نسل جدید نیسان GT-R تمام الکتریکی

نسل جدید نیسان GT-R تمام الکتریکی

در سال ۲۰۱۸ قرار است شاهد نسل جدید نیسان GT-R باشیم. این خودرو هنوز در مرحله مطالعاتی قرار دارد اما نکته مهم این است که از این پس باید با غول‌های داخلی تکنولوژیکی که مجدداً احیا شده‌اند نظیر هوندا NSX و تویوتا سوپرای نسل آینده و حتی شاید یک نسخه از مزدا RX-8 رقابت نماید.
به همین دلیل پیشرانه هیبریدی و انتقال نیرویی که در خودروی مسابقه‌ای نیسان در مسابقات لمانز امسال مورد استفاده واقع شده شانس بالایی در انتخاب خواهد داشت.

1 212 - نسل جدید نیسان GT-R تمام الکتریکی
نسل جدید نیسان GT-R تمام الکتریکی
430 - نسل جدید نیسان GT-R تمام الکتریکی
نسل جدید نیسان GT-R تمام الکتریکی

 

بن بالبی، مدیر فنی پروژه به صراحت در این مورد می‌گوید که موتور شش سیلندر ۳.۰ لیتری با فن آوری احتراق و یکپارچه‌سازی توربو و سیستم سوخت رسانی، بسیار جالب و قابل اجرا در خودروهای جاده‌ای می‌باشد.

از سویی مدیرعامل نیسان EV نیز از نیسان GT-R تمام الکتریکی می‌گوید. چیزی که از نظر فنی ممکن است و خودروهای سوپراسپرت تمام الکتریکی متنوعی که این چند وقت در نمایشگاه‌های خودرو دیده شده‌اند و قابلیتهای شگرفی نیز داشتند، موئید این نکته می‌باشند. قابلیت‌های سدان لوکس تسلا مدل اس P90D نیز نشان داده که می‌توان روی موتورهای الکتریکی برای یک خودروی اسپرتی نیز حساب ویژه‌ای باز کرد و قطعاً در آینده نه چندان دور، این نوع از خودروها، تمام جاده‌ها را پرمی کنند.

329 - نسل جدید نیسان GT-R تمام الکتریکی
نیسان GT-R تمام الکتریکی
625 - نسل جدید نیسان GT-R تمام الکتریکی
نیسان GT-R تمام الکتریکی

با این وجود استفاده از تکنولوژی هیبریدی در GT-R محتمل‌تر به نظر می‌رسد. در کوتاه مدت انتظار داریم یک GT-Rبه صورت کوپه‌ای ۲+۲ نفره و با طراحی برگرفته از کانسپت جی تی ویژن ۲۰۲۰ به عنوان نسل جدید این خودرو معرفی شود و شاید GT-R تمام الکتریکی به زمان کمی دورتری موکول گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.