پورشه 911 در نوربرگ‌رینگ

وقتی پورشه در نمایشگاه اتومبیل دیترویت اعلام کرد که مدل جدید ۹۱۱ توربو S می‌تواند مسیر پیست نوربرگ‌رینگ را در عرض ۷ دقیقه و ۱۸ ثانیه طی کند، تعجب بسیاری از حاضران را برانگیخت. این موضوع، البته به خاطر «زمان» نیست؛ چرا که این زمان در همان محدوده مدل‌های پرسرعت پورشه قرار دارد و در واقع، نشان‌دهنده این است که این توربو S چهارچرخ متحرک، در پیست نوربرگ‌رینگ از GT3 RS نیز سریعتر است. دلیل اصلی «تعجب»، این است که یک محدودیت قانونی برای اعلام زمان پیست ۱۲/۹ مایلی وجود داشته و نوربرگ‌رینگ در حال حاضر، پس از یک تصادف منجر به مرگ در سال گذشته، دارای دو بخش با محدودیت سرعت است.

Porsche 911 Turbo facelift 516x344 - پورشه 911 در نوربرگ‌رینگ

ارهارد موزل (Erhard Mössle)، رئیس مهندسی ۹۱۱ توربو، پس از مشاهده اولین واکنش‌ها به این خبر در NAIAS، تنها لبخند می‌زند؛ ولی در عین حال، تأیید می‌کند که برخی شبیه‌سازی‌های کامپیوتری در این عدد نقش داشته‌اند. وی در این رابطه می‌گوید:

در برخی از بخش‌ها رانندگی شده و با نسخه قبلی ۹۱۱ توربو مقایسه شده است. سپس برای بخش‌های دارای محدودیت سرعت که اجازه داشتن حداکثر سرعت وجود نداشته، محاسبات صورت گرفته است. ما بعداً در بهار آینده که این محدودیت‌ها برداشته می‌شوند، این زمان را دوباره تست خواهیم کرد. ولی مطمئن هستیم که به عدد ۷:۱۸ خواهیم رسید. معمولاً نسبت به زمان‌ها بسیار حساس و محفاظه‌کار هستیم و این زمان نیز با تایرهای استاندارد و نه با تایرهای اسپورت، به‌دست آمده است.

Porsche 911 Turbo S 02 516x3441 - پورشه 911 در نوربرگ‌رینگ

Porsche 911 Turbo S 03 516x3441 - پورشه 911 در نوربرگ‌رینگPorsche 911 Turbo S 04 516x344 - پورشه 911 در نوربرگ‌رینگ

این عمل پورشه که می‌تواند درست یا نادرست باشد، یک چیز را برای ما ثابت می‌کند؛ اینکه حتی محدودیت‌های سرعت نیز نتوانسته جلوی خودروسازان را برای ارائه زمان پیست نوربرگ‌رینگ بگیرد.

4 نظرات
 1. Sohail می گوید

  خواهش میکنم جواااااااآاااااااااااااااااااآاااااااااااب بدییییییییییییین

 2. Sohail می گوید

  سلام و ممنون از جوابتون
  بله در لیست مجاز بود، حالا اگه میشه قیمت تقریبی را بگین

 3. Sohail می گوید

  ماشینی که تو امارات ۱۶۰ میلیون در میاد اگه وارد کنم و پلاک ملی کنم جمعا چقدر میشه؟
  ۲۴۰۰ سی سی هست

  1. محمد احمدی می گوید

   سلام گرامی
   اول چک کنید در لیست خودروهای مجاز به ورود هست یا خیر ادرس زیر را مشاهده کنید
   https://arvandplak.ir/?p=19126

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.