نویسنده:
// سه شنبه , ۱۰ شهریور ۹۴ ساعت ۱۰:۴۶
سوزوکی و فولکس واگن به تفاهم رسیدند

سوزوکی و فولکس واگن به تفاهم رسیدند

 
شرکت ژاپنی سوزوکی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۱ پس از اینکه برنامه اش برای همکاری در زمینه فناوری جدید شکست خورد از فولکس واگن درخواست کرد سهمش را بفروشد اما این خودروساز آلمانی حاضر به این کار نشد.

اوسامو سوزوکی، رییس هیات مدیره سوزوکی در پی انتشار این حکم اعلام کرد: مثل این بود که استخوانی در گلویم گیر کرده اما اکنون راحت شدم.

اتاق بازرگانی بین المللی در حکمی اعلام کرد فولکس واگن باید سهم ۱۹٫۹ درصدی در سوزوکی را واگذار کند.

 

 

سوزوکی و فولکس واگن به تفاهم رسیدند

سوزوکی و فولکس واگن به تفاهم رسیدند

 

وی درباره شراکت‌های آتی با فولکس واگن گفت: با کسی که از او طلاق گرفته اید مجددا ازدواج نخواهید کرد.

فولکس واگن هم به نوبه خود اعلام کرد: ما از اینکه اکنون شفافیت وجود دارد استقبال می‌کنیم. همکاری میان دو شرکت اکنون به پایان رسیده است.

این دو شرکت توافق کرده بودند در زمینه خودروهای کم مصرف همکاری کنند اما سوزوکی فولکس واگن را متهم کرد اطلاعاتی را که وعده داده بود به اشتراک می‌گذارد در اختیار این شرکت قرار نداده است و فولکس واگن هم به توافق سوزوکی برای خرید موتورهای دیزلی از فیات اعتراض کرد.

در راستای توافق سال ۲۰۰۹، فولکس واگن سهام سوزوکی را با هدف دسترسی به بازار خودروهای کوچک در هند خریداری کرده بود. بر اساس گزارش بی بی سی، سوزوکی اعلام کرده است قصد دارد سهم مذکور را به قیمت معقولی از فولکس واگن بازخرید کند. سهم ۱۹٫۹ درصدی که فولکس واگن در ژانویه سال ۲۰۱۰ به قیمت ۱٫۷ میلیارد یورو خرید، بر اساس قیمت معاملات روز جمعه ۳٫۸ میلیارد دلار ارزش دارد.

سوزوکی همچنین پس از حکم دادگاه، با دورنمای پرداخت خسارت به دلیل نقض توافق روبرو است. میزان هر گونه خسارت احتمالی در مراحل بعدی پروسه داوری مورد بررسی قرار خواهد کرد با اینهمه این شرکت اعلام کرد که در نتیجه این حکم، سود مورد پیش بینی را تغییر نخواهد داد.

اما فولکس واگن انتظار دارد فروش سهمش در سوزوکی تاثیر مثبتی بر درآمد و نقدینگی این شرکت داشته باشد.

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •