غلامرضا شریعتی : کسانی که مسوولیتی در خصوص تردد خودروهای اروندی ندارند حق اظهار نظر ندارند

به گزارش وب سایت اهواز اینفو از زمان آغاز تردد خودروهای اروندی در سطح استان خوزستان، تردیدهایی در نزد اذهان عمومی خوزستان مبنی بر قانونی بودن تردد این خودروها در سطح استان شکل گرفته است که بیشترین دلیل این ماجرا را می‌توان در سخنان گاه و بیگاه، مسوولان استانی از منطقه آزادگرفته تا برخی فرمانداران و … مشاهده کرد. اوضاع به جایی رسیده که انگار همه مشکلات این استان حل شده و تنها مشکل ساکنان این استان ماجرای تردد این خودروها است!
پس از سخنان یکی از مسوولان بلند پایه سازمان اروند در رابطه با این موضوع که خودروهای اروندی متعلق به شهرهای آبادان و خرمشهر است، اینبار یکی از معاونان این سازمان اعلام کرده که «طبق مقررات اشخاص می‌توانند به منطقه آزاد خودرو وارد کرده و در محدوده مصوب و قانونی تعیین شده تردد خواهند داشت که این محدوده در منطقه آزاد اروند ۴۰ کیلومتر تعریف شده است و با توجه به جی پی اس موجود بر روی خودروها اگر هر کدام، از محدوده در نظر گرفته شده خارج شوند برخوردهای قانونی را انجام خواهیم داد. وی همچنین گفته است که خروج خودرو از منطقه بدون مجوز به منزله قاچاق تلقی می‌شود.»
این سخنان در حالی بیان می‌شود که در حال حاضر نزدیک به ۳۰ هزار خودروی پلاک اروندی در سطح استان تردد می‌کنند و در این میان قطعا درصد کمی از این آمار متعلق به شهرهای آبادان و خرمشهر است و پای بسیاری از این خودروها به شهرهایی چون اهواز، شوشتر، ایذه، رامهرمز، دزفول و … هم باز شده است.
در حالی که مشکلات متفاوت موجود در استان باعث شده که انگیزه‌ها و جذابیت‌ها برای ماندن قشر فرهیخته و سرمایه دار روز به روز کمتر شود، قطعا اینگونه اظهار نظرها هیچگونه کمکی نمی‌تواند به بهبود شرایط موجود کند و نشان دهنده همان نگاه بخشی نگری در مسوولان می‌باشد که باعث عقب ماندگی استان شده است.
در همین حال استاندار خوزستان با موضعگیری در خصوص انتشار این اخبار که باعث دستپاچگی مردم و کم شدن گرایش بسیاری از خریداران نسبت به خرید این خودروها شده است، گفت: «مجوز طرح تردد خودروهای اروندی در تمامی شهرهای استان خوزستان که قبلا مصوب شده است به قوت خود باقی است و هیچگونه مشکلی برای تردد آنها در سطح استان نیست.غلامرضا شریعتی بیان کرد: کسانی که مسوولیتی در خصوص طرح تردد خودروهای اروند ندارند حق اظهار نظر ندارند و به آنها تذکر داده شد.»
باید گفت در حالی که مسوولان دیگر استان‌های کشور در سکوت خبری و با کمتر رسانه ای کردن اخبار مهم سعی بر پیشبرد اهداف کلان و توسعه استان خود دارند، در اینجا بیش از ۳۰ درصد کل مصاحبه برخی از مسوولان ما در رابطه با تردد این خودروها است و هیچ اشاره ای به ضعف‌های مشهود در عملکرد شهری و مدیریتی که باعث پدید آمدن مشکلاتی همچون ماجرای متروی اهواز، مدیریت ضعیف شهری، دلایل افزایش بیکاری، فرسوده بودن معابر و خیابان‌ها و هزار و یک مشکل دیگر نمی‌شود. به عنوان مثال همین چند روز پیش بود که عابدی، یکی از نماینده‌های حوزه انتخابیه اصفهان در مجلس در رابطه با آخرین وضعیت پروژه‌های عظیم انتقال آب همانند تونل سوم کوهرنگ و تونل بهشت آباد به خبرنگاران گفته بود: «باید توجه داشته باشیم که هر چه در خصوص برخی از مسائل کمتر حرف زده شود شرایط بهتر خواهد شد.»
واقعا عجیب است در استانی که در کنار معضلات و گرفتاری‌های فراوان، ازجمله تنگی نفس بعد از بارندگی، بیکاری بالای ۲۷ درصد، وضعیت بسیار بد کشاورزی و آب آشامیدنی، گردوخاک و آلودگی‌های محیط‌زیستی، بیشترین تعداد خانوار کپرنشین را دارد؛ پرداختن به یک موضوع اینچنین تا این اندازه جذاب باشد.

8 نظرات
 1. محمد می گوید

  به نظر من نه تنها مردم خوزستان حق دارند بهترین ماشینهای دنیا با بهترین کیفیت رو سوار بشند بلکه تمام مردم ایران هم این حق رو دارند. این مردم کم برای این انقلاب و این کشور نگذاشتند که حالا مجبور باشند پراید و رانا سوار بشند الانم سوار شدن به خودروی خارجی ایمن نوش جون مردم خوزستان باشه امیدوارم که روزی برسه که انحصار این شرکتهای مثلأ خودروساز داخلی شکسته بشه و ما هم مثل بقیه مردم دنیا ماشینی که دلمون میخواد رو سوار بشیم.

 2. دژم می گوید

  نیاز به خودرو معلولی دارم

 3. دژم می گوید

  راهنمایی کنید لطفا

 4. علی می گوید

  مسئولان ماشینهای اروند برای پول مردم جیب که هیچ گونی گذاشته اند. هم استانی عزیز انها در زمان ثبت نام برای مرخصی خودروها عمدا یا سرعت سایت رو پایین می اورند یا صفحه ای که باید در ان ثبت نام را انجام دهید از دسترس خارج می کنند.علت چیست؟اها علت اینه که شما که میخان مسافرت برین و برنامه ریزی کردین یا جا رزرو کرده اید در صورتی که نتوانید ثبت کنید یا پلاک عبور موقت خودروتون دیر بدستتون برسه مجبوردی برین از دلال مرخصی بگیرید اون هم حداقل یک میلیون پانصد برای مرخصی اولیها که برای کسانی که میخان مرخصی دوم یا سوم برن این مقدار خیلی بیشتره.وقتی هم از دلال ها سوال می کنی که این همه پول برا چیه.میگن از این پول فقط سیصد هزار تومان واسه ماست و بقیه رو کی میبره خودتون پیدا کنید پرتقال فروش رو

 5. محمد می گوید

  به خون برادر شهیدم قسم که کسایی که مردم ازاری میکنن با قوانیین میلی و منفعت طلبانه جز خفت سهمی از این دنیا نخواهند برد

 6. سید می گوید

  جدیدا منطقه ازاد اروند با فساد گسترده ای روبرو شده متاسفانه ..داستان از جایی شروع شده که بعد از عزل مقتدایی لابی و مافیای همیشه در صحنه قانونی گذاشته که ورود ماشین ها فقط از طریق شهروندان دو شهر ابادان و خرمشهره!غیر این صورت زیرمیزی!استاندار جدید متاسفانه انفعال نشون داده یا واقعا مطلع نیست!در هر صورت وظیفه بنده اطلاع رسانی هست ! لطفا عزیزان به اشتراک بذارند چون این جفایی در حق مردم خوزستانه!

 7. Ali می گوید

  تشکرازاستاندارمحترم مردمی استان بابت حمایت از حقوق مردم.اگه لطف کنه و مسئله احراز سکونت درخصوص تعویض پلاکهای اروندی را به روال قبلی برگرداند تا مردمی که هزینه کرده ودل به این خودروها خوش کردند وحالا نه راه پس دارند نه راه پیش,ازاین بلا تکلیفی واسترس بیرون بیایند. باتشکر

 8. کاوه می گوید

  آقای غلامرضا معتمدی زیبایی تبار!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.