مزدا از یک پیشرانه دیزلی جدید در سال 2020 رونمایی می کند

مزدا از یک پیشرانه دیزلی جدید در سال ۲۰۲۰ رونمایی می کند و قرار است تمام محصولات دیزلی اش را با این پیشرانه جدید عرضه کند.

فناوری الکتریکی و هیبریدی در خودروها به سرعت در حال پیشرفت است و کم کم پیشرانه های دیزلی و بنزینی در حال جایگزینی هستند.

2019 mazda cx 5 diesel live photos - مزدا از یک پیشرانه دیزلی جدید در سال 2020 رونمایی می کند

با این تغییرات و پیشرفت ها اما مزدا اعلام کرده است که قصد دارد پیشرانه ای جدید در بخش موتورهای دیزلی به بازار عرضه کند و قدم بزرگی در این رابطه انجام خواهد داد.

به گفته مسئولین این کمپانی این پیشرانه ها الایندگی خیلی کمتری نسبت به نسل های قبلی دارد.

2019 mazda cx 5 diesel live photos 2 - مزدا از یک پیشرانه دیزلی جدید در سال 2020 رونمایی می کند

پیشرانه جدید

مطمئنا بدون پیشرفت و توسعه پیشرانه های الکتریکی شاهد همچنین اقداماتی در صنعت خودروهای دیزلی و بنزینی نیستیم. مزدا یک پیشرانه جدید ۲.۲ لیتری SkyActiv-D را که یک پیشرانه دیزلی مجهز به دو توربوشارژ است در خودروی CX_5 کراس اوور خود در اختیار مشتریان قرار داده است.

این خودرو با پیشرانه های قبلی SkyActiv در بازار ایالات متحده با قیمتی در حدود ۴۱,۰۰۰ دلار به فروش می رسد.

2019 mazda cx 5 diesel live photos 1 - مزدا از یک پیشرانه دیزلی جدید در سال 2020 رونمایی می کند

پیشرانه SkyActiv-D را می توان یکی از موتورهای نسل اینده خودروهای مزدا در نظر گرفت. طبق گفته های رئیس نحقیق و توسعه مزدا تمامی خودورهای دیزلی این کمپانی سال اینده با یک پیشرانه جدید عرضه می شوند.

وی همچنین گفت: ما پیشرانه های دیزلی را جایگزین نمی کنیم و در سال ۲۰۲۰ رویکرد جدیدی نسبت به موتورهای دیزلی داریم و به شما نشان خواهیم داد موتورهای دیزلی جدید کارامدتر و با الایندگی پایین تری نسبت به نسل های قبلی خواهند بود.

در اوایل سال جاری مزدا از یک موتور جدید با نام SkyActiv-X رونمایی کرد که سیستم استاندارد جرقه زنی موتورهای بنزینی را با سیستم فشرده سازی موتورهای دیزلی ترکیب کرده بود و قدرت خروجی موتور ۱۷۷ اسب بخار ( ۱۳۲ کیلو وات ) و ۲۲۴ نیوتن متر گشتاور بود.

2019 mazda cx 5 diesel - مزدا از یک پیشرانه دیزلی جدید در سال 2020 رونمایی می کند

این پیشرانه به ازای هر گالن ۴۴ مایل ( ۷۰ کیلومتر ) را طی می کند که مقدار قابل قبولی است. این گزارش ها شامل جزئیات پیشرانه جدید مزدا نمی شوند و باید تا زمان عرضه ان صبر کرد.

منبع: motor1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.