معرفی شاسی بلند جدید کیا “ایکس‌سید” 2020 + عکس

این خودرو پس از نمونه هاچ‌بک، نمونه‌های اسپورت‌واگن و شوتینگ بریک‌های پر زرق و برق “پروسید” اسپورت‌واگن جدیدترین کراس‌اوور از خانواده “سیدهای” کیا به شمار می‌آید. نسخه “ایکس سید” بلندتر، پهن‌تر و طولانی‌تر از هاچ‌بک‌های این مدل ساخه شد است.

این خودرو انحصارا برای اروپا تولید می‌شود و به عنوان یک نسخه CUV حد فاصل دو خودروی کوچکتر استونیک و بزرگتر اسپورتیج قرار می‌گیرد. این خودرو به عنوان یک کراس‌اوور با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه نخواهد شد.

2020 kia ceed 2  - معرفی شاسی بلند جدید کیا "ایکس‌سید" 2020 + عکس

کیا این خودروی خود را یک کراس شهری عنوان کرده است و مطمئنا بسیاری از مردم آن را یک هاچ‌بک قدبلندتر با بدنه‌ای گردتر می‌دانند. با این وجود، خودرو تفاوت‌های زیادی با نوع هاچ‌بک ۵ در شهری نسخه استاندارد دارد. اولین تفاوت در ابعاد خودرو دیده می‌شود. ایکس‌سید، ۸.۵ سانت طولانی‌تر، ۴.۳ سانتی‌متر بلندتر و ۲.۶ سانتی‌متر پهن‌تر از انواع قبلی است. خودرو روی چرخ‌های ۱۶ و۱۸ اینچی سوار می شود. کیا رنگ زرد کوانتومی را برای اولین بار در نسخه ایکس‌سید به کار برده است.

2020 kia ceed 1  - معرفی شاسی بلند جدید کیا "ایکس‌سید" 2020 + عکس

جای شگفتی نیست که ایکس‌سیدهای ۲۰۲۰ کیا نیز مانند دیگر خودروهای خانواده “سید” با همان موتورهای بنزین‌سوز توربوشارژ ۱ و ۱.۴ لیتری ارائه خواهد شد.

احتمالا برخی از نسخه‌های این خودرو نیز با موتور ۱.۶ لیتری سید GT یا پروسید معرفی خواهد شد. این موتور ۳ سیلند با گشتاور ۱۷۲ نیوتن‌متر قدرت ۱۲۰ اسب‌بخاری را برای “ایکس سید” فراهم می‌آورند. نسخه پرچم‌دار خودرو نیز توانی برابر با ۱۴۰ اسب‌بخار و گشتاور ۲۴۲ اسب بخار تولید می‌کند.

2020 kia ceed - معرفی شاسی بلند جدید کیا "ایکس‌سید" 2020 + عکس

تمام موتورهای ایکس سید کیا با سامانه انتقال قدرت دستی ۲ کلاچه، نمونه‌های خودکار ۷ سرعته هماهنگ خواهد شد. احتمالا در سال آینده نیز شاهد نسخه‌های ملایم هیبریدی و پلاگین هیبرید در این خودرو هستیم.

ایکس‌سید ۲۰۲۰ در پائیز سال جاری در اروپا به فروش می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.