از پراید بهتر چه خودرویی بخریم؟

عده‌ای از متقاضیان خرید خودروی صفر می‌خواهند خودرویی بهتر از پراید سوار شوند. خودروهایی که گران‌تر از پراید هستند ولی امکانات بهتری دارند. خودروهایی که حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان قیمت دارند.

دخل و خرج امروز ۵ خودرو را در این قیمت شناسایی کرده است و پس از گپ و گفت با کارشناسان بازار و تعمیرکنندگان، نکات مثبت و منفی آن را جمع بندی نموده  است. اما فراموش نکنیم هیچ خودرویی بهتر یا بدتر نیست. مهم این است که خودروها کاربری متناسب با نیاز شما داشته باشد.

تیبا sx دوگانه

این خودرو ارزان ترین عضو گروه است. قیمت آن در بازار ۲۷ میلیون تومان و قیمت کارخانه ای اش ۲۶.۵ میلیون است. اگر دنبال آپشن هستید، این خودرو پیشنهاد نمی شود. چرا که دارای امکانات حداقلی از جمله شیشه های برقی جلو، کولر، ۲ عدد ایربگ و ترمز abs  و… است. موتور خودرو ۸۷ اسب بخار قدرت دارد که باعث می شود این خودرو بتواند در عرض ۱۲ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد. مصرف جاده این خودرو ۷ لیتر در صد کیلومتر است. کیفیت رانندگی خودرو تنها اندکی از پراید بهتر است و صداها به راحتی وارد اتاق می شود.
خودرو 2 - از پراید بهتر چه خودرویی بخریم؟


 تیبا۲ EX

تیبا۲ یا تیبا هاچبک دقیقا همان تیبای معمولی است که دارای نمای عقب زیباتر و امکانات بیشتری است. مشخصات فنی این خودرو دقیقا با تیبا sx یکسان است. از جمله آپشن های اضافه شده به این خودرو به نسبت تیبای معمولی می توان به آینه های برقی و شیشه های عقب برقی اشاره کرد. تیبا۲ در بازار به قیمت ۲۷.۳ معامله می شود و البته قیمت کارخانه ای اش۲۷.۷ میلیون است.
خودرو 1 1 - از پراید بهتر چه خودرویی بخریم؟


ساینا EX 

ساینا نیز در اصل تیبای تغییر چهره داده شده است و مشخصات فنی آن نیز با تیبا یکسان است اما در طراحی داخلی و خارجی بسیار بهتر شده است و همچنین به نسبت تیبا و تیبا۲ دارای امکانات اضافه ای از جمله سنسور پارک عقب، دماسنج ، تاریخ نگار و کولر اتوماتیک می باشد. قیمت آن نیز در بازار ۲۸.۲ میلیون و در کارخانه ۲۸ میلیون است. ساینا نیز همانند تیبا لذت رانندگی اندکی دارد و نفوذ صدا به داخل کابین زیاد است البته موتور ساینا نسبتا آرام و بی صداست.
خودرو 5 - از پراید بهتر چه خودرویی بخریم؟


 سمند SE

سمند بزرگترین خودروی عضو گروه است و دارای بیشترین فضای داخلی و صندوق عقب است. همچنین سمند در کنار پژو ۴۰۵ بیشترین لذت رانندگی را دارد زیرا دارای کمک های بهتر و نرم تر و صندلی های راحت تر به نسبت رقباست. قدرت موتور سمند ۱۰۰ اسب بخار است و شتاب آن حدود ۱۴.۵ ثانیه و حداکثرسرعت آن ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است. مصرف ترکیبی آن معادل ۸.۷ لیتر است. سمند امکانات کافی و مناسبی دارد از جمله : فرمان تلسکوپی- شیشه های برقی جلو – ۲ عددایربگ – ترمزabs  – کنسول میانی – دریچه تهویه برای سرنشینان عقب. (قیمت بازار سمند ۲۹.۵ میلیون تومان است و  قیمت کارخانه ای سمند ۲۸.۲ میلیون تومان است. در بجث ایمنی هم سمند و ۴۰۵ به علت سود بردن از پلتفرم مستحکم‌تر و بدنه محکم‌تر به نسبت پلتفرم تیبا و ساینا ایمنی و پایداری و فرمان پذیری بهتری دارند.
خودرو 4 - از پراید بهتر چه خودرویی بخریم؟


پژو ۴۰۵ GLX

مشخصات فنی ۴۰۵ دقیقا با سمند یکسان است اما به علت وزن سبک تر دارای شتاب بهتری به نسبت سمند است شتاب ۴۰۵ معادل ۱۱ ثانیه است و حداکثر سرعتش ۱۹۰ و مصرف ترکیبی آن ۸.۵ لیتر است. همچنین ۴۰۵ نسبت به سمند امکانات بیشتری دارد از جمله آینه های برقی و نشان دهنده سرعت متوسط خودرو و بازکننده برقی صندوق بار از داخل و سیستم صوتی پیشرفته. در ضمن پژو ۴۰۵ بهترین طراحی داخلی را در میان اعضای گروه دارد . قیمت بازار ۴۰۵ معادل۳۰میلیون تومان و قیمت کارخانه ای آن معادل۲۹.۷ میلیون تومان است. موتور۴۰۵ و سمند به نسبت تیبا و ساینا صدای بیشتری تولید می کند. اما در کابین ۴۰۵ و سمند صدای دست اندازهای جاده و باد به نسبت ساینا و تیبا کمتر به داخل نفوذ می کند.
خودرو 3 - از پراید بهتر چه خودرویی بخریم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.