پورشه و تولید مدل پایین‌دست ماکان

به‌تازگی خودروساز اشتوتگارتی الاصل یعنی پورشه مدلی رده پایین از ماکان را معرفی نموده است. این مدل جدید از پیشرانه‌ای ۲ لیتری با پاشش مستقیم سوخت استفاده می‌کند که میزان قدرت خروجی آن ۲۴۸ اسب بخار در دور موتور ۵۰۰۰ تا ۶۸۰۰ دور در دقیقه و گشتاور آن ۳۷۰ نیوتون متر در دور موتور ۱۶۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه می‌باشد.

2017 porsche macan 4 cylinder entry level 1 516x365 - پورشه و تولید مدل پایین‌دست ماکان

ماکان جدید از گیربکس PDK 7 سرعته ی استاندارد با کلاچ دوبل بهره می‌برد. این خودرو برای رسیدن به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۶.۷ ثانیه زمان نیاز دارد. البته با استفاده از پکیج اسپورت کرونو این زمان به ۶.۵ ثانیه کاهش می‌یابد. حداکثر سرعت این خودرو نیز ۲۲۹ کیلومتر بر ساعت اعلام‌شده است. مصرف سوخت ماکان نیز بسته به چرخ‌ها و ترکیب لاستیک‌ها بین ۷.۴ تا ۷.۲ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

2017 porsche macan 4 cylinder entry level 2 516x365 - پورشه و تولید مدل پایین‌دست ماکان

پورشه قول “دینامیک سواری اسپورت و فوق‌العاده” را داده و خاطرنشان ساخته که سیستم فعال مدیریت کشش با “سیستم تعلیق چابک و فرمان دقیق” همکاری تنگاتنگی دارد. سیستم تعلیق بادی با پرداخت مبلغ اضافه‌تر بر روی ماکان ۱۷۷۰ کیلوگرمی قابل سفارش است، ماکان با این وزن به سبک‌ترین SUV ساخت پورشه بدل شده است.

2017 porsche macan 4 cylinder entry level 3 516x290 - پورشه و تولید مدل پایین‌دست ماکان

طیف وسیعی از امکانات استاندارد ازجمله پنجره‌های کناری تیره، کالیپرهای ترمز مشکی، چرخ‌های ۱۸ اینچی و دو لوله اگزوز از جنس استیل ضدزنگ در ماکان یافت می‌شوند. در داخل کابین، اکثر تجهیزات و ویژگی‌ها همان‌هایی هستند که در مدل S وجود دارند مثل صندلی‌های راحت با تنظیم الکتریکی در ۸ جهت (برای راننده)، چرم آلکانترا، آخرین نسل مدیریت ارتباطات پورشه (PCM) و سیستم هشدار خروج از خط.
کمپانی قیمت وسوسه‌انگیز ۴۸۲۵۰ دلاری را برای ماکان ۲ لیتری اعلام کرده است در حالی که قیمت ماکان S به ۵۵ هزار دلار و مدل GTS به ۶۸ هزار دلار و نهایتا مدل توربو به ۷۷ هزار دلار بالغ می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.