نویسنده:
// چهارشنبه , ۱۳ بهمن ۹۵ ساعت ۰۹:۳۸
مازراتی لوانته S Q4 مدل ۲۰۱۷ (Maserati Levante S Q4)

 مازراتی لوانته S Q4 برترین مدل از سری لوانته های سال ۲۰۱۷ است،خودروی SUV و اسپرت خاص شرکت مازراتی که در زیر کاپوت خود از موتور ۲۹۷۹ سی سی  ۶ سیلندر از نوع توین توربو و دو توربوشارژره بهره می برد.توان خروجی این موتور در بخش قدرت  ۴۲۴ اسب بخار @ ۵۷۵۰ دور در دقیقه و گشتاور ۴۲۸ پوند فوت @ ۱۷۵۰ دور در دقیقه است .موتور مورد نظر توسط گیربکس با سیستم انتقال۸ سرعته اتوماتیک با حالت شیفت دستی می تواند شتاب ۰ تا ۱۰۰ فقط در  ۵٫۱  ثانیه ایجاد کند و در ادامه به بیشترین سرعت ۲۵۵ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

2017-Maserati-Levante-S-Q4-105-876x535

 مازراتی لوانته S Q4 جدید دارای وزن ۴۹۸۲ پوند است و از ظرفیت ۵ سرنشین بهره می برد.این خودرو که با قیمت ۹۴،۴۵۰ دلار وارد بازار شده است از سیستم انتقال ۴ چرخ محرم بهرمند است.مازراتی لوانته همچنین از رینگ های ۱۹ اینچی و لاستیک های P265/50YR19 در جلو و عقب بهره می برد. ابعاد آن نیز به ترتیب جدول زیر است.

2017-Maserati-Levante-S-Q4-106-876x535

ابعاد خارجی
فاصله دو محور۱۱۸٫۳
طول۱۹۷
عرض۷۷٫۵
ارتفاع۶۶٫۱

مازراتی قصد دارد با عرضه لوانت، خانواده خودروهای خود را که جای یک اس یو وی در آن خالی بود کامل کند.در حال حاضر این شرکت سه مدل کواتروپورته، گیبلی، گرن‌توریسمو و گرن کابریو را عرضه می‌کند. شاسی مازراتی لوانته  طوری طراحی شده که در کنار عملکرد فوق العاده خاص خودروهای این شرکت در جاده، قابلیت‌های آفرود نیز به آن اضافه شود. البته همانند شاسی بلند بنتلی بنتگایا، بسیار بعید است که مالکان مازراتی لوانت با این SUV زیبا و گرانقیمت به دل کوهستان بزنند ولی این خودرو تمام قابلیتهای آفرود را در خود دارد.

2017-Maserati-Levante-S-Q4-103-876x535

سقف شیب دار و خطوط روی درب موتور ,خروجی های اگزوز ۴ تایی در عقب و یک اسپویلر سقفی بسیار جالب را در این خودرو می توانید مشاهد کنید.   مازراتی لوانته ظاهر ی خاص و منحصر به دارد و مجهز به  کمک فنر و دامپر کنترل الکترونیکی  می باشد .

2017-Maserati-Levante-S-Q4-122-876x535

و از لحاظ ایمنی دارای ترمز ABS و ترمز الکترونیکی (EBD) و (ASR), (MSR)  برای جلوگیری از قفل چرخ ,ترمز کمک هیدرولیک (HBA)  می باشد لوانته قابلیت حالت خارج از جاده با سه  مدل تنظیمات را دارد : جاده ها شن / برف عمیق / چمن خیس , و دارای ترمز هیدرولیک  و  (TSM) کمک  هیل (HSA) هیل کنترل فرود (HDC) می باشد.

2017-Maserati-Levante-S-Q4-112-876x535

 مازراتی لوانته S Q4 مجهز به شش کیسه هوا است  دو کیسه هوا جلو، دو مرحله، به علاوه دو کیسه هوا واقع در سمت صندلی های جلو برای torsos و باسن راننده و مسافر جلو. دو کیسه هوا پرده ای  نصب شده در پوشش سقف در کنار کوسن ستون مرکزی سر جلو و سرنشینان عقب است.

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •