معرفی فورد فوکوس RS در نمایشگاه فرانکفورت

فورد درنهایت مشخصات فنی سریع‌ترین مدل RS که تابه‌حال ساخته، را در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش درآورد. فوکوس RS جدید ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تنها در ۴.۷ ثانیه پر می‌کند و حداکثر سرعت آن به ۲۶۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

فوکوس RS جدید توسط یک نسخه ویژه با مهندسی جدید از موتور ۲.۳ لیتری اکوبوست فورد، قادر به ارائه ۳۴۵ اسب بخار در دور ۶۸۰۰ است و گشتاوری معادل ۴۴۰ نیوتن متر را در دور ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ در اختیار راننده‌اش می‌گذارد. با افزایش شدت شتاب‌گیری، یک تابع اووربوست گشتاور را به مدت ۱۵ ثانیه تا ۴۷۰ نیوتن متر، افزایش می‌دهد.

Focus RS3 765x510 - معرفی فورد فوکوس RS در نمایشگاه فرانکفورت

برای اولین بار، فوکوس RS از فن‌آوری لانچ کنترل بهره می‌برد. برای استفاده از آن، راننده باید گزینه لانچ کنترل را از منو انتخاب کند. این سیستم بعد از فعال شدن، در دنده اول درگیر می‌شود و پس از باز شدن کامل دریچه گاز کلاچ را آزاد می‌کند. کار این سیستم در اینجا به‌پایان نمی‌رسد و بلافاصله در مراحل بعد با توزیع گشتاور از طریق سیستم AWD، حفظ حداکثر گشتاور با استفاده از تابع اووربوست توربو، مدیریت سیستم کنترل کشش و تنظیم کمک‌فنر و دامپرها، عمل شتاب‌گیری را بهینه می‌کند.

Focus RS4 765x510 - معرفی فورد فوکوس RS در نمایشگاه فرانکفورت

ویژگی برتر دیگر فوکوس RS جدید، عملکرد سیستم AWD است. این سیستم با کنترل الکترونیکی کلاچ دوقلو، توزیع گشتاور بین چرخ‌های جلو و عقب و همچنین بین چرخ‌های راست و چپ چرخ‌های عقب را مدیریت می‌کند.

Ford Focus RS 2 526x391 - معرفی فورد فوکوس RS در نمایشگاه فرانکفورت

Ford Focus RS 6 526x359 - معرفی فورد فوکوس RS در نمایشگاه فرانکفورت

برای راننده خوش‌بخت آن، سه حالت مختلف رانندگی نرمال، اسپرت و تِرَک در دسترس هستند و در کنار آن‌ها حالت خاص دریفت هم وجود دارد. با انتخاب هرکدام، پیکربندی سیستم AWD، کنترل دمپر، کنترل الکترونیکی پایداری، پاسخ فرمان و موتور و همچنین صدای اگزوز تغییر می‌کنند.

Ford Focus RS 3 526x360 - معرفی فورد فوکوس RS در نمایشگاه فرانکفورت

فوکوس RS در زارلوئیس آلمان، ساخته می‌شود و انتظار می‌رود اوایل سال ۲۰۱۶ عرضه گردد. این مدل فعلا فقط در اروپا در دسترس خواهد بود و قیمت آن از ۳۹۰۰۰ یورو (۴۳۸۸۵ دلار) شروع می‌شود.

Ford Focus RS 5 526x330 - معرفی فورد فوکوس RS در نمایشگاه فرانکفورت

Ford Focus RS 4 526x394 - معرفی فورد فوکوس RS در نمایشگاه فرانکفورت

منبع: carscoops

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.