نسخه‌ی هیبریدی مزراتی لوانته

گفته‌شده که نسخه‌ی “سبزتر” مزراتی لوانته به بازار خواهد آمد.

Maserati Levante 11 516x290 - نسخه‌ی هیبریدی مزراتی لوانته

در گفت‌وگو با مدیرعامل مزراتی آقای Harald Wester در خلال موتور شوی ژنو گزارش‌شده که این SUV از اجزای مینی ون جدید کرایسلر پاسیفیا بهره خواهد برد. Wester می‌گوید: “برنامه‌ی مستقل برای ما نوعی خودکشی خواهد بود، بنابراین ما مجبوریم به گروه فیات کرایسلر نگاه بکنیم.”

Maserati Levante 12 516x290 - نسخه‌ی هیبریدی مزراتی لوانته

انتظار می‌رود که گونه‌ی پلاگین هیبرید لوانته در اواخر سال ۲۰۱۷ یا اوایل ۲۰۱۸ با سیستم انتقال قدرتی که فیات کرایسلر برای پاسیفیا توسعه داده به بازار آید. این مینی ون باصرفه در شهر مصرف ۸۰ مایل بر هر گالن را برجای می‌گذارد و در حالت الکتریکی بُردی ۴۸ کیلومتری با استفاده از باتری ۱۶ کیلووات ساعتی لیتیوم یونی دارد.

Maserati Levante 14 516x317 - نسخه‌ی هیبریدی مزراتی لوانته

برای بازار ایالات‌متحده SUV پلاگین هیبرید مزراتی انتخاب خوب فیات کرایسلر است که با پیشرانه‌ی ۳ لیتری توئین توربوی ۶ سیلندری با دو قدرت خروجی متفاوت ۳۴۵ و ۴۲۴ اسب بخاری مطرح است. در اروپا همچنین پیشرانه‌ی توربو دیزل ۳ لیتری و ۶ سیلندر وجود دارد که در آمریکای شمالی عرضه نمی‌شود.

توسعه‌ی خانواده‌ی مزراتی لوانته تنها به مدل پلاگین هیبریدی محدود نمی‌شود و در آینده مدل‌هایی با کارایی بالا هم تولید خواهند شد. هرچند تصمیم نهایی دراین‌باره هنوز گرفته نشده است. چنانکه مدیرعامل کمپانی اضافه می‌کند: “ما به آن‌ها نگاه می‌کنیم اما هنوز تصمیمی گرفته نشده است.”

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.