کراس‌اوور کوچک هیوندای در هندوستان

در حال حاضر، هیوندای مدل «کرتا» را در کراس‌اور سگمنت B در بازار به فروش می‌رساند، ولی به نظر می‌رسد که قصد دارد یک شاسی‌بلند کوچکتر از این نیز به بازار ارائه کند. این کمپانی به‌تازگی از هیوندای کارلینو HND-14 در نمایشگاه دهلی اتو اکسپو ۲۰۱۶ رونمایی کرده است.

Hyundai Carlino SUV concept at Auto Expo 2016 516x364 - کراس‌اوور کوچک هیوندای در هندوستان
مطابق گزارش IndianAutosBlog، کارلینو یک کراس‌اور جمع‌وجور با طولی زیر ۴ متر است که برای رقابت با مدل‌هایی مانند فورد اکو-اسپورت، ماهیندرا TUV300 و مدل جدید ماروتی سوزوکی ویتارا برزا ساخته شده است. این مدل از مالیات اندک در کشور هند برای خودروهای سازگار با محیط زیست و با طولی زیر ۴ متر بهره‌مند خواهد بود.

Hyundai Carleno rear three quarters at the Auto Expo 2016 1 516x359 - کراس‌اوور کوچک هیوندای در هندوستان Hyundai Carleno side at the Auto Expo 2016 3 516x364 - کراس‌اوور کوچک هیوندای در هندوستان

کارلینو که در مرکز طراحی «نامیانگ» هیوندای در کره‌جنوبی طراحی شده است، یک طرح رنگ‌آمیزی دوگانه نارنجی و ظاهری جعبه‌ای و خشن‌تر نسبت به کرتا دارد. از جزئیات ظاهری این مدل می‌توان به چراغ‌های کوچک LED در عقب و جلو، یک جلوپنجره شش‌ضلعی بزرگ، گل‌گیرهای برآمده با چرخ‌های بزرگ و تایرهای پهن، طرح درهای موسوم به «خودکشی» و ضربه‌گیرهای کف بدنه در جلو و عقب اشاره کرد.

Hyundai CarlinoHyundai HND 14 front at Auto Expo 2016 6 516x344 - کراس‌اوور کوچک هیوندای در هندوستان Hyundai CarlinoHyundai HND 14 at Auto Expo 2016 2 516x297 - کراس‌اوور کوچک هیوندای در هندوستان

البته این خودروی نمایشگاهی، یک مدل در بسته بوده و صحبت زیادی نمی‌توان در مورد فضای داخلی آن داشت. در واقع، هیچ‌گونه جزئیات در این مورد منتشر نشده است. ولی گفته می‌شود که کارلینو در سال آینده میلادی به خط تولید راه خواهد یافت و بر اساس «کرتا» و با موتور ۱/۲ لیتری بنزینی یا ۱/۴ لیتری دیزل و همین‌طور، یک گیربکس ۵ سرعته دستی یا ۴ سرعته اتوماتیک همراه خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.