نویسنده:
// یکشنبه , ۱۳ دی ۹۴ ساعت ۰۳:۰۰
رونمایی از نسل پنجم لندروور دیسکاوری در سال جدید

لندروور قصد دارد که امسال نسل پنجم دیسکاوری را رونمایی کند، طبق گزارش اتوکار (Autocar) این مدل جدید به طرز چشمگیری بهتر از مدل فعلی خواهد بود.

LR-Discovery-Vision-13-500x333
یکی از تفاوت‌های کلیدی بین دیسکاوری فعلی و نسل بعدی، طراحی دوباره ساختار بیرونی و داخلی خودرو است. این طراحی دوباره که بر اساس لندروور دیسکاوری اسپرت و کانسپت دیسکاوری ویژن ۲۰۱۴ صورت گرفته باعث شده که نسل پنجم این خودرو کمی از اصالت آفرود انگلیسی خود فاصله بگیرد. انحنا و خطوط براق روی خودرو هم ماشین را از حالت جعبه‌ای شکل خارج کرده است.

LR-Discovery-Vision-14-500x333
در زیربنا و یا ساختار شاسی تمام دیسکاوری‌های جدید همان شاسی یکپارچه آلومینیومی مونوکوک (monocoque) رنج‌روور مدرن و سری رنج‌روور اسپرت را می‌بینیم. با توجه به این‌که مدل فعلی با توجه به تریم‌اش وزنی بیش از ۲۶۰۰ کیلوگرم داشت مسئله‌ی وزن خودرو تبدیل به یک مسئله‌ی مهم شد. به همین دلیل با معماری جدید نسل پنجم، وزن نهایی خودرو به مقدار زیادی کاهش پیدا کرد.

LR-Discovery-Vision-dashboard-500x281
زیر کاپوت لندروور دیسکاوری ۲۰۱۷ موتور ۳٫۰ لیتری SDV6 دیزلی قرار گرفته است. پیش‌تر این موتور را بر روی چندین سری از خودروهای جگوار لندروور دیده بودیم. البته لندروور در انتخاب پیشرانه، موتورهای اینجنیوم (Ingenium) چهار و شش سیلندر را نیز برای این خودرو پیشنهاد می‌دهد.

LR-Discovery-Vision-6-500x333
یکی از مهم‌ترین تغییرات دیسکاوری جدید حضور در بازار رقابتی است. دیسکاوری این بار بیش از گذشته به رنج‌روورها نزدیک شده است. جری مک‌گورن مدیر طراحی لندروور دراین‌باره گفت:
“دیسکاوری در نسل جدید در مسیر رنج‌روور قرار گرفته است و در نسخه‌ی پریمیوم تولید می‌شود بااین‌حال ما باید توازن را در این محصول رعایت کنیم.”

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •