معرفی خودرو وولکانو ایکونا تیتانیوم

عاشقان خودرو برای دیدن ” تیتانیوم” به “پابل بیچ” می‌روند. فستیوال باشکوه پابل بیچ هفته آینده رسماً آغاز می‌شود تا یکی از مهم‌ترین رویدادهای خودرویی جهان شکل بگیرد. در کمتر جایی امکان دارد تا مردم و توریست‌ها این‌همه خودروی رنگارنگ، لوکس و گران‌قیمت را یکجا ببینند. البته این رویداد هنری صنعتی که امسال با پسوند “Concours d’Elegance” یا “رقابتی از جنس ظرافت” همراه شده علاوه بر اینکه علاقه‌مندان بسیاری دارد هرساله محمل معرفی گونه‌های خاص، تولیدمحدود، سفارشی و جدیدی است که از سوی کمپانی‌های مختلف معرفی می‌گردند و در این بین شرکت‌هایی در حوزه ساخت محصولات اسپرت تبحر دارند از این فستیوال استقبال ویژه‌ای می‌نمایند.

titanium hypercar icona vulcano heading to pebble beach 01 526x301 - معرفی خودرو وولکانو ایکونا تیتانیوم

 

پس‌ازاینکه اخباری درباره مدل جدید لامبورگینی درز کرد و گفته شد که این محصول تولید محدود احتمالاً در پابل بیچ معرفی می‌شود خبرهای دیگری از سایر برندها در باب معرفی گونه‌های خاصشان درز نموده و علاوه بر مک‌لارن، گویا وولکانو ایکونا سفارشی‌ساز کمترشناخته شده نیز قصد دارد از یک مدل جدید که نام جالب “تیتانیوم” را بر آن نهاده در این جشنواره رونمایی کند.

titanium hypercar icona vulcano heading to pebble beach 02 526x350 - معرفی خودرو وولکانو ایکونا تیتانیوم

بر طبق اخبار اعلام شده این سوپر اسپرت در ساخت بدنه از فیبرکربن و تیتانیوم بهره بسیاری برده و وولکانو قصد دارد با استفاده از قلب تپنده و قدرتمند شورولت کوروت رقیبان خود را به چالشی بزرگ دعوت نماید. این اسپرت ساز که در بین عامه مردم کمتر شناخته شده، با سرمایه‌گذاری گروه‌های ایتالیایی و چینی ساخته شده و قبلاً در نمایشگاه ۲۰۱۳ خودرو پکن یک چشمه از هنرش را در قالب کانسپتی قدرتمند ارائه کرده است. سوپراسپرت مفهومی و جدید این برند که در کناره‌ها شباهت آشکاری به محصولات فراری دارد قرار است در صورت تولید از یک موتور V12 هیبرید استفاده کند که با تولید ۹۵۰ اسب‌بخار قدرت به شکار رقیبان بپردازد. البته شرکت اعلام کرده است که در فستیوال پابل بیچ از این موتور خبری نیست و قلب تپنده کانسپت وولکانو را یک موتور V8 که از شورولت کوروت ZR1 به عاریت گرفته شده تشکیل می‌دهد. این موتور قدرتی معادل ۶۷۰ اسب‌بخار و ۸۴۰ نیوتن متر گشتاور خواهد داشت.

titanium hypercar icona vulcano heading to pebble beach 03 765x510 - معرفی خودرو وولکانو ایکونا تیتانیوم

 

درباره تولید این کانسپت زیبا نمی‌توان خبر قطعی داد. گرچه بدون شک در پابل بیچ می‌توان اخبار دقیق‌تری از آینده و ماهیت “تیتانیوم” به دست آورد.

titanium hypercar icona vulcano heading to pebble beach 06 765x510 - معرفی خودرو وولکانو ایکونا تیتانیوم

این مفهومی نخستین خودروی جهان است که در ساخت بدنه آن از فلز تیتانیوم استفاده شده است. گفته شده برای قالب‌گیری و ساخت بدنه دست‌ساز “تیتانیوم” ۱۰۰۰ ساعت زمان صرف شده است و در این روند از دانش کلودیو لومباردی مهندس پرآوازه بخش فنی و مدیر بخش اسکودریای شرکت فراری و نیز ماریو کاواگنرو مرد همه‌کاره تیم مسابقه لانچیا استفاده شده است.

titanium hypercar icona vulcano heading to pebble beach 05 526x296 - معرفی خودرو وولکانو ایکونا تیتانیوم

وولکانو تیتانیوم یک مفهومی موتور جلو و دورگه است که با قدرتی حدود ۱۰۰۰ اسب‌بخار می‌تواند به یکی از جدی‌ترین رقیبان در بخش خودروهای سوپراسپرت تبدیل شود. بر طبق اعلام کارخانه، این مفهومی می‌تواند در ظرف کمتر از ۲.۸ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر ب ساعت برسد و پس از ۸.۸ ثانیه به ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت برسد و در نهایت به مدد بدنه سبک، دست‌ساز، آئرودینامیک و تیتانیومی خود از مرز سرعت ۲۲۰ مایل یا ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت بگذرد. باید منتظر معرفی این سوپراسپرت وحشی و زیبا ماند

titanium hypercar icona vulcano heading to pebble beach 07 765x510 - معرفی خودرو وولکانو ایکونا تیتانیوم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.