نویسنده:
// دوشنبه , ۲۹ خرداد ۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
رونمایی از نیسان ایکس-تریل جدید در مدل ۲۰۱۸

کمپانی نیسان ژاپن چند روزیست نسخه ۲۰۱۸ ایکس‌تریل را به بازار جهانی معرفی کرده است. البته عرضه این خودرو به صورت فراگیر آغاز نشده و در حال حاضر برخی بازارهای دنیا می‌توانند از این مدل استفاده کنند. تقریبا می‌توان گفت از دو ماه آینده تولید این خودرو و عرضه تیراژ بالای آن آغاز می‌شود و ایکس‌تریل بازهم جذابیت ثابت شده خود را به رخ مشتریان و رقبا می‌کشد.

در نیسان ایکس‌تریل جدید که با مدل ۲۰۱۸ به بازار جهانی عرضه شده است، با یک فیس‌لیفت اصولی و قوی از طراحان این برند بر ظاهر ایکس‌تریل طرف هستیم که تا حد زیادی باعث شده است سبک طراحی این کراس‌اوور متوسط به طور کل تغییر کند. با اینکه بدنه خودرو همان ایکس‌تریل سابق است ولی شکل جدید سپرهای جلو و عقب و نوع طراحی داخلی کاسه چراغ‌ها، باعث شده است حس و حال ایکس‌تریل از یک خودروی رسمی به اسپرت تغییر کند. در بخش جلوی خودرو، لوگوی نیسان تغییر ماهیت داده است و این بار در شمایل یک سیستم راداری ظاهر شده است.

nissan-2018-x-trail

کمپانی نیسان در مدل‌های ۲۰۱۸ ایکس‌تریل، سامانه جلوگیری از تصادف و کروزکنترل هوشمند را به صورت سفارشی و آپشن روی خودرو نصب می‌کند. فرمان‌برهای این سامانه دقیقا پشت لوگوی نیسان در جلوی خودرو قرار دارند. همچنین نوع قرارگیری سنسورهای رادار خطی و نقطه کور تا حدی تغییر کرده و گویا این تغییرات برای کمتر کردن خطاهای گزارش شده بوده است. در بخش داخلی ایکس‌تریل ۲۰۱۸، داشبورد و صندلی‌ها تغییری نکرده‌اند و تنها غربیلک فرمان به شکل D درآمده و حس اسپرت را به راننده القا می‌کند.

صفحه کیلومتر هم با تغییرات جزئی و گرافیکی به روزتر شده و وقتی به آن نگاه می‌کنید، کاملا با سبک طراحی مدل‌های ۲۰۱۸ همگام است. نکته جالب در خصوص کابین ایکس‌تریل فیس‌لیفت، این است که شما می‌توانید در حداقل تم رنگی کابین ایکس‌تریل خود را تزئین کنید. وقتی هم که صندلی‌های چرمی را برای خودروی خود انتخاب می‌کنید، می‌توانید سه طرح دوخت مختلف برای نصب آن در خودرو سفارش دهید. نیسان ایکس‌تریل ۲۰۱۸ همچنان به موتور ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر ۱۷۱ اسب‌بخاری مجهز است و گیربکس CVT ایکس‌ترونیک ۷سرعته دارد. یکی از قابلیت‌های خوب این کراس‌اوور ژاپنی، قابلیت انتخاب حالت انتقال نیرو بر سر چرخ‌هاست.

nissan-2018-x-trail

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •