کراس‌اوور کوچک هیوندای در هندوستان

در حال حاضر، هیوندای مدل «کرتا» را در کراس‌اور سگمنت B در بازار به فروش می‌رساند، ولی به نظر می‌رسد که قصد دارد یک شاسی‌بلند کوچکتر از این نیز به بازار ارائه کند. این کمپانی به‌تازگی از هیوندای کارلینو HND-14 در نمایشگاه دهلی اتو اکسپو ۲۰۱۶ رونمایی کرده است.

Hyundai-Carlino-SUV-concept-at-Auto-Expo-2016-516x364
مطابق گزارش IndianAutosBlog، کارلینو یک کراس‌اور جمع‌وجور با طولی زیر ۴ متر است که برای رقابت با مدل‌هایی مانند فورد اکو-اسپورت، ماهیندرا TUV300 و مدل جدید ماروتی سوزوکی ویتارا برزا ساخته شده است. این مدل از مالیات اندک در کشور هند برای خودروهای سازگار با محیط زیست و با طولی زیر ۴ متر بهره‌مند خواهد بود.

Hyundai-Carleno-rear-three-quarters-at-the-Auto-Expo-2016-1-516x359 Hyundai-Carleno-side-at-the-Auto-Expo-2016-3-516x364

کارلینو که در مرکز طراحی «نامیانگ» هیوندای در کره‌جنوبی طراحی شده است، یک طرح رنگ‌آمیزی دوگانه نارنجی و ظاهری جعبه‌ای و خشن‌تر نسبت به کرتا دارد. از جزئیات ظاهری این مدل می‌توان به چراغ‌های کوچک LED در عقب و جلو، یک جلوپنجره شش‌ضلعی بزرگ، گل‌گیرهای برآمده با چرخ‌های بزرگ و تایرهای پهن، طرح درهای موسوم به «خودکشی» و ضربه‌گیرهای کف بدنه در جلو و عقب اشاره کرد.

Hyundai-CarlinoHyundai-HND-14-front-at-Auto-Expo-2016-6-516x344 Hyundai-CarlinoHyundai-HND-14-at-Auto-Expo-2016-2-516x297

البته این خودروی نمایشگاهی، یک مدل در بسته بوده و صحبت زیادی نمی‌توان در مورد فضای داخلی آن داشت. در واقع، هیچ‌گونه جزئیات در این مورد منتشر نشده است. ولی گفته می‌شود که کارلینو در سال آینده میلادی به خط تولید راه خواهد یافت و بر اساس «کرتا» و با موتور ۱/۲ لیتری بنزینی یا ۱/۴ لیتری دیزل و همین‌طور، یک گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته اتوماتیک همراه خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.