آیا بازار خودروهای لوکس در ایران توسط ولوو تسخیر می‌شود؟

ولوو شرکت صنایع سنگین سوئدی است، که در بین ایرانی ها نیز به عنوان سازندهٔ خودروهای سنگین و قطعات مربوط به آن شناخته می شود اما تولید محصولات این شرکت خودروسازی فقط به ماشین آلات سنگین محدود نمی شود؛نگاهی به خیابان های شهرمان کافی است تا در بین انواع لوکس های وارداتی، خودروی ولوو سواری را هم مشاهده کنید.

آمار گمرک هم خود دلیلی بر این مدعاست بطوریکه در شش ماهه منتهی به شهریور ماه سالجاری  ۲۰۸ دستگاه خودرو ولوو به ارزش دلاری ۱۲,۰۴۴,۶۴۰ و ارزش ریالی ۳۶۹,۷۳۶,۶۹۷,۳۰۰ وارد کشور شده است.

از این تعداد ۲۰۵ دستگاه ولوو مدل XC90 و سه دستگاه ولوو مدل T6-AWD وارد شده است.

لازم به ذکر است که تعداد واردات این خودرو از پورشه  هم پیشی گرفته است. (طبق آمار گمرک در شش ماهه منتهی به شهریور ماه سالجاری تنها ۲۴ دستگاه خودرو  پورشه وارد شده است.)

ولوو 1 - آیا بازار خودروهای لوکس در ایران توسط ولوو تسخیر می‌شود؟

بررسی مشخصات ولوو XC90

این شاسی‌بلند سوئدی xc90 وارد دومین نسل از زندگی خود می‌شود ولوو برای این SUV جدید از پلتفرم منعطف خاصی با نام SPA استفاده می‌کند که به تدریج در سایر محصولات این شرکت نیز استفاده خواهد شد. روی این پلتفرم می‌توان خانواده موتورهای جدید از جمله پیشرانه‌های درایو E و پلاگین هیبریدی را مورد استفاده قرار داد.

تمامی اجزاء نسل نو ولوو xc90 از جمله پلتفرم، سیستم تعلیق، سیستم‌های الکترونیکی و… کاملاً جدید است.

لازم به ذکر است که مدل ۲۰۱۷ این خودرو در بازار ایران به مبلغ ۶۶۰  میلیون تومان به فروش می رسد این در حالی است که قیمت این خودرو قبل از ترخیص چیزی حدود ۲۰۸ میلیون تومان است.

ولوو 2 - آیا بازار خودروهای لوکس در ایران توسط ولوو تسخیر می‌شود؟
ولوو 1 - آیا بازار خودروهای لوکس در ایران توسط ولوو تسخیر می‌شود؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.