النترای ۲۰۰ اسبی

گزارش‌ها حاکی از آن است که در امریکای شمالی، امسال یک نسخه با تکیه ویژگی‌های پرفورمنس از هیوندای النترا در راه خواهد بود. مطابق گفته Leftlane News، این مدل جدید بر اساس آخرین نسل النترا ساخته می‌شود و در نمایشگاه اتومبیل SEMA در نوامبر ۲۰۱۶ رونمایی خواهد شد.

2017-hyundai-elantra-this-516x290
این مدل که احتمالاً «النترا اسپورت» نام خواهد گرفت، با رقیبانی مانند هوندا سیویک Si و فولکس‌واگن جتا GLI روبرو خواهد بود. گفته می‌شود که النترا اسپورت برای پیشرانه از یک موتور ۱/۶ لیتری توربو با قدرتی حداکثر ۲۰۰ اسب‌بخار استفاده خواهد کرد و برای انتقال این قدرت نیز امکان استفاده از یک گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه وجود خواهد داشت.

2017-Hyundai-Elantra-rear-516x376

در حال حاضر، در بازار امریکا تنها یک نسخه از النترا ارائه می‌شود که دارای یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر بنزینی با قدرت ۱۴۷ اسب‌بخار است. طبیعتاً استفاده از یک موتور توربو باعث می‌شود که این مدل نمایش بهتری در رقابت با نسل دهم هوندا سیویک با توربوشارژر داشته باشد.

2017-Hyundai-Elantra-516x344

لازم به ذکر است که هیوندای همین حالا نیز چنین ترکیب پیشرانه‌ای را در بازار ایالات متحده ارائه می‌کند و این گزینه می‌تواند مستقیماً از یک ولوستر توربو برداشت شود. موتور چهار سیلندر توربو در این مدل، قدرتی به میزان ۲۰۰ اسب‌بخار و گشتاور حداکثری به میزان ۲۶۵ نیوتن‌متر تولید می‌کند و در کنار آن، می‌توان از یک گیربکس ۶ دنده دستی یا ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه استفاده کرد.

2017-hyundai-elantra-launches-its-us-version-at-the-la-auto-show-516x344

این در حالی است که یک موتور ۱/۴ لیتری کاپا GDI چهار سیلندر به مدل النترا اکو اختصاص یافته است؛ مدلی که قرار است در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۶ به بازار امریکا وارد شود. در این مدل، یک گیربکس اکو-شیفت ۷ سرعته دو کلاچه، قدرتی به میزان ۱۲۸ اسب‌بخار در ۵۵۰۰ دور بر دقیقه و گشتاوری معادل ۲۱۱ نیوتن‌متر در بازه ۱۴۰۰ تا ۳۷۰۰ دور بر دقیقه را منتقل می‌کند.

2017-Hyundai-Elantra-14-516x344

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.