نویسنده:
// دوشنبه , ۱۷ آبان ۹۵ ساعت ۰۲:۳۴
خودرو برلیانس H320 پارس‌خودرو را بیش‌تر بشناسید

خودرو برلیانس H320 شرکت پارس خودرو حدود ۱ سال است که در ایران در دو نوع دستی و اتوماتیک تولید می‌شود و قیمت آن بین ۷۴۶ تا ۵۶ میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شده است.

برلیانس H320، هاچ‌بک محصول برلیانس H330 به شمار می‌رود که مدتی است در داخل کشور تولید می‌شود و در خیابان‌ها به چشم می‌خورد. این خودرو در ایران با دونوع گیربکس دستی ۵ سرعته و اتوماتیک ۴ سرعته با حجم موتور ۱۴۹۸ سی‌سی تولید می‌شود که حداکثر قدرت ۱۰۳ اسب بخار قدرت دارد و نهایت ۱۳۸ نیوتون متر گشتاور را تولید می‌کند.

%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-h320-2

لازم به ذکر است که فرمان این خورو قابلیت تنظیم دارد و از نوع دنده‌ای شانه‌ای و تقویت شده برقی طراحی شده است. ابعاد H320 با طول ۴۲۱۰ میلی‌متر، عرض ۱۷۵۸ میلی متر، ارتفاع ۱۴۶۰ میلی متر به‌گونه‌ای طراحی شده که فاصله دومحور آن ۲۵۸۰ در نظر گرفته شده است.

وزن خالص این خودرو بدون سرنشین در نوع دستی، ۱۲۲۵ کیلوگرم و در نوع اتوماتیک ۱۲۴۰ کیلوگرم تعیین شده است.

همچنین مصرف سوخت H320 با حجم موتور ۱٫۵ لیتری در سیکل ترکیبی با گیربکس دستی ۶/۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و در نوع اتوماتیک ۶/۷ لیتر به ثبت رسیده و باک این مدل گنجایش نگهداری ۵۵ لیتر سوخت را دارد. این خودرو در رینگ‌های ۱۵ اینچی خود به ترمزهای دیسکی مجهز شده که در چرخ‌های جلویی از نوع تهویه شونده هستند.

%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d8%a7%d9%86%d8%b3-h320-1

همچنین H320 دارای تجهیزاتی نظیر کیسه هوای جلو (راننده و سرنشین جلو)، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سانروف برقی، سنسور دنده عقب، بسته شدن پنجره ها با استفاده از ریموت کنترل، قابلیت تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت به همراه تنظیم گودی کمر، سیستم صوتی (رادیو، mp3 ، ورودی USB و ورودی تجهیزات جانبی)، تنظیم الکتریکی آینه های جانبی، تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو، صندلی عقب با قابلیت پشتیبانی ایزوفیکس( صندلی کودک) و باز شدن خودکار درها هنگام تصادف است.

لازم به ذکر است ترمزها به سیستم های ABS وEBD به مجهز هستند و کسب استاندارد آلایندگی یورو ۵ برای این محصول نشان دهنده سازگاری مناسب آن با طبیعت است.

گفتنی است قیمت برلیانس H320 در نوع دستی ۴۷ تا ۴۸ میلیون تومان و در نوع اتوماتیک بین ۵۶ تا ۵۷ میلیون تومان در بازار به فروش می‌رسد.

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •