معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017

دو دهه بعد از ورود موفق پورشه باکستر، این رودستر اشتوتگارتی با اضافه نمودن عدد ۷۱۸ کاملاً به‌روزرسانی شده است. اما طبیعتاً تغییرات این مدل تنها در نام آن خلاصه نمی‌شود. شاید مهم‌ترین تغییری که در ابتدا باید بدان اشاره کرد، توربو شدن پیشرانه تخت این خودرو است.

New Porsche 718 4 516x365 - معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017

از این پس پورشه باکستر و کیمن با افزودن عدد افسانه‌ای ۷۱۸ شناخته خواهند شد. عددی که اشاره‌ای به مدل ۴ سیلندر اسپرت موتور وسط پورشه در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی است.

New Porsche 718 3 516x365 - معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017

قلب جدید ۷۱۸ باکستر، یک موتور ۴ سیلندر بوکسر ۲.۰ لیتری توربوشارژر است که ۲۹۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. گشتاور این موتور نیز ۳۸۰ نیوتن‌متر است که از دور موتور ۱۹۵۰ تا ۴۵۰۰ دور بر دقیقه در دسترس قرار دارد. این پیشرانه نسبت به موتور شش سیلندر ۲.۷ لیتری سابق با تنفس طبیعی، ۳۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتری تولید می‌کند. دستاورد چنین بهبودی در عملکرد خودرو به‌وضوح قابل تمایز است. جایی که با گیربکس PDK اختیاری با کلاچ دوگانه و پکیج اسپرت کرونو، شتاب صفر تا صد ۴.۷ ثانیه‌ای را ثبت می‌کند که ۰.۸ ثانیه از سلف خود سریع‌تر است. بیشینه سرعت این مدل نیز به ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

New Porsche 718 2 516x365 - معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017

پیشرانه ۷۱۸ باکستر S نیز با حجم ۲.۵ لیتر و توربوشارژر با هندسه متغیر توربین، قدرت خروجی ۳۴۵ اسب بخار و گشتاور ۴۲۰ نیوتن‌متر در دور موتور ۱۹۰۰ تا ۴۵۰۰ را ارائه می‌کند. این موتور نیز نسبت به موتور شش سیلندر ۳.۴ لیتری با تنفس طبیعی سابق، ۳۵ اسب بخار و ۶۰ نیوتن‌متر خروجی بالاتری دارد. در این مدل نیز، شتاب صفر تا صد با پکیج کرونو و گیربکس اتوماتیک PDK به ۴.۲ ثانیه می‌رسد که نشان از ۰.۶ ثانیه بهبود دارد. نهایت سرعت این مدل نیز ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

New Porsche 718 5 516x365 - معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017

موتورهای جدید نه تنها قدرتمندتر از نمونه‌های قبلی هستند بلکه به گفته پورشه کارآمدتر نیز شده‌اند به‌گونه‌ای که مصرف سوخت آن‌ها تا ۱۳ درصد کاهش یافته است. هر دو نسخه ۷۱۸ با یک گیربکس شش سرعته دستی به صورت پایه ارائه می‌شوند. در حالی که گیربکس PDK اتوماتیک با کلاچ دوگانه به صورت اختیاری قابل انتخاب است. این گیربکس به‌روزرسانی شده و با ویژگی جدید دنده مجازی برای کاهش مصرف سوخت مخصوصاً در سرعت‌های کروز همراه گردیده است. پورشه همچنین شاسی را با یک سیستم تعلیق با تنظیم دوباره، ارتقا داده است. به‌گونه‌ای که تغییر موتورها، باعث تغییر در تناسب و توزیع وزن نشود. بعلاوه یک فرمان الکترومکانیکی جدید نیز با ۱۰ درصد دقت بالاتر، فرمان‌پذیری بهتری را برای این خودرو به ارمغان خواهد آورد. کسانی که به دنبال هندلینگ بهتری باشند نیز می‌توانند مدیریت تعلیق فعال پورشه (PASM) را که شامل کاهش ۱۰ میلی‌متری ارتفاع سواری نیز می‌شود سفارش دهند.

New Porsche 718 71 516x365 - معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017 New Porsche 718 8 516x365 - معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017 New Porsche 718 1 516x365 - معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017

پورشه طراحی ۷۱۸ باکستر را نیز با اصلاحات فراوانی، به‌روز نموده است. این تغییرات باعث ایجاد چهره‌ای دل‌نشین‌تر و مدرن‌تر برای این خودرو شده‌اند. چراغ‌ها و چینش گرافیکی لامپ‌های درون آن‌ها، چراغ‌های سه‌بعدی عقب، سپر و هواکش‌های بزرگ‌تر روی آن، آینه‌های جانبی، دستگیره جدید درب‌ها، طراحی چرخ‌ها، هواکش‌های کناری، درب صندوق بار و نوار بین دو چراغ عقب و خروجی اگزوز از تغییرات این مدل به شمار می‌روند. هنر پورشه در این است که باکستر همچنان از هر خودروی برند دیگری متمایز بوده و پورشه بودنان آشکار است.

New Porsche 718 9 516x338 - معرفی خودرو پورشه 718 باکستر مدل 2017

در داخل کابین نیز علاوه بر تجدید نظر در داشبورد و طراحی فرمان، دریچه‌های تهویه دایره‌ای شکل، از نسل جدید سیستم سرگرمی PCM همراه با یک نمایشگر لمسی جدید و تجدیدنظر در کلیدها و دکمه‌ها استفاده شده است.

 
پورشه ۷۱۸ باکستر قرار است در نمایشگاه ژنو به صورت رسمی رونمایی شود. در ایالات متحده، پورشه ۷۱۸ باکستر با قیمت پایه ۵۶ هزار دلار و مدل S آن با قیمت پایه ۶۸۴۰۰ دلار و از ماه ژوئن در دسترس قرار خواهند گرفت. بنابراین از تابستان آینده می‌توان سواری لذت‌بخش با جدیدترین مدل روباز باکستر را تجربه نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.