نسخه ایران خودرو برای پژو 405 چیست؟

در حالی که بنا به آیین‌نامه “ارتقای کیفیت خودروهای سبک، قطعات و مجموعه‌های مرتبط” پژو ۴۰۵ یکی از خودروهایی است که تولید آن باید متوقف شود، از ابتدای سال تا پایان تیرماه بیش از ۴۸هزار دستگاه از این خودرو تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۸.۹ درصدی برخودار شده است.
بررسی آمار منتشر شده درزمینه تولید خودروهای سواری نشان از آن دارد که تولید این خودرو در ایران خودرو مرکزی، در تیرماه از رشد ۱۶.۸ درصد کاهش نسبت به تیرماه ۹۴ برخوردار شده است.

طی چهار ماه سال جاری نیز تولید این خودرو در ایران خودرو مرکزی با ۱۸.۸ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۹ هزار و ۸۵۴ دستگاه رسیده است.
آمار منتشر شده درباره پژو ۴۰۵ که دو نوع انژکتوری و دو گانه سوز را در بر می گیرد نشان از آن دارد که تولید این خودرو در ایران خودرو خراسان در تیرماه هشت هزار و ۵۰۷ دستگاه بوده که نسبت به تیرماه ۹۴ ، ۱۱۲.۴ درصد رشد داشته است.

در چهارماهه ابتدایی سال نیز تولید این خودرو در ایران خودرو خراسان با رشد ۷۵.۲ درصدی به ۲۸ هزار و ۷۰۱ دستگاه رسیده است.

بر اساس این گزارش، آیین‌نامه “ارتقای کیفیت خودروهای سبک، قطعات و مجموعه‌های مرتبط” در ۲۴ خرداد ماه ۱۳۸۹ به تصویب شورای سیاست‌گذاری خودرو در وزارت صنایع و معادن وقت رسیده و ۳۰ خرداد ماه همان سال از سوی این وزارتخانه به خودروسازان ابلاغ شده است.

در این آیین نامه در بخش”توسعه و تولید محصولات جدید” تصریح شده که از ابتدای سال ۱۳۹۵، تولید خودروهای سواری با برند داخلی که بیش از ۱۰ سال از زمان آغاز تولید آنها می‌گذرد و همچنین تولید خودروهای سواری با برند خارجی که بیش از هفت سال از زمان اولین عرضه‌ آنها می‌گذرد، باید متوقف شود.

در حالی در متن این قانون هدف از تصویب و اجرای آن “ارتقای کیفیت خودروهای سبک (سواری و وانت) برای دستیابی به اهداف صنعت خودرو در افق سال ۱۴۰۴” عنوان شده که با گذشت بیش از شش سال از ابلاغ هنوز از سوی دو خودروساز بزرگ اجرایی نشده است.

پژو پارس، پژو ۴۰۵، سمند و پراید از جمله خودروهای مشمول این آیین نامه  باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.