بنتلی بنتایاگا منصوری

شرکت تیونینگ منصوری اقدام به عرضه‌ی نسخه‌ی ارتقا یافته از بنتلی بنتایاگا مدل ۲۰۱۷ کرده است. شرکت تیونینگ آلمانی منصوری با جدیدترین محصول خود به ایالات متحده رفته است تا در نمایشگاه SEMA Show سال ۲۰۱۶ شرکت کند. این پروژه به صورت ویژه برای بنتلی بنتایاگا توسعه یافته است. نیازی به یادآوری ندارد که منصوری پروژه‌های خاص با جلوه‌های مجلل دارد و بنتلی بنتایاگا نیز از این قاعده مستثنی نیست. این خودرو بهینه‌سازی‌های مناسبی را در نمای خارجی و داخلی به خود دیده است و پیشرانه‌ی آن نیز ارتقا یافته است. در نتیجه‌ی این بهینه سازی‌ها قدرت تولیدی پیشرانه به ۶۹۱ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۰۴۸ نیوتون متر رسیده است.

CAR TUNING 5 - بنتلی بنتایاگا منصوری

افزایش قدرت تولیدی و به دنبال ان بهبود عملکرد فنی خودرو از بارزترین مشخصه‌های این کیت هستند، با این وجود این افزایش توانایی فنی تنها بخشی نیست که دچار تغییر شده است. هر وقت نام منصوری به میان می‌آید باید انتظار استفاده زیاد از فیبر کربن را نیز داشت. این کیت بنتایاگا نیز از مقدار زیادی فیبر کربن استفاده کرده است. نمای داخلی این خودرو بسیار غیر معمول و خاص است و از بهترین و لوکس ترین ادوات در آن استفاده شده است. همچنین این خودرو به یک ست رینگ‌های اسپرت نیز مجهز شده که ابعاد بزرگی دارند.

بنتلی بنتایاگای ارتقا یافته توسط منصوری قطعا در میان سایر خودروهای تقویت شده‌ی حاضر در نمایشگاه SEMA تنها نخواهد بود. این حضور احتمالا نشان می‌دهد که منصوری قصد دارد نقش پررنگ‌تری را در بازار خودروهای تیونینگ شده‌ی امریکا بازی کند.

نمای خارجی

نمای خارجی بنتایاگا بخشی است که در برنامه‌ی منصوری بیشترین تغییرات را به خود دیده است. بخش جلویی خودرو تغییرات بسیار بارزی را به خود دیده است. سپر جلوی جدید از جنس فیبر کربنی که چراغ‌های روشنایی در روز، از نوع LED را به صورت یکپارچه درون خود جای داده است، درب موتور نیز از جنس فیبر کربن است و جلوپنجره نیز از فیبر کربن بی‌بهره نمانده است.

با حرکت به سمت نمای جانبی خودرو استفاده از گلگیر و رکاب جانبی اسپرت به چشم می‌خورد که نه تنها باعث افزایش پهنای خودرو شده‌اند بلکه نمایی اسپرت‌تر را نیز به این SUV بخشیده‌اند. در بخش عقبی نخستین چیزی که جلب توجه می‌کند استفاده از اسپویلر دو تکه بر روی سقف و یک اسپویلر دیگر که بر روی درب صندوق بار نصب شده است. در قسمت پایینی عقب خودرو استفاده از سپر و سر سپر جدیدی به چشم می‌خورد که دیفیوزر و البته خروجی‌های چهارگانه‌ی سیستم اگزوز اسپرت را نیز در خود جای داده‌اند. برخی تغییرات دیگر نیز در تزئینات بدنه‌ی خودرو اعمال شده‌اند که شامل استفاده از قاب آینه و ورودی‌های هوای فیبر کربنی می‌شوند.

تکمیل کنندهی نمای خارجی بنتایاگا منصوری، رینگ‌های ۲۳ اینچی پولیش شده‌ی Y5/1 هستند که دارای وزن کمی نیز هستند. این رینگ‌ها دارای پره‌های نازکی هستند و تایرهای کنتیننتال با ابعاد ۲۹۵/۳۵R23 بر روی آن‌ها سوار شده است.

داخل کابین

زمانی که صحبت از برنامه‌ی ارتقای منصوری برای بنتلی بنتایاگا به میان می‌آید تنها نامی که می‌توان برای آن بکار برد “شاسی بلند فوق لوکس است”. البته نکاتی در داخل کابین وجود دارند که سبب شده نتیجه‌ی نهایی کار کاملا با چنین نامی همخوانی داشته باشد. خوشبختانه منصوری نام خود را در بازار تیونینگ خودروهای لوکس کاملا شناسانده است و نیازی به اثبات توانایی‌های خود ندارد و ارتقای صورت گرفته در کابین این بنتلی نیز بار دیگر تاییدی بر توانایی‌های منصوری است. در داخل کابین از پوشش چرم دست ساز استفاده شده و پوشش کف خودرو نیز به صورت اختصاصی با دست دوخته شده است. فرمان خودرو نیز که ایربگ راننده را در خود جای داده است کاملا از نو طراحی شده است که نشان می‌دهد این تیونر آلمانی به خوبی می‌داند که چگونه باید تک تک اجزای کابین را لوکس‌تر کرد.

مشخصات فنی

CAR TUNING 9 - بنتلی بنتایاگا منصوری

پیشرانه‌ی دبلیو شکل ۱۲ سیلندر بنتلی بنتایاگا از نوع تویین توربو است و ۶ لیتر حجم دارد. جزئیات ارتقای صورت گرفته بر روی این پیشرانه به طور کامل فاش نشده است. اما منصوری اعلام کرده است که تنظیمات و تغییرات لازم را برای دستیابی به حداکثر قدرت ۶۹۱ اسب بخار و گشتاور ۱۰۴۸ نیوتون متری بر روی پیشرانه و سیستم اگزوز این خودرو انجام داده است. پیشرانه‌ی استاندارد بنتایاگا ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتون متر گشتاور دارد، با این حساب، منصوری توانسته است ۹۱ اسب بخار و ۱۴۸ نیوتون متر به قدرت و گشتاور پیشرانه اضافه کند. منصوری تصمیم گرفته است تا شتاب صفر تا صد کیلومتر این SUV را اعلام نکند اما اشاره کرده است که این تغییرات منجر به افزایش حداکثر سرعت این مدل به ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت شده است که تقریبا ۹ کیلومتر بر ساعت بالاتر از حداکثر سرعت مدل استاندارد بنتایاگا است.

قیمت

CAR TUNING 8 - بنتلی بنتایاگا منصوری

تا زمان به نمایش درآمدن این SUV در نمایشگاه SEMA نباید انتظار انتشار جزئیات قیمتی آن را از طرف منصوری داشته باشیم، البته ممکن است منصوری در این نمایشگاه به قیمت خودرو نیز اشاره کند. با توجه به اجزای مختلف بکار رفته در این برنامه‌ی تیونینگ می‌توان حدس زد که قیمت این خودرو با توجه به انتخاب مشتریان می‌تواند متفاوت باشد.

نتیجه گیری

CAR TUNING 7 - بنتلی بنتایاگا منصوری

بنتایاگا مسلما زیباترین اس یو وی موجود نیست اما این کیت، ظاهر بنتایاگا را بسیار اسپرت‌تر کرده است. از نظر من منصوری با این کیت در حقیقت تا حدودی بنتلی بودن را از بنتایاگا گرفته است.

منبع TOPSPEED

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.