رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶

رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶

آئودی (به آلمانی: Audi) شرکت خودروسازی آلمانی و تولیدکنندهٔ خودروهای لوکس است، که دفتر مرکزی آن در شهر اینگولشتات، ایالت بایرن،آلمان قرار دارد و مدل‌هایش را در ۹ کارخانه، که در ۸ کشور اروپایی مستقر می‌باشند، تولید می‌نماید.

شرکت آئودی در تاریخ ۱۶ ژوئیه ۱۹۰۹ توسط آگوست هورش و در شهر تسویکاو، آلمان تاسیس شد. این شرکت از سال ۱۹۶۴ یکی از زیرمجموعه‌های گروه فولکس‌واگن به‌شمار می‌آید.

200px Audi logo detail.svg 3 - رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶
رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶

آئودی همراه با مرسدس بنز و ب ام و سه خودروساز مشهور و لوکس آلمانی هستند و به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند. سهام شرکت خودروسازی آئودی در بازار بورس فرانکفورت معامله می‌شود.نام این شرکت از فامیل بنیانگذارش، آگوست هورش گرفته شده است. هورش به معنی «شنیدن» در لاتین آئودی می‌باشد.

شعار این شرکت (به آلمانی: Vorsprung durch Technik) به معنی: «پیشرفت به وسیله تکنولوژی» است. آئودی در ایالات متحده آمریکا شعار Truth in Engineering را استفاده می‌کند که در فارسی «حقیقت در مهندسی» ترجمه می‌شود.

120 - رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶
رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶

در یک نشست سالیانه سهامداران که به تازگی برگزار شد، آئودی برای کراس‌اورهای آینده‌اش، یعنی مدل کامپکت Q1، مدل الکتریکی Q6 و مدل Q8 بر پایه Q7، زمان‌هایی را در تقویم مشخص کرده است. به عنوان بخشی از برنامه سرمایه‌گذاری طراحی و توسعه ۱۸/۵ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۹، آئودی تا سال ۲۰۲۰ تعداد ۸ مدل و تریم جدید روانه بازار خواهد کرد. این مدل‌ها شامل نسخه اسپایدر مدل جدید R8، و همین‌طور نیز مدل‌های S و RS برای Q8 و احتمالاً Q1 نیز می‌شوند.

2 112 - رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶
رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶

مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶ از راه خواهد رسید و زمان درنظر گرفته برای رونمایی مدل Q6 در سال ۲۰۱۸ و مدل قدرتمند Q8 در سال ۲۰۱۹ است. به‌علاوه، مدل بعد آئودی A4 در نیمه دوم سال جاری میلادی معرفی می‌شود. بنابراین، سهامداران آئودی نباید چندان نگران آینده باشند.

312 - رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶
رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶

آئودی در سال گذشته ۱/۷۴ میلیون دستگاه خودرو به فروش رسانده که سود خالصی برابر ۵/۷ میلیارد نصیب این کمپانی کرده است. با وجود اضافه کردن بیش از ۵۷۰۰ کارمند جدید و استفاده از «سفیران آئودی» مانند «هیو جکمن» و «تام برَدی»، باز هم این سود تنها به اندازه ۱۰ درصد فروش کل کمپانی بوده است.

413 - رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶
رونمایی از مدل کامپکت Q1 در سال ۲۰۱۶

در همین حال، این کمپانی برنامه دارد تا در پایان سال جاری میلادی تعداد ۶۰۰۰ نفر دیگر به کارمندان خود اضافه کند. با این وجود، باز هم بسته به شرایط اقتصادی، رشد درآمد برای آئودی پیش‌بینی شده است. آئودی به عنوان بخشی از گروه فولکس‌واگن که متشکل از ۸ برند گوناگون است، این گروه را در برابر ضررهای هنگفت بیمه کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.