معرفی جیپ رنگلر هل‌کت با توان 707 اسب بخار

خبرها حاکی از این است که موتور سوپرشارژر هلکت قرار است در خط تولید جیپ مورد استفاده قرار گیرد، اما این خبر هنوز به صورت رسمی تایید نشده است. با این حال این موتور به صورت غیر رسمی زیر کاپوت یک جیپ کار گذاشته شده است. این جیپ هاک هلکت رنگلر نام دارد.این محصول طراحی شرکت هاک دیزاین است که در پنسیلوانیا فعالیت می‌کند. این شرکت از موتور ۶/۲ لیتری ۸ سیلندر هلکت که می‌تواند ۷۰۷ اسب‌بخار قدرت تولید کند در ساخت این جبپ استفاده کرده است. این قدرت به هر چهار چرخ این خودرو منتقل می‌شود و رانندگی هیجان‌انگیزی را مخصوصا در مسیرهای آفرود برای سرنشینان به ارمغان می‌آورد.همانگونه که انتظار می‌رفت طراحی جیپ رنگلری با قدرت هلکت کار آسانی نبود و فقط در تعویض موتور خلاصه نمی‌شد. طراحان شرکت هاک مجبور شدند بسیار از شفت‌ها، ترمزها، موجگیرها، چرخ دنده‌ها و گیربکس را ارتقا دهند. در طراحی این جیپ قدرتمند از گیربکس ۵G ترونیک اتوماتیک مرسدس بنز استفاده شده است.

جیپ رنگلر هل‌کت 4 - معرفی جیپ رنگلر هل‌کت با توان 707 اسب بخار
این خودرو اگر بر روی یک باند فرودگاه قرار بگیرد بسیار سریع خواهد بود و با این حال در مسیرهای آفرود نیز از عهده همه چیز بر خواهد آمد. از ویژگی‌های این خودرو می‌توان به سپرهای فولادی در جلو وعقب، گلگیرهای مخصوص و یک وینچ پرقدرت اشاره کرد.
باید خیلی خوش شانس باشید تا بتوانید صاحب یکی از این جیپ‌های پرقدرت شوید. طراحان این خودرو اعلام کرده‌اند که تنها ۵۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد.از زمانی که داج، زوج مدل‌های سوپر عضلانی خود، یعنی چلنجر و چارجر ۷۰۷ اسب‌بخاری هل‌کت را ارائه کرده، طرفداران جیپ مشتاقانه و شاید از روی حسادت نظاره‌گر عملکرد فیات کرایسلر بوده‌اند.مطمئناً موتور سوپرشارژر هل‌کت به‌زودی به خط تولید جیپ نیز راه خواهد یافت، ولی در حال حاضر، چیزی در این رابطه رسماً تأیید نشده است. ولی به صورت غیررسمی، این موتور همین حالا نیز در قلب یک جیپ قرار گرفته است: هایوک هل‌کت جیپ رنگلر آنلیمیتد.

جیپ رنگلر هل‌کت 3 - معرفی جیپ رنگلر هل‌کت با توان 707 اسب بخار

این موجود عظیم‌الجثه در شرکت «هایوک دیزاینز» در پنسیلوانیای امریکا ساخته شده و موتور ۶/۲ لیتری V8 مورد اشاره را در خود دارد. این موتور قدرتی به میزان ۷۰۷ اسب‌بخار و گشتاور حداکثری برابر ۸۸۱ نیوتن‌متر دارد و آن را به چهار چرخ خودرو انتقال می‌دهد. این قدرت فراوان تنها می‌تواند یک معنا داشته باشد و آن، بلند شدن دود لاستیک‌های چهار چرخ است. خوشبختانه هایوک دیزاینر برای این منظور، بهترین تلاش خود را انجام داده است.همان‌طور که انتظار نیز می‌رود، جیپ رانگلر با موتور هل‌کت صرفاً یک تبدیل پیشرانه ساده نیست. هایوک دیزاینز این مدل جیپ را با ارتقای میل‌لنگ‌، ترمزهای «ترا فلکس»، شوک‌های عملکردی «بیلستین»، دنده‌های ۴:۱۰ با دیفرانسیل‌های قفل شونده و یک جعبه انتقال با دامنه پایین ۴:۱ همراه کرده است. قدرت بالای ۷۰۷ اسب‌بخار توسط یک گیربکس جدید در رانگلر منتقل می‌شود که یک سیستم اتوماتیک ۵G-ترونیک، مخصوص کارهای سنگین از مرسدس‌بنز است.

جیپ رنگلر هل‌کت 2 - معرفی جیپ رنگلر هل‌کت با توان 707 اسب بخار

در حالی که این مدل قادر است به‌سرعت در جاده آسفالته به پیش برود، هایوک ارتقای قابلیت‌های آفرود آن را فراموش نکرده است. سپرهای فولادی جدید به جلو و عقب خودرو اضافه شده‌اند و همین‌طور گلگیرهای با ارتفاع بالا، راک اسلایدرها و یک قلاب چرخان «وارن» در آن دیده می‌شوند. همچنین می‌توان چند نوع صفحه محافظ بدنه برای این نسخه از جیپ رنگلر انتخاب کرد.تنها ۵۰ نمونه از این غول‌های قدرتمند سنگ‌نورد ساخته می‌شوند که فروش آن‌ها را «کورتزی موتورز» در آلتونا در ایالات پنسیلوانیای امریکا برعهده دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.