نویسنده:
// دوشنبه , ۰۴ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
بررسی لوتوس اکسیج کاپ ۳۸۰ مدل ۲۰۱۸ (Lotus Exige Cup 380)

شرکت لوتوس با سابقه ی طولانی بیش از ۶۰ سال در کشور بریتانیا هر ساله خودرو های زیاد در کلاس اسپرت تولید و روانه بازار می کند.یکی از این خودرو ها که طرفداران زیادی در دنیا دارد لوتوس اکسیج است که در سال ۲۰۱۸ قرار با مدل جدید با نام لوتوس اکسیج کاپ ۳۸۰ وارد بازار شود.

لوتوس اکسیج کاپ ۳۸۰ دارای موتور ۳۵۰۰ سی سی و ۶ سیلندر است که همچنان مانند نسل قبلی خروجی ۳۷۵ و ۴۱۰ اسب بخار و نیوتن بر متر  تولید می کند.

این موتور به گیربکس ۶ سرعته دستی با محور عقب متصل است که به لطف دارا شدن بدنه ی فیبر کربن خوب توانسته است وزنی در حدود ۱۰۵۷ کیلوگرم را ازدست دهد که همین امر موجب افزایش شتاب و کسب شتاب  ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر ۳٫۶ ثانیه و بیشترین سرعت ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت می شود.

در نمای خارجی خودرو همه چیز همانند گذشته است البته بروز رسانی هایی در این خودرو انجام شده است ،بروز رسانی هایی نظیر اضافه کردن اسپویلر عقب  و شاسی با آلیاژ های جدید آلمینیوم که تقویت شده اند تا این خودرو در زمان واژگونی بتواند ضربه ها را تحمل کند

سیستم تعلیق لوتوس اکسیج کاپ ۳۸۰ در جلو و عقب به ترتیب از مدل های برند نیترون و ایباک می باشد که در بخش عقب نیز دارای اگزوزهای تیتانیوم جدید و سبک تر به میزان ۱۰ کیلوگرم است .

تایر مورد استفاده از برند پایلوت کاپ میشلن است سوار بر رینگ های ۱۸ اینچ است که دارای عرض  ۲۸۵ میلی‌متر می باشند.داخل خودرو هنوز طبق مدل قبلی است و تغییری نداشته.

گالری تصاویر لوتوس اکسیج کاپ ۳۸۰ مدل ۲۰۱۸

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •