رونمایی مرسدس بنز از 2021 GLA

مرسدس بنز GLA جدید: شخصیت اضافه شده ، فضای اضافه شده ، ایمنی اضافه شده

GLA جدید ، مدل هشتم برای پیوستن به خط (جهانی) ، نمایانگر دروازه ورود به خانواده موفق این مدل از SUV است. شخصیت در اینجا در مقایسه با مدل قبلی به طور قابل توجهی تقویت شده است: ارتفاع GLA جدید ، در ۶۳.۵ اینچ (۱۶۱۳ میلی متر) با ریل های استاندارد سقف ، بیش از ۳.۹ اینچ (ده سانتیمتر) از مدل قبلی خود بلند تر است. موقعیت صندلی SUV به همان ترتیب بالاتر و مشخصه همچنین دارای فضای صندلی بیشتری در ردیف اول است. صندلی عقب در عقب نیز بسیار سخاوتمندانه و بزرگ است حتی اگر GLA اکنون ۰.۶ اینچ کوتاه تر باشد.

از ویژگی های معمول طراحی خارج از جاده  می توان به بخش جلوی عمودی ، فرورفتگی های کوتاه در جلو و عقب و روکش های محافظ اشاره کرد. مدل های ۴MATIC بسته مهندسی خارج از جاده را به صورت استاندارد ارائه می دهند ، که شامل یک برنامه رانندگی اضافی است و میتوان مود رانندگی خودتون رو متناسب با شرایط تغییر دهید .

GLA جدید از نظر حسن نیت و اطمینان ، سیستم های کمک راننده خود با پشتیبانی از راننده  اراییه میدهد عملکردهای پیشرفته در بسته کمک به راننده شامل ، عملکرد هشدار خروج ، که به راننده نزدیک می شود تا به دوچرخه سواری یا وسایل نقلیه نزدیک شود ، و یک اخطار در هنگام شناسایی عابر پیاده در نزدیکی معابر.

GLA وقتی راننده نتواند واکنش سریعی نشان دهد دستیار ترمز به طور خودکار فعال میشود این  سیستم همچنین می تواند با سرعت حداکثر ۶۰ کیلومتر بر ساعت تقریبی ترمز کند.

بریتا سیگر ، عضو هیئت مدیره شرکت دایملر AG ، مسئول بازاریابی و فروش اتومبیل های مرسدس ، می گوید: “راه اندازی GLA جدید اوج اوج تجدید کامل خانواده خودروهای فشرده است.” “تقاضای زیاد برای SUV های ما نشان می دهد که ما می توانیم مدل مناسبی را برای همه مشتریان خود در اینجا ارائه دهیم.

شاسی های جدید بنز شامل دو مدل خارج از جاده ، GLB و GLA است که یکدیگر را کاملاً کامل می کنند:

GLB بزرگ ترین است است و عملکردی و جادارترین نماینده خانواده کلاس فشرده ما ، در حالی که GLA جدید به عنوان برادر ورزشی خود و به عنوان یک SUV سبک زندگی محور قرار دارد. “و جالب است بدانید تا به امروز ، بیش از شش و نیم میلیون مشتری در سراسر جهان تصمیم گرفته اند برای یک خودروی SUV مرسدس بنز انتخاب کنند.

طراحی بیرونی :خود اطمینان و پویا

GLA دارای ابعاد کلی قدرتمند با پیشی گرفتن های کوتاه در جلو و عقب است. بخش جلویی از بالای ستون A به گلخانه بصری فشرده جریان می یابد. گنبدهای قدرت پیشنهادی روی هود ، همراه با چرخ هایی تا ۲۰ اینچ در اندازه و فلاش نصب شده با لبه بیرونی بدنه ، ظاهر خود اطمینان را تقویت می کند.

خطوط روشن ، با خطوط کم و هواپیماهای برجسته ، اسپرت و مدرنیته ای بی نظیر را نشان می دهد. GLA معمولی از شانه های قدرتمند بدن و خطوط کوپه مانند پنجره های جانبی است. این نمای جانبی محصور شده ، به زیبایی و ظرافت ظریف خود به خودرو می دهد و بازی جالبی از نور و سایه ها را ارائه می دهد.

مانند سایر مدل های SUV مرسدس بنز ، مشبک رادیاتور دارای دهانه های مشخص به همراه یک لوور منفرد و یک ستاره مرکزی است. در سبک مارک مشخصه ، قسمت داخلی چراغهای جلو تا سطح بالایی از کیفیت ، جزئیات و دقت بالا به پایان رسیده است.

نمای جانبی و عقب با شانه های عضلانی وسیله نقلیه مشخص می شود. درها به سمت درگاهها می روند و سهولت دسترسی را بهبود می بخشند ، در عین حال قابهای درب را نیز از خاکی دور نگه می دارند و در صورت برخورد جانبی ، محافظت در برابر ضربه را بهبود می بخشند. روکش محافظ همه جانبه ساختار را به نسبت های کلی می افزاید و بر شخصیت خارج از جاده وسیله نقلیه نیز تأکید می کند ، همانطور که محافظ زیرین شبیه سازی شده در جلو و عقب نیز دارد.

لامپ ها در دو قسمت قرار دارند که بازتابنده ها به طور جداگانه در سپر قرار دارند. این امر باعث می شود محفظه بار گسترده تر شود و بارگذاری آن آسان تر شود. این اثر افزودنی دارد که جلوی عقب را گسترده تر می کند. جزئیات عملی بیشتر شامل ریل های سقفی یکپارچه و محافظت از آستانه بار کرومی است.

بررسی طراحی داخلی : معاصر و با کیفیت بالا

صفحه ابزار از یک حجم اساسی تشکیل شده است ، که دارای “برش” های نوری در راننده و سرنشینان جلو است. برش در سمت راننده بر بخش نمایشگر ایستاده حاکم است که در دو نوع موجود است: با دو نمایشگر ۷ اینچی و در نسخه Widescreen ، با دو نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی. در سمت مسافر ، منطقه برش با یک عنصر تر و تمیز به پایان می رسد.

محل های تهویه گرد ، پنج نوع از آنها ، از نظر توربین با کیفیت بالا و با طراحی پیشرانه های هوایی طراحی شده است. پنل مرکز درب یکپارچه در قسمت زیر بغل حرکت می کند. دسته گرفتن و دستیار دارای مشخصات لوله ای است و مانند نرده به صورت افقی اجرا می شود.

به عنوان استاندارد ، سیستم سرگرمی MBUX بصورت بصری (تجربه کاربر مرسدس بنز) است. رایانه قدرتمند ، صفحه نمایش ها و گرافیک های درخشان ، ارائه قابل تنظیم ، نمایشگر رنگی به صورت کامل ، هدایت با واقعیت افزوده ، نرم افزار یادگیری و کنترل صوتی فعال شده با اعلان “هی مرسدس” از چندین مزیت مهم این سیستم است.

قابل توجه افزایش یافته است: ابعاد داخلی و قابلیت های آن

اگرچه کوتاه تر از نسخه قبلی خود در خارج است ، اما GLA جدید فضای داخلی جادار تری را ارائه می دهد. این امر به ویژه در مورد فضای صندلی در قسمت عقب و فضای صندوق عقب صادق است.

موقعیت صندلی هم برای راننده و هم برای سرنشین جلو نسبت به مدل های قبلی بالاتر و به صورت قائم تر است و بنابراین نمونه ای از یک SUV است. راننده و سرنشین جلوی آنها ۵.۵ اینچ (۱۴۰ میلی متر) بالاتر از کلاس A است. دید همه جانبه نیز در مقایسه با مدل قبلی بهبود یافته است – عمدتا به دلیل یک سطح مقطع بهینه برای ستون های سقفی ، که اکنون کمتر از اطراف آن مسدود می شود.

به طور کلی ، ارزش سودمندی یکی از محورهای توسعه بود. صندلی های عقب را می توان به صورت اختیاری با ۵.۵ اینچ (۱۴ سانتیمتر) تنظیم کرد و صندلی عقب صندلی عقب را روی یک جیب تندتر تنظیم کرد و باعث ایجاد اتاق برای مواردی مانند جعبه های فله شد. صندلی عقب را می توان ۴۰:۲۰:۴۰ تقسیم کرد که هر بخش برای حداکثر انعطاف پذیری به صورت جداگانه خم می شود.

کف قابل تنظیم از ارتفاع ، که به صورت استاندارد ارائه می شود ، تنوع قابل توجهی را ارائه می دهد. هنگامی که صندلی های عقب صندلی عقب خم شده و کف بار در موقعیت بالایی قرار دارد ، می توان یک منطقه بارگیری تقریبا مسطح که به صندلی های جلو امتداد دارد ، ایجاد کرد. در مورد اشیاء بسیار حجیم ، کف بار را می توان در وضعیت پایین قرار داد ، عضو صلیب پشت صندلی های عقب را جدا کرد و صندلی های عقب با تنظیم اختیاری جلو / عقب را می توان به جلو حرکت داد.

سیستم های کمک به راننده

GLA آخرین سیستمهای کمک به راننده را ارائه می دهد ، پشتیبانی تعاونی راننده را ارائه می دهد و بنابراین یکی از بالاترین استانداردهای ایمنی فعال در بخش اتومبیل فشرده را ارائه می دهد.

بسته کمک درایور موجود شامل موارد زیر است:

 • دستیار فعال فعال DISTRONIC با توابع:
  • ترمز برای وسایل نقلیه ثابت ،
  • راه اندازی مجدد خودکار در ترافیک در رابطه با دستیار پارکینگ فعال و ناوبری
  • فعال سازی “Gliding” در حالت درایو ECO
 • فرمان فرمان فعال با توابع:
  • دستیار ترمز اضطراری فعال – با باز کردن قفل خودکار و قرار دادن یک تماس SOS به مرکز اضطراری مرسدس بنز پس از متوقف شدن وسیله نقلیه (بسته به کشور)
  • دستیار تغییر فعال خط همراه با ناوبری
  • عملکرد خط اضطراری: در ترافیک آزادراه با سرعتی کمتر از تقریبی ۳۷ مایل در ساعت
 • محدود کردن سرعت فعال با واکنش به تغییر در محدودیت های سرعت در رابطه با دستیار راهنمایی ترافیک ،
 • تنظیم سرعت مبتنی بر مسیر در هنگام نزدیک شدن به خم ها ، دور تا دور ها ، ایستگاه های عوارض ، اتصالات T و قبل از خروج از بزرگراه ها – کاهش سرعت وسیله نقلیه هنگام مواجهه با انتهای یک ترافیک ، در رابطه با ناوبری ،
 • دستیار فرماندار گریزان
 • دستیار نگه داشتن خط فعال
 • دستیار فعال نابینایان
 • کمک ترمز فعال با عملکرد ترافیک متقابل
 • PRE-SAFE® PLUS: می تواند ضربه احتمالی عقب را تشخیص دهد. در صورت تداوم خطر تصادف ، سیستم همچنین می تواند ترمزهای وسیله نقلیه ثابت را به طور محکم اعمال کند و با کاهش صدای گره به جلو ناشی از برخورد از عقب ، خطر صدمات ناشی از شلاق را به حداقل می رساند.

Blind Spot Assist حتی در نسخه کاملاً نشانگر خود و با سرعت کم ، قادر به هشدار از وسایل نقلیه از جمله دوچرخه در منطقه خطر است. برای اولین بار ، هنگامی که وسیله نقلیه در حالت آماده باش است ، می تواند قبل از بالا آمدن از خودرو در هنگام رانندگی با آگاهی از دید در آینه بیرونی به راننده سیگنال ببخشد که خودرو در حال گذر از منطقه بحرانی است. اگر راننده در این لحظه از دسته درب استفاده کند ، یک هشدار صوتی اضافی به صدا در می آید. کاربر گذشته در جاده رانندگی باید با سرعت بیش از ۴.۵ مایل در ساعت (۲ متر بر ثانیه) حرکت کند. این عملکرد در صورت ثابت بودن وسیله نقلیه و تا سه دقیقه خاموش شدن احتراق نیز در دسترس است. Active Blind Spot Assist ، یک جزء از بسته های کمک به راننده ، با مداخله ترمز فعال می تواند علاوه بر وسایل نقلیه در نقطه کور و در منطقه بحرانی پاسخ دهد.

Assist Sign Signist: محدودیت سرعت ارسال شده و هرگونه علائم بدون سبقت برای بخش فعلی مسیر از طریق شناسایی تصویر و اطلاعات از نقشه راه دیجیتال سیستم ناوبری نمایش داده می شود. سرعت خودرو با حد مجاز مقایسه می شود. هنگامی که راننده تنظیمات مناسب را انتخاب می کند ، هر زمان فراتر از محدودیت سرعت ، یک سیگنال هشدار دهنده دیداری و شنیداری صادر می شود. محدودیت های ورود نیز تشخیص داده می شود. علاوه بر این ، این سیستم نسبت به افراد شناسایی شده در ناحیه گذرگاه های عابر پیاده هشدار می دهد.

تعلیق :راحتی استثنایی در سفرهای طولانی و لذت زیادی از رانندگی

محور جلوی GLA جدید از طراحی McPherson بهره می برد. کنترل چرخ ها توسط یک بازوی کنترل عرضی در زیر چرخ چرخ ، بند مک فرسون و یک میله کراوات مراقبت می شود. میلگرد از آلومینیوم جعلی است. این باعث کاهش هم وزن و هم توده های غیرمشخص می شود. دستگیره فرمان از آلومینیوم چدنی ساخته شده است.

GLA دارای یک محور عقب پیچیده ۴ پیوندی است. سه لینک عرضی و یک بازوی قابل تعویض در هر چرخ عقب برای حداکثر پایداری رانندگی ، کیفیت سواری و پویایی طولی / جانبی تنظیم شده است. محور عقب بر روی زیر فریم جدا شده از پوسته بدنه توسط بوشهای لاستیکی نصب شده است تا لرزش های کمتری از سیستم تعلیق به بدن منتقل شود.

در ۶۳.۲ اینچ (جلو / عقب ؛ ۱۶۰۵ و ۱۶۰۶ میلی متر) ، عرض مسیر بیش از ۱.۶ اینچ (چهار سانتی متر) گسترده تر از مدل قبلی است. قوس های چرخ بزرگتر و قطر وسیع آن چرخ ها ، از ۱۷ تا ۲۰ اینچ ، باعث می شود سطح زمین بالاتر (۵.۶ اینچ / +۰.۴ اینچ) باشد.

 

درایو تمام چرخ ۴MATIC : کشش بیشتر در صورت لزوم

GLA می تواند مجهز به سیستم چهارچرخ محرک دائمی ۴MATIC با توزیع گشتاور کاملاً متغیر به عنوان گزینه باشد. اجزای ۴MATIC شامل قدرت برخاستن به محور عقب است که در گیربکس اتوماتیک دو کلاچ خودکار و دیفرانسیل محور عقب با یک کلاچ چند صفحه ای یکپارچه است.

این شامل شش صفحه (۱۲ سطح اصطکاک) با روکش فیبر کربن است و قادر به انتقال گشتاور به اندازه ۷۳۸ فوت بر فوت (۱۰۰۰ نیوتن متر) است. تنظیم اتوماتیک برای سایش و پارگی انجام می شود.

بر خلاف مدل قبلی ، که در آن محرک هیدرولیکی بود ، کلاچ در این حالت به صورت الکترو مکانیکی عمل می کند. یک موتور الکتریکی از طریق چرخ دنده دو مرحله ای و رمپ توپ ، نیروی محوری را روی بسته کلاچ اعمال می کند تا صفحات را باز یا بسته کند. یکی از عناصر این واحد جمع و جور ، دیفرانسیل محور عقب است. این مسیرها / سرعتهای مختلف چرخهای عقب را جبران می کند. مزایای استفاده از این سیستم کنترل ، مهمتر از همه ، عملکرد غیر وابسته به rpm در کل دامنه تحریک و در نتیجه کنترل خلبان کلاچ در حالی که هنوز ثابت است ، همراه با راندمان بالاتر به لطف مفهوم رمپ توپ است. تلفات غیرضروری از پمپ هیدرولیک همزمان وجود ندارد و واحد محرک تمام چرخ قابلیت تشخیص مستقیم را دارد.

این پیکربندی اسپرت پیشرانه همه چرخها به راننده اجازه می دهد تا از سوئیچ DYNAMIC SELECT استفاده کند تا ویژگی های ۴MATIC را تحت تأثیر قرار دهد. سه نقشه مشخصه برای کنترل کلاچ درایو تمام چرخ در دسترس است ، اگرچه سیستم با هر حالت به انعطاف پذیری به وضعیت رانندگی فعلی پاسخ می دهد. در عملیات رانندگی منظم ، برنامه درایو “Eco / Comfort” براساس توزیع ۸۰:۲۰ (محور جلو: محور عقب) انجام می شود ، در حالی که در “Sport” 70:30 است. در حالت خارج از جاده ، کلاچ دیسک چرخ به صورت یک قفل دیفرانسیل بین محور عمل می کند ، و توزیع اصلی آن ۵۰:۵۰ متعادل است. تعداد زیادی سنسور برای گزارش وضعیت رانندگی فعلی به سیستم تنظیم واقعی استفاده می شود ، برای مثال بر اساس فاکتورهای زیر:

 • طبق برنامه درایو ، مقادیر آستانه سوئیچینگ / خاموش متغیر است
 • ورودی راننده (شتاب دهنده ، ترمز ، فرمان)
 • اصطکاک بین چهار چرخ و جاده
 • شیب های سر بالایی / سرازیری
 • سیم پیچ / جاده مستقیم
 • سرعت

عملکردهای اضافی در برابر دمای شدید و بیش از گشتاور محافظت می کند.

بسته مهندسی خارج از جاده :مفید در زمین های خارج از جاده آسان

مدل های ۴MATIC بسته مهندسی خارج از جاده را به صورت استاندارد نشان می دهند. اجزای بسته بندی شامل:

 • بسته مهندسی خارج از جاده دارای یک حالت درایو اضافی است. این نه تنها ویژگی های سیستم ۴MATIC را تطبیق می دهد (همچنین به بالا مراجعه کنید) بلکه همچنین قدرت انتقال موتور و کنترل مداخله ABS برای رانندگی خارج از جاده در زمین های آسان را نیز تکمیل می کند. می توان آن را از طریق سوئیچ DYNAMIC SELECT فعال کرد.
 • یک انیمیشن از وضعیت رانندگی را می توان در صفحه نمایش رسانه ای صدا کرد. ارائه واقعی از شیب ، زاویه تمایل و تنظیمات فنی به راننده کمک می کند تا در مورد مانورهای صحیح قضاوت کند.
 • در صورت تمایل ، تنظیم سرعت سرازیری (DSR) به طور خودکار به یک سرعت از پیش تعیین شده و آهسته بین تقریباً پایبند است. ۱ و ۱۱ مایل در ساعت ، که در خوشه ابزار و در صفحه نمایش اختیاری سر بالا نمایش داده شده است. با استفاده از ترمزهای هدفمند ، DSR به حفظ کنترل در هنگام رانندگی سراشیبی شیب دار کمک می کند.

2021 mercedes benz gla 73 1600x1200 e1589981305906 - رونمایی مرسدس بنز از 2021 GLA

موتور قدرتمند و کارآمد

GLA جدید اعتماد خود را به یک موتور بنزینی چهار سیلندر که برای نسخه جدید سری مدل های جمع و جور کاملاً مدرن شده است ، جلب می کند. در مقایسه با نسل قبلی ، با افزایش تولید و بهبود راندمان و تولید گازهای گلخانه ای مشخص می شود. در حال حاضر یک مدل بدون انتشار محلی با سیستم محرک هیبریدی پلاگین نسل سوم تولید شده است.

مشخصات فنی GLA جدید در یک نگاه:

GLA 250 / GLA 250 4MATIC
موتور Inline-4
گیربکس خودکار ۸G-DCT
حجم موتور سی سی ۱۹۹۱
خروجی اسب بخار ۲۲۱ @ ۵،۵۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور lb-ft ۲۵۸ @ ۱،۶۲۰ – ۴۰۰۰ دور در دقیقه
شتاب ۰-۶۰ مایل در ساعت ثانیه ۸.۶
سرعت بالاتر مایل در ساعت ۱۳۰

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.