona-vulcano-heading-to-pebble-beach-06-765x510

این مفهومی نخستین خودروی جهان است که در ساخت بدنه آن از فلز تیتانیوم استفاده شده است. گفته شده برای قالب‌گیری و ساخت بدنه دست‌ساز “تیتانیوم” ۱۰۰۰ ساعت زمان صرف شده است و در این روند از دانش کلودیو لومباردی مهندس پرآوازه بخش فنی و مدیر بخش اسکودریای شرکت فراری و نیز ماریو کاواگنرو مرد همه‌کاره تیم مسابقه لانچیا استفاده شده است.

titanium-hypercar-icona-vulcano-heading-to-pebble-beach-05-526x296

وولکانو تیتانیوم یک مفهومی موتور جلو و دورگه است که با قدرتی حدود ۱۰۰۰ اسب‌بخار می‌تواند به یکی از جدی‌ترین رقیبان در بخش خودروهای سوپراسپرت تبدیل شود. بر طبق اعلام کارخانه، این مفهومی می‌تواند در ظرف کمتر از ۲٫۸ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر ب ساعت برسد و پس از ۸٫۸ ثانیه به ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت برسد و در نهایت به مدد بدنه سبک، دست‌ساز، آئرودینامیک و تیتانیومی خود از مرز سرعت ۲۲۰ مایل یا ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت بگذرد. باید منتظر معرفی این سوپراسپرت وحشی و زیبا ماند

titanium-hypercar-icona-vulcano-heading-to-pebble-beach-07-765x510

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.