تویوتا فورچونر 2015 مشابه وانت هایلوکس تویوتا

تویوتا فورچونر ۲۰۱۵ مشابه وانت هایلوکس تویوتا

تویوتا فورچونر ۲۰۱۵ به عنوان یک خودروی SUV در سال جدید با چهره‌ای تازه و خاص ارائه می‌شود. نسل دوم این خودرو که در تایلند تولید می‌شود با سه مدل و تریم در بازارهای مختلف به فروش می‌رسد.
در بازار استرالیا هر سه مدل از یک موتور دیزلی توربوی ۲.۸ لیتری سود می‌برند که قدرتی ۱۷۴ اسبی تولید می‌کند. با این وجود گشتاور خروجی در این سه مدل متفاوت است. برای کسانی که نسخه ۶ سرعته دستی را انتخاب می‌کنند، این میزان گشتاور ۴۲۰ نیوتن متر است. در حالی که نسخه‌های شش سرعته اتوماتیک با موتوری با گشتاور ۴۵۰ نیوتن متر جفت می‌شوند.

332 - تویوتا فورچونر 2015 مشابه وانت هایلوکس تویوتا
تویوتا فورچونر ۲۰۱۵ مشابه وانت هایلوکس تویوتا
524 - تویوتا فورچونر 2015 مشابه وانت هایلوکس تویوتا
رونمایی از خودروی تویوتا فورچونر ۲۰۱۵
910 - تویوتا فورچونر 2015 مشابه وانت هایلوکس تویوتا
تویوتا فورچونر ۲۰۱۵ مشابه وانت هایلوکس تویوتا

طول فورچونر جدید ۴۷۹۵ میلی‌متر، عرض آن ۱۸۵۵ و ارتفاع آن ۱۷۹۰ میلی‌متر است که با وجود فاصله بین دو محور ۲۷۵۰ میلی‌متری آن می‌توان گفت که خودرویی در سایز متوسط و کمی جمع و جور می‌باشد. فورچونر در حالت ظرفیت کامل قادر به بکسل کردن باری به وزن ۳۰۰۰ کیلوگرم در مدل‌های دنده دستی و ۲۸۰۰ کیلوگرم در مدل‌های اتوماتیک می‌باشد.

فورچونر از زیربنای مشابه وانت هایلوکس تویوتا استفاده می‌کند و در قسمت تعلیق جلو از نوع جناقی دوگانه مشابه هایلوکس است اما در تعلیق عقب با آن متفاوت بوده و از تعلیق ۵ اتصالی استفاده می‌کند.

1411 - تویوتا فورچونر 2015 مشابه وانت هایلوکس تویوتا
تویوتا فورچونر ۲۰۱۵ مشابه وانت هایلوکس تویوتا

اقلام استاندارد در فورچونر جدید شامل قفل دیفرانسیل عقب، کروز کنترل، دوربین دید عقب، سیستم تهویه مطبوع خودکار، سیستم صوتی با شش بلندگو همراه با نمایشگر ۷ اینچی لمسی، تشخیص صدا، سه سوکت ۱۲ ولتی، فرمان تلسکوپی و مواردی دیگر از این دست می‌شود. در بخش ایمنی هم ۷ کیسه هوا، سیستم ثبات خودرو، کنترل کشش فعال، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز و غیره به خدمت گرفته شده‌اند.

علاوه بر این می‌توان روکش‌های چرمی و چوب، صندلی‌های الکتریکی ۸ جهته، چراغ‌های LED، چرخ‌های ۱۸ اینچی آلیاژی، سیستم ناوبری ماهواره‌ای، رادیوی دیجیتال و غیره را نیز به صورت سفارشی دریافت کرد.

626 - تویوتا فورچونر 2015 مشابه وانت هایلوکس تویوتا
رونمایی از خودروی تویوتا فورچونر ۲۰۱۵

در بازار استرالیا این خودرو را می‌توان از قیمت پایه ۴۷ هزار دلار استرالیا تا نهایتاً ۵۹ هزار دلار برای گران‌ترین مدل خریداری نمود. متأسفانه با قوانین جدید واردات خودروهای با حجم موتور بالا، فورچونر نیز از ورود به داخل کشورمان بازمانده است اما نسخه‌های چند سال قبل آن هنوز با قیمت‌های بالایی معامله می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.