شکایت تویوتا علیه استفاده از لوگو در کمپین برکسیت

خودروساز ژاپنی تویوتا در نظر دارد علیه کمپین رسمی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به دلیل استفاده از لوگوی این شرکت دست به اقدام حقوقی بزند.

این خودروساز ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرد که استفاده از لوگوی تویوتا در بروشورهای کمپین “رای به ترک اتحادیه اروپا” ممکن است خوانندگان را به این اشتباه بیندازد که تویوتا از این کمپین حمایت می‌کند. در حالی که این شرکت چنین نظری را نداشته و قصد دارد برای استفاده غیرمجاز از علامت تجاری خود که ناقض حقوق این شرکت است، شکایت حقوقی انجام دهد.

تویوتا که ۳۴۰۰ کارمند و دو کارخانه در انگلیس دارد یکی از شش شرکت بزرگی است که در تبلیغات این کمپین از آنها نام برده شده و ادعا شده این شرکتها نتیجه همه پرسی هر چه که باشد در انگلیس خواهند ماند.

یوهان فانزیل، رییس و مدل عامل تویوتا موتور اروپا در ماه فوریه اعلام کرده بود که همه‌پرسی اتحادیه اروپا به مردم انگلیس مربوط است، اما ادامه‌ عضویت در این بلوک به نفع فعالیت‌های این شرکت بوده و رقابت‌پذیری آنها در بلندمدت را تضمین می‌کند. مردم انگلیس قرار است در همه پرسی که ۲۳ ژوئن برگزار می‌شود درباره ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا که به برکسیت معروف شده است، تصمیم بگیرند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، بعضی از شرکت‌های دیگری که در کمپین ترک اتحادیه اروپا از آنها نام برده شده مانند نیسان و وکسهال که بخشی از جنرال موتورز است، جنرال الکتریک، یونی لور و ایرباس هم نسبت به استفاده از لوگوی خود در کمپین مذکور اعتراض کرده‌اند.

سال گذشته ۱٫۶ میلیون خودرو در انگلیس تولید شد و از هر ۱۰ خودرویی که در این کشور تولید شد یک دستگاه تولید این شرکت بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.