قشقایی ارزشمندترین خودروی نیسان در اروپا

نیسان اعلام کرد که قشقایی موفق‌ترین مدل این خودروساز در طول سی سال خودروسازی در اروپا بوده است.

2016 nissan qashqai 10 516x344 - قشقایی ارزشمندترین خودروی نیسان در اروپا
کارخانه‌ی نیسان در ساندرلند انگلستان، رکورد بیشترین تولید تک مدل را پشت سر گذاشته است. رکورد پیشین به سوپرمینی میکرا با ۲,۳۸۶,۷۰۴ دستگاه تعلق داشت.

حالا کراس اوور کامپکت نیسان با تولید ۲,۳۸۶,۷۰۵ دستگاهی رکورد جدیدی بر جای گذاشته، رکوردی که نیسان در کمتر از ۱۰ سال به آن رسیده است. یکی از دلایل آن است که کارخانه‌ی ساندرلند در هرروز ۱۲۰۰ دستگاه قشقایی تولید می‌کند. هیچ خودرویی در تاریخ خودروسازی انگلستان نتوانسته از تولید دو میلیون دستگاهی در چنین دوره‌ی زمانی کوتاهی فراتر رود.

قشقایی زمانی که به بازار آمد یک سگمنت کاملاً جدید را ایجاد و استانداردهای جدیدی را در بین کراس اوور ها وضع کرد و با این ویژگی‌ها رکورد جدید نیسان در اروپا را خلق کرد.

این‌ها گفته‌های مدیر اجرایی نیسان آقای Colin Lawther است.

میکرا یک مدل نمادین برای نیسان در اروپا است، مدلی که برای ۱۸ سال در ساندرلند ساخته می‌شود. رسیدن به رکورد میکرا در نصف زمان سپری‌شده نشان می‌دهد که قشقایی تا چه اندازه در قلب خریداران جابازکرده است.

nissan micra cup edition 03 516x345 - قشقایی ارزشمندترین خودروی نیسان در اروپا

تا سال ۲۰۱۰، قشقایی تنها خودروی پرفروش نیسان نبوده اما همواره به‌عنوان پرفروش‌ترین کراس اوور نیسان در اروپا مطرح بوده است. امروز، قشقایی جدید هر ۶۲ ثانیه-معادل ۵۸ دستگاه در ساعت- در ساندرلند ساخته می‌شود، آماری گیرا برای کمپانی‌ای که جوک، لیف و نوت هم تولید می‌کند.

Nissan Qashqai Sunderland 22 500x333 - قشقایی ارزشمندترین خودروی نیسان در اروپا

در طی موتورشو ژنو امسال، نیسان اعلام کرد که قشقایی اولین محصول آن‌ها خواهد بود که تکنولوژی رانندگی خودکار را همراه خواهد داشت. در ابتدا این ویژگی به خودرو اجازه خواهد داد که در ترافیک‌های سنگین بزرگراه‌ها حالت خودران را برای رانندگی بین خطوط داشته باشد.

2016 nissan qashqai 02 516x344 - قشقایی ارزشمندترین خودروی نیسان در اروپا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.