خودروی لوکس BYD تانگ با قیمتی نجومی به ایران می‌آید

خودرو هیبریدی تانگ، محصول جدید شرکت BYD با ۵۰۵ اسب بخار و قابلیت پارک اتومبیل توسط ریموت کنترل به زودی توسط کارمانیا وارد ایران می شود.در جریان سفر گروهی از اصحاب رسانه های تخصصی خودرو به چین و به دعوت شرکت بی وای دی ، محصولات جدید این خودروساز که قرار است به زودی وارد ایران شود، توسط خبرنگاران ایرانی مورد آزمایش فنی قرار گرفتند. اما در میان خودروهای معرفی شده، بی وای دی تانگ توجه همگان را به خود جلب کرد. این محصول با ۵۰۵ اسب بخار به عنوان سریع ترین خودرو هیبریدی در جهان معرفی می شود.

تانگ دارای سه موتور به منظور تامین انرژی تمام ۴ چرخ است. یک موتور بنزینی توربوشارژ ۲ لیتری و موتور دو حالته هیبریدی، که امکان رانندگی در حالت تماما برقی (EV) و یا در حالت هیبریدی – الکتریکی (HEV) را مهیا می کند.

BYD تانگ 2 - خودروی لوکس BYD تانگ با قیمتی نجومی به ایران می‌آید

یک موتور بنزینی به همراه یکی از موتورهای الکتریکی در جلو و یک موتور الکتریکی دیگر بر روی محور عقب قرار گرفته است. همچنین این خودرو دارای یک گیربکس ۶ سرعته DCT ساخت شرکت بی وای دی است.

قدرت تولید شده توسط موتور بنزینی ۲۰۵ اسب بخار و گشتاور آن ۳۲۰ نیوتون متر و قدرت تولید شده توسط هر یک از موتورهای الکتریکی ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتون متر که جمعا دارای قدرت ۵۰۵ اسب بخاری و ۸۲۰ نیوتون متر گشتاور است؛ همچنین فعال سازی تمام موتورها به صورت هم زمان برای رسیدن به قدرت مذکور امکان پذیر است.

قدرت فوق توان رساندن سرعت خودرو از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۴.۹ ثانیه فراهم می کند که البته در جریان تست این خودرو و با توجه به باران شدید و جمع شدن آب در پیست به عددی در حدود ۶ ثانیه رسیدیم. همچنین این خودرو دارای قابلیت پارک توسط ریموت کنترل را داراست.

این خودرو به زودی توسط شرکت کارمانیا با قیمتی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان وارد ایران می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.